Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?

Hogyan legyek falkavezér?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy csomót olvastam már a témáról, és minden szabályt betartok, következetes vagyok, nyugodt vagyok, nem idegesítem fel magam semmin, én eszem először, én megyek ki az ajtón először, a kutya nem alszik az ágyban, sétánál nem húz, játék közben és amúgy sem ugrik rám, nem szoktam tőle elköszönni, ha hazaérek nem foglalkozom vele, nem engedem, hogy elém álljon, vagy elém üljön. Időnként kannával büntetem, de úgy érzem következetesen, először egy határozottabb szólással szoktam jelezni felé, hogy nem jó, amit csinál, utána jön a kanna. És persze akkor, ha tényleg rosszat csinál, vagy nagyon figyelmetlen. Pár hónapja csinálom ezt, és még mindig nem érzem, hogy mindig minden helyzetben az én döntésem az első. A behívása egyre jobb, de nem 100%-os, múltkor talált valami kaját, és baromira nem érdekelte, hogy hívom, azon csámcsogott szépen. Arról nem is beszélve, hogyha másik kutyával találkozunk, egyáltalán nem érdekli, mit csinálok, őrjöng... Ha szuka, akkor vonyít, ha kan, akkor agresszív vele. (Ő maga ivartalanított kan.) Nem tudom, hogy oldhatnám meg a szocializációját, a szüleim szerint a kutyaiskola fölösleges luxus, és nem hajlandóak rá pénzt adni, nekem nincs zsebpénzem... Viszont nem vagyok biztos benne, hogy ezt egyáltalán meg lehetne oldani pórázon... Amíg viszont nem hallgat rám minden helyzetben, nem merem összeengedni más kutyával. Van egy szuka társa, vele amúgy jól kijön.
2013. márc. 28. 15:45
 1/2 Vree ***** válasza:

Nem tudom erről azutóbbi kettőről le lehet-e szoktatni. Biztos vagyok benne hogy megfelelő fajta jól idomított kutya nem csinálja, de mondjuk az én terrierem (engedelmes, szobatiszta stb.) kutya se úgy fogja fel, hogy amit én mondok az lelki parancs. Pölö ha az utcán talál valami kaját, inkább pánikszerűen esik neki mert tudja hogy elveszem. :D Ezeket a "kis örömöket" mint hogy acsarkodhat a másik kutyára (persze tudja hogy visszatartjuk, azért lehet nagy a szája) az ember inkább meghagyja neki.


Na, ez szxr tanács volt. :D Mindenesetre nekem ez a tapasztalatom.

2013. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

elég nagy baj hogy a kutyasuli kizárva, ugyanis egyérelműen kivehető hogy sajnos az elméletben tanultakat nem jól fekteted a gyarkorlatba, ezáltal sokkal inkább rutin semmint a tekintélyed folyamatos egyértelmüsítése a kutyád felé. "baromira nem érdekelte, hogy hívom, azon csámcsogott szépen" itt pedig sajnos a tekintély nulla. namármost a ciki az hogy ezeknek a gyakorlatoknak a lényegét megértetni veled, elérni hogy ráérezz a lényegre, csakis egy jó kutyasulin való személyes részvétellel lehet. ugyanis ott azonnal felhívják a figyelmedet minden apró jelre, tulajdonképpen megtanulod a kutyád testbeszédét is. viszont ehhez tényleg nagyon fontos a nagyon jó kutyasuli ugyanis halottam már egy kettőről rémhíreket. én amondó vagyok hogy beszéld meg a szüleiddel hogy ezt kéred névnap/szülinapi stb stb ajándékra, előlegben. ez azt jelenti persze hogy az adott ünnepnapon nem tartod a markodat. ha túl drága akkor egyezz meg velük hogy pl. egész éves ajándék, tehát karira szülinapra stb stb nem fogsz kérni semmit, így tudsz majd suliba járni. hidd el megéri mert nagyon nagy változás fog bekövetkezni, persze mindenképpen járj alaposan utánna hogy melyik a valóban megfelelő. menj el nézd meg hogyan tanítanak mielőtt csatlakozol.


az a baj hogy az elméleti résznél többet vagy egyebet itt senki nem fog tudni írni, vannak persze önjelölt profik de ezek a tippek általában vagy nem hasznosak vagy tévesek a kutyára illetve a ketőtök kapcsolatára nézve. ugyanis nagyon sok fontos szempont van amit meg kellene kérdezni tőled és amit oldalakon keresztül lehetne taglalni és még akkor sem biztos hogy az ezek után ajánlott tippet megfelelően fekteted a gyakorlatba ugyanis nem vagyunk ott hogy lássuk a te testbeszédedet, a kutya testbeszédt, a reakciókat stb stb együttesen.

2013. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!