Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy döntést kell meghoznom a...

Haztartasikeksz kérdése:

Nagy döntést kell meghoznom a kutyámmal kapcsolatban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy kutuám már majdnem 4 éves.Mostanában nagyon beteg lett nem tud normálisat kakilni nagyon hasmenése van ami sokszor véres.Sajnos többször is kiszökött a helyérôl ( ami fából készült) igy nagyon sok fát megrágott amit valószínû le is nyelt.

A szüleim felvettették a kérdést hogy válasszak mi legyen:

1. vagy vállaljuk a kezeltetést,állatorvoshoz visszük gyógyszert adunk neki,leápoljuk (ami persze igensok pénz és nem vagyunk gazdagok)

2. vagy elaltatjuk de ugy örökre mert nem szeretnénk azt se hogy tovább kinlódjon szegény.

Mit válasszak?



2013. ápr. 2. 10:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz. Még nem is látta orvos? Lehet, hogy valami könnyen kezelhető gondja van, ami nem kerül sok pénzbe, hogy kikezeljétek. Az orvos megmondja mi a baja, ha annyira súlyos, hogy nincs mit tenni, akkor lehet elaltatni.
2013. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Pinky Baba válasza:
19%
Lány a kutyád vagy fiú? Mer ha lány lehet h belső vérzése van de nem bizt. És jobbulást a kutyusnak, neked pedig résztvétem.
2013. ápr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
hát igen nem irtam de az a másik gondja hogy nagyon vad és már volt hogy minket is megharapott és beoltva sem lett mert egyszerûen az állatorvost ugy megugatta meg morgott rá hogy megijedt es nem tudtuk beoltani sem :/
2013. ápr. 2. 10:58
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek fel néhány menhelyet, hátha tud valaki segíteni. A kutya miattatok szenved, és nem érdemli meg a halált. Biztosan meg lehet gyógyítani. És a menhely majd keres neki egy olyan gazdát, aki nem lusta megnevelni, és sétáltatni a kutyát.
2013. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Hát az baj ha harap. Én kutyám is vad nekem is odakapott már de másokat nem harap csak ugat. Nem lett jól szocializálva (mondjuk az én kutyáim se tökéletesen de nem ilyenek) Hát ha nem tudja megnézni akkor keress egy másik orvost aki nem fél tőle, de ha tényleg olyan vad és nem tudja megvizsgálni se beoltani valószínűleg elaltatni sem.
2013. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Altatás,ha nincs pénz,se idő és akarat sem,hogy biztosítsátok azt,amire egy kutyának szüksége van.Csak ne szerezzetek be újat,mert az is így végzi.Sajnálom,ha kemény voltam.
2013. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek a nevelését elrontottátok. Meg kellett volna nevelni.(Ez még most sem késő.) Beoltani pedig kötelező, én is ismerek olyan kutyát, akinek nem szíve csücske az állatorvos, meg az állatorvos sem menne hozzá közel, és még is be van oltva. Amit leírtál mind nevelés kérdése. Ez a ti saratok. ne ez miatt ítéljétek halálra, mert nem voltatok képesek megnevelni. A betegségről meg annyit, hogy el kell vinni állatorvoshoz. Gyanús hogy nem feltétlen gyógyíthatatlan betegsége van, de ha nem viszitek el tény hogy szenved, de erre nem az a megoldás hogy elaltatjátok; és ha el sem viszitek nem fogjátok megtudni hogy mennyibe kerülne a gyógyulása, lehet hogy nem sokba kerülne, és ki tudnátok köhögni. vagy megnevelitek, vagy kutya iskola, ha ez annyira nem fekszik, akkor vigyétek el állatorvoshoz, és keressetek neki másik gazdát.
2013. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

hát nálatok ne maradjon!


1. kezelni kellene. ha már vállaltátok, akkor viseljétek is gondját.


2. nevelni is kell egy kutyát, foglalkozni vele, sétáltatni. egy kutya nem haraphatja meg a gazdáját! ha ilyet tesz, akkor ott nagyon súlyos gondok vannak... beoltatni pedig MUSZÁJ, kötelező, meg kell oldani és kész. az állatorvos is baromira érthet a szakmájához, ha minden kötél szakad be tudja nyugtatózni és úgy olt.


keressetek fel egy menhelyet, vagy állatvédő szervezetet, hátha valaki be tudja fogadni.

2013. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%
A menhelynek várólistásak és az ilyen kutyát nemigen tudják gazdásitani.A gyepiről sem kerülne ki soha.Nem minden az élet.Altassátok el,de ne hozzatok a helyére újat.Nem a kutya hibája ha ilyenné válik.Foglalkozni kell vele,pénzbe kerül és nem várható el,hogy egy kis helyre bezárva élje le az életét és még normális is maradjon.
2013. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és igen tisztába vagyunk vele hogy elrontottuk és nem is akarunk másik kutyát se semmilyen háziállatot.én szeretem de tudom hogy mi nem voltunk jó gazdái :c
2013. ápr. 2. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!