Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha találok egy kidobott...

Ha találok egy kidobott kutyát mit csináljak vele? Bővebben lent

Figyelt kérdés
most kaptam egy kutyát a nyáron...ez is nagy nehezen sikerült, mivel allergiások vagyunk, igy éléggé bizonytalan volt a sorsa, hogy megtartsuk e, de szerencsére nem lettünk alergiások rá igy megmaradt. most itt a lakótelepen bolyong egy kidobott kutya, és szeretnék rajta segiteni. elhatároztam, hogy egy külön nyakörvel és pórázzal meg kajával fogok járni a kutyasétáltatásra, hogy ha esteleg meglátom ujra akkkor megfoghassam. de nem tudom hova tegyem majd, ha sikerül megfognom, mivel haza nem hozhatom mert félek, hogy alergiát váltana ki, azt meg nem akarom, meg amugy sincs hely már neki, sajnos. a rendőrökhöz nem viszem, mert azok ugyis a sintértelepre vinnék, ahol elaltatnák, a menhely tele van.... mi tévő legyek? persze előbb még el kell őt fogni :S :D egy 15éves lány
2009. szept. 20. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem pár napig (1-2 is elég) tartsd meg, csinálj róla képet, és írd ki MSN-re, iwiwre meg minden tárasági oldalra, lehet, hogy valaki be tudja fogadni.


Végső esetben, ha nem jönne össze, passzold le valamelyik családtagnak, akkor legalább láthatod is hogy fejlődik/gyógyul a kutyus


Pl. nagymama állat nélkül?


Sok sikert 17/F

2009. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát gondoltam arra is, de nem jöhet az szóba, és itthon a szüleim nem engednék h hazahozzam
2009. szept. 20. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a kóbor-kutyákkal csak óvatosan! Nehogy a végén te vagy a kutyád végezzétek orvosnál.


Válasz a kérdésedre:

Mielőtt megfognád, hívj fel 1-2 közelebb lévő menhelyt, hogy be tudják-e fogadni.

2009. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csinálj róla képet és hirdessd meg, hátha keresi valaki... utána/vagy hivj fel néhány menhelyt/állatvédőket.
2009. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Merre felé laksz? Mert ha pl. Paks, Tengelic, akkor a kutyának jobb az utcán.

Ha normális menhely van a közeletekben, akkor jelentsd be, hogy kóborol egy kutya, az email címükre küldd el a nemét, színét, mióta van ott + egy fényképet,. Jó esetben be tudják fogadni, rosszabb esetben várólistára teszik.

Egyre több menhely igyekszik megelőzni a betegségeket, így oltatlan kutyát egyáltalán nem fogadnak be, mivel az új is veszélyeztetve van a belső baktériumflórával, és a bentiek is veszélyeztetve vannak, hiszen bármilyen fertőzést behurcolhat. Így sok esetben kérik a megtalálót, oltassa be a kutyát kombinált oltással, helyezze el valahova két hétre, amíg hat az oltás, majd utána fogadják be.

Lássuk be, 6000, maximum 10000 sintértelepi, gyepmesteri telepi és menhelyi férőhelyre sehogy nem fér el másfél millió kóbor kutya! Nem véletlenül kilométeresek a várólisták.

Amíg lenn van az utcán, érdemes neki enni-inni adni, és egy pokrócot letenni valahova.

Ide fel tudod tölteni, lehet, hogy keresik.

[link]

2009. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...azóta a kutyát megint láttam, de sajnos siettem valahová és nem volt időm...de ha máskor meglátom felhivom a menhelyt, amugy kb már több mint egy hónapja kóborol a lakótelepen.... ja és szlovákiai vagyok.
2009. szept. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!