Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme kiskutyát vennem?

Van értelme kiskutyát vennem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kistestű kutyust venni csak nem tudom, jó ötlete-e. 19 éves vagyok egyik héten dolgozom másik héten suliba járok , minden reggel eltudnám vinni egy sétára aztán ha dolgozom 4-re érnék haza,reggel 7 től, hogy tudjak vele foglalkozni, ha suliban akkor már 2 - 3 fele otthon vagyok szintén reggel 7től! Ez kevés egy kiskutya számára? vagy elég? nemtudom, a válaszokat köszönöm.
2013. ápr. 3. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kutya kint lesz, akkor simán jó, napközbe elfutkározik. A szobakutya kicsit problémásabb, mert nem bírja sokáig a bezártságot, pláne napközbe, amikor kilóméterhiánya van, meg ki tudja, lehet megtetszik neki egy-két bútor és vígan elcsócsálja, arról nem is beszélve, hogy akármilyen kicsi egy kutya, hatalmas kupacokat képes teremteni, de ha van valaki otthon vele semmi gond, este meg délután meg már otthon vagy. Én azt mondom, hajrá, jöjjön a kutya!
2013. ápr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Szia. Miért ne lenne értelme :) ? Csak reggel mielőtt elmész akkor maximálisan el kell látnod őt,és amikor hazaérsz akkor szintén. Játék ,taníttatás,és nem elfelejtendő az oltások is ami ugye elég drága mulatság.

Mindenesetre lehetsz te felelősségteljes gazdi :)

Gondolod más nem dolgozik vagy nem jár iskolába mint Te? :)

Mégis tart kutyust.. :)

2013. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg amíg elvégzed az iskolát és ha már dolgozol akkor legyen kutyád!


Valamint ne csak azt nézd, hogy mennyi időt tudnál vele foglalkozni, hanem az anyagi dolgokat is! Nem tudom, hogy álltok anyagilag de saját tapasztalatból mondom, hogy nem olcsó a kutya tartása! Én is megvettem a kutyát (amit nem bánok) csak néha elgondolkoztam, hogy jobb lett volna akkor megvenni amikor már van önálló keresetem! Sajna nem állunk túl jól és amikor a kutya megbetegszik vagy oltás kell vagy akármi akkor pillanatok alatt ott hagy az ember az állatorvosnál több ezer vagy akár több 10ezer ftot! Valamint a minőségi táp, vitamin, kullancs elleni szerek sem olcsók! Lényeg ami lényeg h ha már átgondoltad 3x, hogy akarsz kutyát az után gondold át még 3x hogy biztos akarod e és tudod e vállalni! Minden esetre ha lesz kiskutyád sok sikert hozzá és sok egészséget!

2013. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Panelban lakom és tisztában vagyok azzal is,hogy másoknak is ugyanugy van kutyájuk ha dolgoznak stb. de viszont ő teljesen egyedül lenne abban a 8-9 órában. És az anyagiakkal is tisztában vagyok volt már kutyánk, csak akkor teljes más volt minden....
2013. ápr. 3. 10:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vásárolj,rengeteg fajtatiszta vár menhelyeken,gyepiken,fajtamentőknél.Fiatalok is.Egy kölyöknek nem jó,ha ennyit van egyedül.A szobatisztaság sem megoldható,max szobapelusra.Inkább várni kellene még.
2013. ápr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És ha fél, 1 éves kutyát vennék? annak van értelme? menhelyen is gondolkoztam, de nekem nagyon kis termetű kutya kell,mert az van megengedve, yorki,csivava,pincsi,bolognese vagy ezek keveréke.
2013. ápr. 3. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Menhelyeken is találsz ilyen kicsi termetű kutyát, a múltkot pl az Illatoson láttam egy francia bulldogot. Nézz körűl, szerintem találni fogsz olyat ami tetszik.
2013. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felnőtt kutyát fogadj örökbe.

Kölyök az bekattanna ennyi ideig egyedül,szétrágna mindent bevizelne stb.,nem véletlen ajánlják hogy az első hetekben legyen otthon vele valaki többet hogy ezekről le lehessen nevelni,tanítani. Hiszen ha hazaérsz már hiába szidnád le.


Nézz körül itt,már kiválasztottam neked hogy kistestű,lakásba tartott kutyusok:


[link]

2013. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Annak idején 7 éves voltam amikor megkaptam a kiskutyámat (mopsz) mi is panelban laktunk. Én suliba jártam,szüleim dolgoztak,szóval a kutyus reggel fél8tól kb este fél5ig egyedül volt. Annyi,hogy a szomszéd nénit megkértük hogy délbe menjen át megetetni,mivel egy kölyökkutyának naponta 3szor kell ennie. De sétálni nem vitte.

Nem volt semmi gond,nem kattant be,igaz eleinte volt hogy bepisilt,vagy rosszalkodott és megkezdte a padlószőnyeget. De egy jól nevelt,kiegyensúlyozott kutya lett belőle.

Mondjuk az is hozzátartozik,hogy 7évesen viszont ha hazaértem,csak a kutya körül forgott a világ,szóval esténként meg hétvégente rendesen ki volt mozgatva. Illetve a mopsz egy nyugis fajta is.


Ez az én tapasztalatom, nem tudom hogy könnyebb lenne-e egy felnőtt kutyával, de nem hiszem.


Ha amúgy foglalkozol vele és felelősségteljesen bánsz vele,akkor szerintem nem lehet gond!

2013. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha kölyök kutyát veszel magadhoz, ott az a baj, hogy az elején otthon kellene vele lenni, szinte mindig, hogy minél hamarabb megtanulja a szobatisztaságot, és hogy mit szabad neki és nem, amit ha nem vagy vele nyilván nem fog megtanulni normálisan, és nem kizárt hogy neki indul szétszedni a lakást. Ráadásul, az hogy szoba tiszta nem jelenti azt is hogy vissza tudja tartani a dolgokat reggel 7től délután 2-3-4óráig. Ez majd csak olyan 5-6hónapos kora után fogja tudni. vagy várj nyári szünetig, amikor 3hónapod lesz megtanítani (már ha nem dolgozol), vagy pedig egy kicsit idősebbet vegyél magadhoz, aki hamarabb lesz szobatiszta, és jobban el van hosszabb ideig is a lakásban. Menhelyeken, fajtamentőknél biztosan lesz olyan kutya, aki neked is jó.
2013. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!