Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim nem eszik meg a...

Kutyáim nem eszik meg a szárazat, ezért rizst kapnak hússal! Amióta azt kapják híggabb a székletük majdnem fos bocsánat és hurotos és vajszínű! Hasuk kortyog, ez a rizs miatt van, vagy bélgyulladásuk van és a rizs csak segít?

Figyelt kérdés
2009. szept. 19. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Keverd be a konzervet száraz kajával. Egyébként meg egyszerű, leteszed neki a szárazat, vársz 5 percet és ha nem nyúl hozzá fogod és elveszed tőle. Biztos éhes lesz de éhenhalni nem fog. Másnap leteszed neki megint a szárazat és úgy fogja magába tömni hogy csak na! Persze hogy nem eszi meg ha tudja hogy kap helyette mást.
2009. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te nem tudod otthon pontosan előállítani a megfelelő arányokat. És persze a nekik való hús sokba kerül mert az nem a csirke fej. Úgy csináld ahogy az előző mondta. Előbb utóbb megeszik. Persze ne teszkós tápot adj. Nem hiszem, hogy angyon jó lenne nekik a rízs. Ha főzni szoktak akkor inkább tésztát adnak hozzá.

Egy olcsóbb minőségi téáp pl soknak túnhet, de nagyon finom a kutyáknak, keveset kell belőle adni és minden benne van!

2009. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

rizs hússal? lennék nálatok kutya. :)

viszont a kutyák gyomra nem erre van kitalálva, nem tud mit kezdeni ezzel.

2009. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
birom az ilyen gondolatokat h nem eszi meg a kutyám! persze h nem eszi,én is szivesebben eszek pizzát mint brokkolikrém levest,de ha ez van itthol csak ezt tudok enni! Tedd le elé a kaját ha nem nyúl hozzá nem eszi meg elveszed előle és nem kap mást enni,legközelebbi kajánál megint leteszed ha akkor sem akkor megint elveszed és nem eszik semmit! nem kell félni nem lesz baja sőt havi egy nap koplalás jót is tesz a kutyának,és kaja nélkül 2 hetet kibír! Egy kutyának MINDIG ÉHESNEK KELL LENNIE! ugyanis azzal h éhes és emiatt tőled függ,ezzel megerősíted a falkrangot is! Addig amíg nem eszi meg a tépot mást ne adj DE SZIGORÓAN SEMMIT CSAK VIZET! legfaljebb e ynapig nem eszik madj nézd meg
2009. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

A rizs nagyon jó szénhidrát forrás a kutya számára, sokkal jobb, mint a tészta. Hipoallergén, mert ugye a tésztában tojás van, ami miatt a csirkére allergiás kutyáknak problémájuk lehet vele, és nagyon könnyen emészthető. Nem véletlenül szoktak az állatorvosok is egyes hasmenéssel járó megbetegedések diétájára nyákosra főzött rizst rendelni csirkehússal.

Hogy a te esetedben a híg székletet mi okozza, az többesélyes. Lehet, hogy túl sok rizst kap, az is okozhat hasmenést. Azt is el tudom képzelni, hogy simán túl nagy mennyiséget kapnak enni. Mert az emésztőrendszer adott idő alatt egy bizonyos mennyiségnél nagyobb táplálékot nem tud feldolgozni, ha ennél nagyobb adagot kellene megemésztenie, csökken a hatásfok, vagyis az étel nagy része emésztetlenül távozik. Nem tudom, milyen húsfélét etetsz. Ha nem csontos, akkor jó lenne váltani arra, pl. csirke farhát, csirke-, pulyka-, liba-, kacsanyak. És csökkentsd a kaja mennyiségét. Az én kb. 25 kilós kutyáim főzött kajából kb. 40-45 dekát kapnak egy nap, amiből 15-20 deka a főtt zöldséges rizs (a zöldség sárga és fehérrépa, karalábé) a többi csontos hús. Általában pulyka, liba vagy kacsanyakat kapnak (mikor mit tudok jó áron venni) mert azon több a hús.

2009. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a rizs elvileg megfogja a székletet, én akkor szoktam adni, ha valami miatt híg a széklete, és keményebbet akarok, szóval valami nem okés... hog yfőzöd a rizst? Csak vízben, esetleg olajat, zsírt raksz hozzá?... mert azt nem szabad... a húst is csak párolva, főzve, fűszer nélkül (max. fokhagyma, zöldfűszer...) attól lehet folyós a széklet, ha túl fűszeres, zsíros a kaja...
2009. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!