Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Remélem tud walaki segiteni....

Sisyke kérdése:

Remélem tud walaki segiteni. Találtam egy kiskutyát és amikor fürdettem észrewettem h. kiütések wannak a hátán és a nyakán. Sajnos csak pénteken tudom orwoshoz winni, de félek h. walamit elkapok tőle. Herpesz szerüek a sebes kiütések, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
a másik dolog h. nemtudom kapott e oltást. Ha kapott és én ujra beolttatom lehet tőle walami baja? kb. 8-10 hetes lehet..
2013. ápr. 3. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Látatlanban ezt senki nem fogja tudni neked megmondani, meg aztán nem is vagyunk állatorvosok. Lehet bolhacsípés, lehet valamilyen fertőzés. Előbb nem tudnád orvoshoz vinni, biztosat csak ő tud mondani. Ráadásul a kutyus sem biztos, hogy nagyon jól érezné magát ilyen sebekkel a testén, ezért aztán nem csak a Te egészséged, hanem a kutyus miatt is mihamarabb dokihoz kellene jutnotok.
2013. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A sebes felületet kend/fújd be fertőtlenítő folyadékkal: pl. Betadine, vagy Octenisept (ez utóbbi színtelen, pumpás sprayben is van és nemcsak fertőtlenít, de a hámosodást de elősegíti; nekünk is állatorvos javasolta)

A kutyázás után fertőtlenítős szappannal moss kezet (Betadine, Clarasept, stb)

Az oltást majd megbeszéled az orvossal, úgyis ő adja be (az a tapasztalatom, hogy ebben sem egységes az állatorvosok álláspontja)

2013. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
reméltem h. lesz itt állatorvos és tud tanácsot adni. Péntektől hamarabb nemtudom őt orvoshoz winni semmiképpen, de szegény wakarózik egész nap. Tettem a sebekre framikoyn-t, az enyhit rajta walamit?
2013. ápr. 3. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
az orvost elfelejtetted duplavével írni. ez így helytelen. lapozd fel a magyar helyesírás szabályait.magyar nyelvben szimpla vé nem létezik!!
2013. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Reméltem nem lesz wégig ilyen a helyesírásod. :)


Na wissza térwe a kérdésedhez..esetleg írd be google-ba, hogy kutyabőr betegségek képekkel wagy walami hasonlót és akkor majd dob ki képeket és megtudod, hogy tulajdon képpen mi baja wan. ;) ( bocs a helyesírásért...élWezem. :D )

2013. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mobilról netezek és duplawéwel gyorsabban megy az irás...egyébként nem kritikákra wagyok kiwáncsi, de tudom sok ember wan aki azt élwezi h. kötekedhet :) ;)
2013. ápr. 3. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!