Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Altatás, fagyhalál elől Te...

Altatás, fagyhalál elől Te befogadnál kidobott, mentett kutyákat? Ha igen, milyet és mennyi időre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

ha tudnék akkor addig amíg teljesen egészséges nem lesz mert egy kidobott kutya jó attól függ mióta kobóról az utcán , ha sovány felhízlalnám ha beteg akkor gyógyszereket adnék de ezek előtt természetesen elvinném dokihoz hátha van benne chip..ha nincs akkor beoltatnám és amíg felnem épül nálam lenne aztán keresnék neki új otthont..nekem mindegy lenne hogy milyen kutyát.. most panelba élek 2 bichonnal most nem hiszem hogy betudnék fogadni mégegy kutyát..de ha kertesbe laknék akkor minden további nélkül..sőt ha már kertesbe lakok és külömn élek a szüleimtől fogok is így megmenteni kutyákat. :)

19/L

2011. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Naná, már nem egyszer megtettem. Most is vagyunk egy páran. Hogy mennyi időre? Annyira, amennyire kell. Van olyan kutyus most nálam, akinek már egy éve nem sikerült gazdit keríteni. Az, hogy milyen tök mindegy, amelyiknek épp szüksége van rám. A fajtatiszták általában hamarabb kerülnek gazdihoz, de ettől függetlenül, az én szemszögemből teljesen mindegy a fajtája. Több fajtatisztának kerestem már gazdit, ennek ellenére a sajátjaim keverékek, mert az ő személyiségük volt olyan, ami passzolt hozzám.
2011. okt. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez nehéz kérdés, mert én is jártam már úgy, hogy valaki megkért, hogy "csak egy pár napra" fogadjak be egy kutyát, aztán nálam ragadt, mert gazdát nem találtak neki, én meg csak nem fogom kirakni az utcára, így azóta velünk él. De pont ezért többet nem csinálok ilyet, mert bár pár napra elférne még egy kutya nálunk, de örökre már tényleg nem szeretnék többet bevállalni. És bár sok közvetítő esküdözik, hogy később elviszi a kutyát, de aztán mégsem... persze megértem én őket, csak ilyenkor szerintem már előre tudják, hogy hazugság/túlzás, hogy azt mondják, hogy csak egy kis időre kellene befogadni a kutyát.
2011. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom.. Ideiglenes befogadóként jobb arra felkészülni, hogy az Állandó Gazdi keresése is a mi feladatunk lesz. Nem mindig, mert ha egy kutyát "csak" melengetni kell és pár nap alatt elérni, hogy bízzon ismét az emberben, akkor ez az idő elég ahhoz, hogy menhelyre vigyük őket, ahol már lelki tartalékkal várják az Igazi Gazdit.

Nehéz őket elengedni pár nap, hét gondozás után: de az állatszeretet elengedésre tanít minket, embereket:)

Nem lehetetlen gazdit találni egy kutyusnak. Mi heti több tizet adunk örökbe, erőnkön felül, néha éjjel egy és három között hirdetve, mert ahogy megy tönkre a gazdasági helyzet, úgy lesznek ők is egyre többen...

Minden tiszteletem azoké, akik ebben BÁRHOGY, akár napokra vagy hetekre is segítenek.

2011. okt. 31. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Én befogadnék, akár hónapokra is, mert időm és tapasztalatom van, de pénzem sajnos nincs. És nincs arcom azt kérni, ha ideiglenes befogadónak jelentkezem, hogy költségek fedezése ellenében áll módomban kutyát magamhoz venni, ez már a bizalmat is rombolja egy ideiglenes nevelőszülő felé. Nem lenne szívem olcsó táppal etetni az ideiglenes kutyát, miközben vagyonért veszek az enyéimnek...

Régen, jobb anyagi helyzetben még jött kutya hozzánk fajtamentéstől is, utcáról is. Imádtuk csinálni, és ha rendes fizetésem lesz, akkor mindenképpen folytatni fogom :)

2011. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bogi1990 válasza:
75%
Be is fogadtam már, és szívesen megtenném máskor is. Annyi időre amennyire kell, de persze az anyagiak végesek. Így is elég etetni a két saját kutyámat. De ha lehetne az összes kutyust megmenteném... úgy sajnálom őket :( Kár hogy nem tud mindegyiken segíteni az ember.Vagy inkább az az elszomorító hogy valaki kidobja őket, főleg télen.
2011. nov. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
66%
Én eddig mind a 3 kutyámat befogadtam. Sajnos közülük egy már nincs köztünk és nagyon fáj, hogy elvesztettem akárhányszor rá gondolok. Szerintem az örökbefogadást kellene előnyben részesíteni nem a több 10 ezer Ft-s kutyákat megvenni. (Azok is szerethetők, szépek, imádom a fajtatiszta kutyákat, de az örökbefogadott kutyusaim közül 2 fajtatiszta volt. Csak fel kell keresni a fajtamentőket és nem lenne ennyi kóbor, éhező állat az utcákon sem.)
2011. nov. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jól éltek eszek szerint kommentesek! Ma lassan több hajléktalan kerül az utcára, mint kutya! Hajléktalant, hogy megmentsd a fagyhaláltól, kihűléstől, éhenhalástól befogadnátok? Biztosan nem! Mert az csak ember! Kutyát igen! Milyen humanizmusotok van emberek? Én rendszeresen próbálok segíteni rajtuk, ahogy anyagi lehetőségem futja, tudjátok milyen érzés, hogy egy friss zsemlébe hogyan harap bele egy éhes szerencsétlen? Sírva, amikor oda adom! Tudjátok, hogy milyen örömmel fogadja el a legolcsóbb felvágottat? Kopott meleg ruhát azonnal felveszi, és nem fintorog, örül. Öleli a forró teát! C-vitamint, valamilyen fájdalom csillapítót gondoljátok, nem fogadják el? Orvos mikor látja Őket? Sajnos leginkább a boncasztalon! Pici segítség Nekik is jár szerintem. Ez a minimális esély a túlélésre! Senkit nem akartok megbántani, de muszáj tiszting válni! Ember vagy állat? A kettő együtt ma nem megy! Nem hívő vagyok, hanem humanista.
2011. nov. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van 2 kiskutyám,aranyos,kedvesek,gazdát keresek! De engem is támogathatna valaki!Vajon melyikre van jelentkező???
2011. nov. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Bárcsak megtehetném, imádom az állatokat, de sajnos ide a lakásba szüleim nem engedik.

Szerintem valaki, ha befogadni nem is tudja, ad neki pár falatot, közben felhív vmi menhelyet és megvárja az érkezést, azzal is sokat segíthet.

2011. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!