Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg "beteges", hogy így...

Tényleg "beteges", hogy így szeretem a kutyámat? Hogy értessem meg a családommal, hogy nekem ő mennyit jelent?

Figyelt kérdés
A családomban mindenki folyamatosan piszkál, hogy a kutyák nem pótolják a barátokat, inkább szerezzek pasit meg haverokat, ne kutyát, az tök fölösleges, az csak egy állat, és csak gond van velük, nem értenek meg, nem jók semmire. Én viszont teljesen máshogy gondolom ezeket. Azt mondják, nem vagyok normális és beteges ahogy viselkedek. Minden állatot szeretek, de a kutyákat egyszerűen imádom, főleg a sajátomat. Nem is tudom szavakkal kifejezni mennyit jelent nekem. A kutyám a legjobb barátom, aki mindig mellettem van, vigyáz rám, én is rá, aki soha nem bánt meg, feltétel nélkül szeret, mindig megvigasztal. Én "beszélgetek" vele. Nem érti mit mondok, de érzi, vagy legalábbis én úgy érzem. Vele alszok, mindig velem van. Ő az (egyik) legfontosabb számomra. A világ összes pénzéért sem válnék meg tőle. Nekem Ő az életem. Nem tudom mi lenne velem nélküle. Nem az a fajta vagyok, aki aranytálba ezüsttálcán hozza a kaját a kutyának, nem öltöztetem csili-vili cuccokba, nem adok rá gyémántnyakörvet, nem építettem neki külön palotát, ezek szerintem is kissé beteges dolgok. Egyszerűen csak szeretem és ezt ő is érzi, ahogy én is az ő szeretetét. És az előző kutyámmal is így voltam, 16 évig volt velem. A mostani kutyám még csak 1 éves, de már teljesen hozzám nőtt. A szüleim viszont nem akarják, vagy ha már van, a házba nem akarják beengedni, mert hogy megrág mindent, koszos, büdös, pedig egyik sem igaz. Az előző kutyánk is a házban volt. A másik, hogy sok pénz, a kaja, az állatorvos stb. Jelen pillanatban nagyon rosszul állunk anyagilag, mikor megvettük a kutyát, még teljesen más volt a helyzet. Még a szüleimnél lakok, bár már nem olyan sokáig, de övék itt a döntés, és ők nem akarják a kutyát. Hogy értessem meg velük, hogy nekem mennyit jelent?
2013. ápr. 1. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen bűnsz a kutyűval akkor nem beteges. Viszont az embernek emberi társaságra is szüksége van. Én magányos kutyás típus vagyok de egy-két emberre nekem is szükségem van. A kutya nem pótol mindent, és néha szükség van a beszélgetésre is.

A pénzkérdés teljesen más. A szüleid nem tehetnek arról hogy a keveseb pénz miatt gond a kutya, ez nem változik meg attól ha elfogadják, hogy neked fontos. Miért nem mész el mondjuk dolgozni és akkor fedezheted a kutya költségeit és a szüleidnek is segítesz?

2013. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kutya és a pasi nem zárják ki egymást. Keress egy kutyás pasit és költözz hozzá a kutyáddal. :) (Csak vicceltem.)

A szüleiddel nem kell semmit se megértetned, a helyzet adott, a kutya ott van (és marad is), annyit tehetsz, hogy minél hamarabb megteremted az önálló élet lehetőségét magadnak.

2013. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vállalj több házimunkát a kutyádért,vagy próbálj vállalni valami munkát,ami fedezi az ellátás költségeit.Vagy lehet oltásért,kajáért melózhatnál valami menhelynek,önkéntesként.
2013. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, nem azt mondom, hogy emberekkel nem beszélgetek meg nincsenek barátaim, csak nem vagyok az a bulizós típus, ritkán megyek csak el itthonról és beszélgetni is inkább a neten szoktunk.

Vállalnék munkát, hogy keressek pénzt, csak az a gond, hogy nem igazán van rá időm, még hétvégén sem. Rengeteget kell tanulni, és nagyon sok kötelező egyéb óra van még suli után. Plusz kötelező önkéntesmunka is van, és ha nem lesz meg a megfelelő óraszámom, nem érettségizhetek. Na meg munka se igazán van itt. Csak a házimunkában segítek. Egyébként a kutya dolgait amennyire tudom a saját pénzemből fizetem.

Azért szeretném bebizonyítani hogy nekem mennyire fontos, mert akkor maradhatna a kutya. Így most nem 100% hogy marad, pont ez a bajom. A szüleim képesek kirakni pl. állatpanzióba, ahogy annak idején a macskánkat is.

2013. ápr. 2. 00:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Az állatpanzióban fizetni kell, és ti rosszul álltok, akkor hol itt a megoldás?
2013. ápr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Anyám kapcsolatai miatt nekünk nem kell fizetni, de most nem is ez a lényeg.
2013. ápr. 2. 01:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen tanuló vagy, de ha jó, akkor korrepetálhatnál kisebbeket/gyengébbeket. Heti néhány óra már fedezné a kutya tartásának fő költségeit, jobban fizet, mint a diákmunka...
2013. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is úgyan így vagyok!

bár nálunk nincs ilyen,hogy kirakják,meg hát panelban lakunk:D nálunk mindenki szereti a kutyámat nincs gond ezzel..


viszont én amikor van időm azt a kutyára szánom ,trükk tanítás ,hosszabb séta , és én vagyok a kutyab.zi amiért foglalkozok a kutyámmal normálisan..


nekem is a barátot említgetik,hogy kéne egy pasi is neked,ne csak a kutya mindig,de nekem ő fontos,sajnos a barátaim,bnőim 5 éve "elhagytak" mert külön suliba mentünk,vissza gondolva nem is biztos ,hogy barátaim voltak..eléggé egyedül vagyok,de ha kutyámmal vagyok nem érzem magam egyedül,meg más kutyás emberekkel szoktam beszélgetni,osztálytársaimmal is jóba vagyok ahogy a húgommal is mintha bnők lennék szóval van emberi társaság..én se járok bulizni...


milyen kutyád van??

2013. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit beteges a viselkedésed, de egy kevés változtatással rendbe hozható.Ami igazán feltűnő és a szüleid is talán emiatt mondják amit mondanak, hogy a kutya veled alszik és embereket körülötted nem látnak. Elsőként a kutya aludjon az ágyad mellett és nem az ágyadban. Másodikként az előttem hozzászóló javaslatát szívleld meg: Fogj egy kutyás pasit magadnak, vagy mihamarabb költözzél el. A költségekkel nem tudsz vitatkozni, azt neked kellene előteremteni, különben szüleid könnyűszerrel diktálhatnak neked.Ha szüleid nem akarják a kutyát, azzal nehéz vitatkozni. Viszont azt kérdezd meg tőlük hogyan tudták elviselni a másik kutyát 16 éven át a házon belül? Egy lehetséges megoldás van a kérdésre: Szívükhöz nőtt az első kutya, és a másikat már nehezebben tudják elviselni
2013. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg egy kompromisszumos megoldást találni. Marad a kutya de nem a lakásban.

Ne feledd a kutya egy rengeteg örömöt okozó háziállat de nem több. Az emberi kapcsolatokat nem pótolja mert nem is arra való.

Őszinte leszek, szerintem az már beteges ha a kutyáddal alszol. Ezt a kiváltságot tartogasd egy embernek akibe igazán szerelmes vagy.

2013. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!