Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spániel: megfelel...

Angol cocker spániel: megfelel első kutyának, gyerek mellé?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 2. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen kutyusom van,nagyon aranyos és játékos,nagyon szeretni való,az egyetlen "hátránya" a hosszú fül mert szegényt állandóan fürdetni kell(ahogy iszik belelóg a vízbe a füle utána meg ahogy rohangál piszkos lesz)

gyerek mellé szerintem nagyon jó,csak néha zavaró hogy mindig ugrál

2013. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!A cocker spániel remek családi kutya.:)

Imádja a gyereket,és szereti ha a család fontos tagja lehet. :) Kis termetű kutya,de igényli a mozgást,szeret labdázni és apportírozni is (eredetileg vadászkutya)

A szőre gondos ápolást igényel ajánlatos negyedévente elvinni kutyakozmetikushoz, mert meg kell fürdetni és le kell nyírni a szőrét. A füleit is ilyenkor meg kell nézetni. Vidám természetű fajta és mindenkivel barátságosak. Fajtamentőknél de akár menhelyen is lehet örökbefogadni idősebb cocker spánielt így nem kell egy kölyök kutyával bajlódni és egy felnőtt spániel már sok mindent tud, nem kell neki megtanítani a szobatisztaságot stb. Én csak ajánlani tudom.

2013. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Gyerek mellé nem is lehetne jobb fajtát választani! Mikor én voltam gyerek, nekünk is Angol Cocker spánielünk volt, nagyon kedves, játékos kutya. Egyedül a szőrét kell gondozni folyamatosan, különben összecsomósodik és le kell vágni. Tökéletes választás lenne! :)
2013. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FannaL ***** válasza:
58%
Engem csak az zavart, hogy folyton ugrált. És ugye állandó tisztítás igényel a füle: Összekötni mikor iszik, vagy eszik, mosni neki.
2013. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fontos ez a fültéma... az egyik ismerősünknek is spánielje volt, mondták mindig, hogy rengeteg gond van a fülükkel. Nyilván ezt megelőzheti a rendszeresen ápolás. Azért írom, mert ők nem törődtek vele kellőképp vagy nem tudom igazából nem is ez a lényeg, de olyan szag jött a spániel füléből és árasztott el mindent, amilyet még nem éreztem soha. Nagyon figyeljetek oda!

Egyébként borzasztó kedves állatok.

2013. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!