Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaoltás kötelező? Ha...

A kutyaoltás kötelező? Ha igen hol található az erre vonatkozó jogszabály?

Figyelt kérdés
Az évente egyszeri veszettség elleni oltásra és féregtelenítő tablettára gondolok. A kutyánk soha nem jár ki, csak az udvarban van, tehát veszettség kizárt, a féreghajtó tablettát pedig meg tudnám venni.
2013. márc. 31. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A veszettség elleni oltás kötelező, a féreghajtás ajánlott ha hozzáértek a kutyához és nem akartok ti is betegek lenni. Gondolom azért a földdel érintkezik, ott macskák járhatnak akik férgesek lehetnek. Halkan megjegyzem, hogy egy udvari kutyát is illik néha kicsit sétáltatni....
2013. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az egy dolog h ő nem megy ki, de már állat be tud menni az udvarba, az oltás kötelező, nem választható opció kerti kutya esetén sem. A féreghajtás meg ajánlott, mert te is elkaphatod tőle súlyos esetben.
2013. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Jobban jársz ha beadatod... Gondolj csak bele, hogy mennyi mindent szoktak megfogdosni a kutyák. Patkány, vakond, sündisznó... Hiába kicsik, általában nem szeretnek meghalni, így a kutya is összegyűjthet egy harapást.
2013. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A veszettség elleni oltás titeket, embereket is véd! A kutya a kertben találkozhat egy rágcsálóval, macskával, bármivel. A kutya, ha veszett lesz, az emberre is veszélyes. Itt nem a jogszerűség az első szempont, hanem a saját egészségetek védelme!
2013. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sippara ***** válasza:
67%
Mindenki azzal jár a legjobban,ha keresel a kutyádnak egy normális gazdát.
2013. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Igen, kötelező! Barátnőm nagyiját tavaly meg akarták büntetni, mert valamiért elfelejtette beoltatni az előző évben. Akkor valahogy kimagyarázták, és beoltatták. Az idén már külön felhívták rá szíves figyelmét, hogyha nem akar bírságot, akkor vigye el beoltatni.
2013. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

"A kutyánk soha nem jár ki, csak az udvarban van, "


Na bravó, gratulálok!!! Szerencsétlen kutya...... Remélem jól megbüntetnek több tízezere....

2013. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az értelmes hozzászólásokat és a jogszabályt köszönöm!!!

A helyzet a köv.amiért feltettem a kérdést:

szóval közel 10éves már a kutyám, eddig minden évben elvittem az oltásra /kis vidéki település vagyunk,általában tavasszal van egy-két nap szervezett kutyaoltás/ azonban évről-évre egyre jobban kiborul nálam a bili, merthogy akinek tudván tudom, hogy van egy rakás kutyája jó ha egyet elvisz beoltatni -úgymond mutatóba. A romákról meg ne is beszéljünk, merthogy ők aztán még egy árva jószágot sem képestek elvinni. Szóval évről-évre a képembe röhögnek, hogy jó hülye vagyok,hogy elviszem a kutyát, meg nem tudom máshova tenni a pénzemet megjegyzések közepette felmegy az agyvizem...

Ja és még senkitől sem hallottam, hogy megbüntették volna-merthogy ez esetben híre menne a dolognak.

Az egésznek a hab a tetején, hogy van egy balfék állatorvosunk, akiről jobb nem is beszélni...kutyaoltás is úgy néz ki, hogy az á.orvos csak pecsétel a könyvbe, az oltást meg egy csicskája csinálja.

Az udvaros témáról meg annyit, hogy nem egy "kétméterszer kétméteres" udvarunk van, mint említettem vidéken élünk bazi nagy körbekerített kerttel.

Na ezért kérdeztem ezt a kötelező kutyaoltásos dolgot, mert ugye aki nem viszi el, az állítja, hogy nem is kötelező csak pénzlehúzás. Ezért kérdeztem a jogszabályt is, mégegyszer köszönöm, annak aki elküldte!

2013. ápr. 1. 19:01
 10/10 sippara ***** válasza:
30%
De miért kell kutyát tartani, ha nem is akarod kielégíteni a szükségleteit? Lehet akár fél Afrikányi is, tíz éve járja. Minden négyzetcentiméterét ismeri... áh, mindegy.
2013. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!