Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a tükör módszernek...

Miért kell a tükör módszernek saját vizsgarend?

Figyelt kérdés
Miért nem jó nekik a nemzetközileg elismert?

2013. ápr. 4. 09:53
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
68%

Mert ez egyszerű kutyásoknak lett kitalálva, akiket nem boldogítana az a tudat, hogy ők most nemzetközielg el vannak ismerve, ellenben szeretnének olyan ágazatban vizsgázni ami nekik kedves és olyan lépésekben, ahogy nekik kényelmes. Magamból kiindulva nekem legalábbis ezért szimpatikus a K99 vizsga. Például ha én kizárólag nyomkövetésből akarok vizsgázni, vagy kizárólag ügyességiből akkor azt máshol nem tudom megtenni.

Amúgy a Tükör módszertől külön létezik, bárki vizsgázthat, nem csak Tükör iskolák szerveznek ilyen vizsgákat és a bírók se mind tükör iskolából kerülnek ki. Szóval a kérdésfeltevés már alapból félrevezető. Amúgy ha megnézed a honlapjukon, akkor választ kaphatsz tőlük is, hogy miért hozták létre ezt az új vizsgarendszert: [link]

2013. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
76%

A mi sulinkban szoktak csinálni nemzetközileg elismert vizsgát és jönnek tükör iskolákból is... ahány ilyet láttam az mind sikertelen volt, a gazdik a megcsinálandó gyakorlatot se ismerték és ha ismerték is hibásan hajtották végre. Az új környezetben és nyomás alatt pedig kb széthullottak azok a kutyák, alig volt amelyik rendesen irányíthatónak bizonyult.

Ezzel nem a tükör sulit bántom, mert tényleg nem a profizmusra mennek hanem az átlag gazdinak akarnak valami alapot nyújtani. (csak ne hitessék el a gazdival, hogy simán átmennek a nemzetközi vizsgán mert akik hozzánk jöttek azok teljesen megzuhantak szegények ugyanis nekik a saját oktatójuk azt mondta, hogy "simán átfognak menni")

2013. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Ha analógiát akarok hozni, ez engem arra emlékeztet hogy van egy nyelviskola-hálózat, amely kialakított egy külön vizsgarendet, ahol nem alap, közép és felsőfok van, hanem van 9 fokozat, ezekre lehet vizsgázni náluk jó drágán.


Viszont a vizsgapapírt nem fogadják el hivatalosan sehol, se felsőoktatási intézményben, se munkahelyen, magyarán mondva kiteheted a falra és lehetsz jó büszke magadra.

2013. ápr. 4. 10:47
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a "családi" kutyásoknak kedvez a kiképzés, a vizsgák is arra vannak kitalálva. Lépcsőzetesen haladnak az erősebb elvárások felé. Sok embernek mindez további haladásra serkentő, ha sikeresen vesz egy-egy fokozatot. Az ügyességi rész egy plusz. Hasznosnak tartom, pedig nem a szívem csücske a tükör módszer.

A tükrösök némelyikének nem eredményes BH-s, IPO-s munkája legfőképpen a miatt lehet, hogy nem néznek utána a követelményeknek. Ha az oktatóik odafigyelnének erre, nem volna gond.

Teljesen más mindkét vonal. Viszont nem zárja ki egyik a másikat, ha valaki mindkettővel foglalkozni akar akár vizsga szinten is.

2013. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
A középfok után már a k99 vizsga rendszer van,4 ágazatban náluk is.De a pontos választ ők tudják.
2013. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Én hallottam egy ilyen cirkuszt az egyik helyi MEOE -ben, egy tükrös gazdi trükkösen el akarta ismertetni valamelyik CH cím megszerzéséhez (Munka CH vagy HCH nem tudom, lényeg hogy németjucija volt) munkavizsgának a K99 vizsgáit. Amikor közölték vele hogy ez nem lehetséges, még neki állt feljebb, hogy miért kell neki a rendes IPO -t megcsinálni mikor a Korom is megmondta hogy ezek a vizsgák egyenértékűek az IPO -val.


A szintekről meg annyit hogy saját magamnak is kitűzhetek célokat minden vizsga nélkül és akkor jelentkezek vizsgára amikor már flottul megy, persze a felesleges pénzét mindenki arra szórja el amire akarja.

2013. ápr. 4. 12:54
 7/48 anonim ***** válasza:
66%

A nyelvvizsgás analógia azért nem jó, mert a nyelvvizsga általában nem öncélú. Ha perfekt beszélek angolul, akkor nyelvvizsga nélkül is beszélek és nem érdekel, hogy ki hiszi el és ki nem. Ha valahol mégis papírral kell igazolnom a tudásomat, akkor olyan nyelvvizsgát választok, amit elfogadnak.

A kutyás vizsgák az esetek 99 százalékában öncélúak, a gazdi számára adnak egy visszajelzést a tudásszintjéről. Hogy ez nemzetközileg elismert vagy sem, az nem sokat számít, mert sehol sem kérik róla a papírt. Főleg, ha amúgy se megyek külföldre. Ha tenyésztéshez kell munkavizsga, ott szintén meghatározzák, hogy mit kell teljesíteni, tehát nem a K99-el fog próbálkozni a gazdi. Az, hogy kik tesznek sikertelen vizsgát egy adott vizsgarendszerben megint csak a gazdi felkészültségén múlik, nem a vizsgarendszeren és főleg nem azon, hogy esetleg létezik alternatíva is. Ha vizsgázni akarok valahol, akkor megismerem a követelményeket és felkészülök. Nem beesek a vizsgára a kutyámmal egy ismeretlen pályára, mert az úgy elég necces tud lenni. El kell menni előtte akár többször is, megismerni a pályát, megismerni az akadályokat, értelmes ember minimum 1-2 alkalommal a teljes vizsgát lejárja az adott pályán szakértő felügyelete mellett, aki véleményezi is. Ettől persze előfordulhat, hogy nem fog sikerülni, de egy ad-hoc "beesek és megpróbálok valamit produkálni" sehol sem célravezető.

2013. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
84%
Korom egészen biztosan nem mondott olyat, hogy a két vizsga egyenértékű! Azt esetleg mondhatta, hogy egy konkrét K99-es ágazat egy konkrét szintje egyenértékű a nemzetközi vizsga egy konkrét követelmény szintjével, de ez csak a feladatokra, a nehézségi szintre vagy a bírálat szigorúságára vonatkozik, nem arra, hogy az így kapott papírok csereszabatosak lennének. Ha a gazdi így gondolta, az a saját hülyesége amiről se Korom se a vizsgarendszer nem tehet.
2013. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

A kutyás vizsga se öncélú, nagyon sok esetben a versenyzéshez le kell tenni egy bizonyos szintű vizsgát.


Az előbb belinkelt oldalon is láttam hogy a K99 is szervez versenyeket, ott is ugyanez van.


Az idegen pályáról meg annyit, ha a kutyám rendben van és működik, akkor az környezet és egyéb körülményfüggetlen. Nehogy már egy kutya összezuhanjon olyan környezetben amit nem ismer...

2013. ápr. 4. 13:12
 10/48 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom de nekem sincs olyan nagy véleményem róla. Oké, hogy az emberek meg az állatok különbözőek, mindenki a saját tempójában halad stb, de igenis vannak olyan egyetemes dolgokat amiket mindenkinek teljesíteni kell ha meg akarja mutatni, hogy mit tud. Ez olyan mint a gyerekek az iskolában. Vannak egy csomóan akik kihúzzák magukat az átlag tanrend alól és elmennek pl egy alternatív iskolába, de ha akarnak valamit kezdeni az életükkel, akkor végül úgyis ugyanazt az érettségit kell letenniük.

Én voltam már ebben a vizsgarendszerben és a felsőbb szintek valóban nehéznek tűnnek de az alsóbbak nevetségesek! A kutyák többségét úgy kellett pórázon végigrángatni a pályán! És utána majdnem maximális pontot kaptak! Ez szerintem felháborító. Az, hogy valaki kezdő nem egyenlő azzal, hogy semmit sem kell tudnia. Meg különben is miért kéne vizsgára mennie ha még kezdő? Engem meg lepontoztak, mikor a kutyám mindent tökéletesen megcsinált, csak mert nem csattant ki az örömtől. Bmeg 11 éves volt! A többi kutya meg ilyen 1-2 éves kis csitri. Elnézést, hogy ilyen korban már nem a plafonon táncol... Azt már meg sem említem, hogy elvileg a szabályzatban benne van, hogy tekintettel kell lenni a kutyára ha valami miatt nem úgy teljesít mint egy egészséges, fiatal kutya.

2013. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!