Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever kutyám...

Golden retriever kutyám elhízott. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretném tanácsotokat kérni, hogy mit tegyek, mert a kilenc hónapos golden retriever kutyám eléggé elhízott. Száraz táppal etetem, naponta kétszer kap, de annyit kap osszesen, amennyit kell, nem tobbet. Sétálni minden nap járok vele, frizbizni is majdnem minden nap szokunk, a másik kutya után annyit szalad, kergeti s mégis elhízik, s valahogy nem akar lefogyni. Nem szeretném, ha tovább hízna, mert egy régebbi kutyánk is ezmiatt hunyt el. Légyszi adjatok tanácsokat, elore is koszonom.
2009. szept. 20. 00:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%
szerinte mne tegyél semmit.mert az a jó ha a kutya kicsit kövér.inkább.mint hogy sovány legyen.a mi kutyánk is jó sujban van.olyan 30 25 kilo lehet a mi kutyánk és tacskó.kis dagika nagyon ari úgy hívják hogy villám.azért ez a neve mert akármilyen kövérm égis olyan gyorsan fut hogy húúha.de azért már hamarab elfárad mint régen de gyorsabban fut
2009. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
Két héten át adj neki páratlan nap 1x páros napon egyszer sem. Ne félj, túléli és neki is jobb lesz. Neki is van szive s ahogy írod hogy rohangál más kuty után, nemhogy egyszer majd az öledben hozod haza mert már menni nem fog tudni soha (+).
2009. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%

Kölyök kutyát még nem tanácsos koplaltatni,főleg nem így,hátráltathatja a fejlődésben.

Nézd meg a táp összetételét.Jó eséllyel azt fogod látni,hogy sok benne a gabona.

Minőségi tápból napi kb.20-25 deka kell,az nem sok,nem hízik.

Legtöbb jó tápot több országban is forgalmazzák.Ezek mellénem kell semmilyen kiegészítő!

2009. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

Acana és Orijen tápot etetek felváltva.

Nagyon jó minőségűek.Pl.az Orijen nem tartalmaz gabonát,kevés benne a szénhidrát,tehát nem hízlal.

Napi kb.20 deka kell belőle,tehát gazdaságosan etethető.

[link]

és

[link]

Itt megtalálod a szlovák forgalmazókat és infokat a tápokról.Elsőre drágának tűnnek,de ha kiszámolod,ezekkel a tápokkal olcsóbban jössz ki,mint a gyengébb minőségűvel,és hosszú távon kevesebbet kell állatorvosra költeni.

2009. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Már én is csokkentettem azóta a táp mennyiségét, és látásra észreveheto változás is van, természetesen az aktív mozgás is segített. S koszi az eddigi kommenteket.
2009. szept. 25. 15:59
 16/16 A kérdező kommentje:
Már én is csokkentettem azóta a táp mennyiségét, és látásra észreveheto változás is van, természetesen az aktív mozgás is segített. S koszi az eddigi válaszokat.
2009. szept. 25. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!