Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallássérültek lehetnének...

Hallássérültek lehetnének tanulni/dolgozni kutyakiképzői tanfolyamot?

Figyelt kérdés
lehetséges? mert nagyon szeretem a kutyákat, és szeretnék állatbarát lenni, melyik suliba vagy tanfolyamra járhatnék?
2013. ápr. 2. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
nem tudom lehetséges e,de menj el egy kutyasuliba és ott érdeklőd meg..ha nem annyira mennek bele,talán a kutyaoviban ahol kölykök vannak ott mint felügyelő vagy ilyesmi szerintem lehetsz..de ott ezt jobban megmondják! :)
2013. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért nem nevelsz először magadnak egy segítőkutyàt? Nálunk a sulin volt kereksszékes csajszi, aki segítőkutyának nevelte a kutyáját, és vannak hallássérült segítő kutyák is. Szerintem innen kellene megfogni a kérdést, a többi majd alakul, ha sokat vagy kutyák és kutyások között.

Belegondolva talán az is lehet, hogy hangok hiányában sokkal jobban oda tudsz figyelni a testjeleikre, és nagyon bele tanulsz a kutyák közti kommunikàcióba előnyt kovácsolva a hátrányodból :)

2013. ápr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

több szervezet is foglalkozik az országban hallássérülteket segítő kutyák képzésével.

illetve talán létezik már hallássérülteket látogató terápiás kutyaképzés ??

mivel a többi segítő,vagy terápiás kutya képzésénél a hangképzés,és a hallás talán kulcskérdés ,így kétlem,hogy pl: katasztrófa kereső kutyát,vakvezetőt,vagy akár epilepszia jelzőt kiképezhetne hallássérült ember ,mivel itt a karjelzések ,és a testjelek szerepe csak kisebb százalékban működik ,a klikkert illetve a spéci sípokat pedig sok esetben nem használják,mert egyszerűen más a módszer.

az engedelmességi ,illetve az örző-védő kiképzésvezető ???? érdekes kihívás lehet.

a tükör módszer a klikkerre épül, és azt hallani kell .

2013. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És kutya rehabilitációban? Sztem ott megállnád a helyed. Én úgy tudom, hogy ennek a bevett módja, hogy egy iskolába jársz a kutyáddal, és ott lebeszéled a vezetővel, hogy érdekelne ez az irány.
2013. máj. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!