Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a falkavezér? (több...

A kutyám a falkavezér? (több lent)

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy egy kutya akkor van megadó állapotban, ha a hasára fekszik előtted.

Az enyém ezt nem hajlandó megtenni. Amikor rápalancsolok, vagy próbálom lenyomni a földre, felugrik és meg akar harapni majd elmenekül. Úgy tudom, ez a dominancia jele.

Egyébként kaja előtt mindig leül és csak akkor kapja meg ha már ül. A sétánál is mindig én megyek ki elsőnek. Tudja az "ül, le, pacsi" szavakat, de csak ITTHON! Kint séta közben fütyül rám. Ha nem abba az irányba megyünk, ami neki tetszik, akkor leül vagy felugrál a pórázhoz és harapdálja. Nem tudom behívni se..ja és mindig beáll elém, mintha meg akarna védeni...

A sétánál szörnyen húz. Nem tudom már mit találjak ki.

Valakinek valami ötlet, hogy javítsak a helyzeten és hogy adjam a tudtára hogy ÉN vagyok a falkavezér és nem ő!


2013. ápr. 2. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez engem is érdekelne, bocsi! Nem baj ha kihasználom az alkalmat? :D
2013. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
Kutyaiskola. Már csak a leírásod alapján is annyi mindent és annyiféleképpen szúrsz el, hogy esélytelen, hogy ezt könyvből megoldd.
2013. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm..!
2013. ápr. 2. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:

a legjobb lenne a kutyaiskola,ahogy mar javasoltak

ezt egyedul kezelni nagyon nehezen fogod tudni,ha legalabb sikerulne...

2013. ápr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy mész elől sétánál,ha nagyon húz?
2013. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a hasán fekszik,ha megadó állapotban van,nem tudom honnan vetted.nem is kényszerítjük megadó helyzetbe,mert ez egy normál szituban értelmezhetetlen a kutya számára és nem ettől leszel domináns.ha a falkában ezzel szórakozik a falkavezér, gyorsan seggbe harapnák és lefokoznák.Azért húz,mert nem tanítottad meg a pórázfegyelmet,azért nem tudod behívni mert nincs meg a tekintélyed és nem jól tanítod.Azért nem csinálja meg kint azt amit otthon,mert a kutya nem tud elvonatkoztatni,más helyzetekben is meg kell tanítani ugyan azt,minél többet tanul,annál gyorsabban felismeri majd,hogy jé itt is ugyan azt kell csinálni.Amikor beáll eléd nem védeni akar,megmutatja ki a főnök.Szóval ügyesen próbálkozol,de mivel nem érted a kutyád nyelvét sokszor mellé megy.Ha elmennétek egy kutya suliba,gyorsan helyére kerülnének a dolgok meg a kutyád is.
2013. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek olyan nagy tévhitek, hogy egy kutya attól fog téged tisztelni, ha lelökdösöd a lábadról mikor véletlenül rááll, elől mész ki az ajtón, leülteted az étele előtt vagy lenyomogatod a földre. Ezeknek gyakorlatilag semmi értelmük és jelentőségük nincs, sőt, akár még ronthat is a dolgokon (mint te is tapasztalhatod). Kár, hogy mindenhol ezeket a tanácsokat ajánlják a hozzá nem értő emberek. Kutyaiskola mindenképp, olyan, ahol kifejezetten a problémákon tudnak segíteni, ahol a kapcsolatotok áll az előtérben és nem a munka. Itt nem fog tudni segíteni senki látatlanul. Szakembernek kell látnia mik a problémák okai és hogy lehet orvosolni.
2013. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!