Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell a tükör módszernek...

Miért kell a tükör módszernek saját vizsgarend?

Figyelt kérdés
Miért nem jó nekik a nemzetközileg elismert?

2013. ápr. 4. 09:53
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
29%
Sajnálatra méltó az a rosszindulat és irigység ami sugárzik belőletek, nem lennék a helyetekben! Kivagyok már a hozzátok hasonló vaskalapos munkakutyásoktól és ha fizetnétek érte, akkor se volnék hajlandó ilyen jellegű kutyaiskolába járni, mint ahogy többezer kutyás társam sem. Nekem és nagyon sok embernek igenis sikerélmény, hogy egy egszerű vizsgát le tudunk tenni és apró lépésenként haladunk előre. Nem várom el a tökéletes munkát a kutyámtól, nem baj, ha nem szoros a lábnál követés, nem baj, ha kicsit távolabb ül be előttem, felőlem rághatja az apport tárgyat, kiejtheti a szájából, nem baj, ha 10 másodperc elteltével ül csak le, de ti ezt nem értitek meg, szóval bosszankodjatok csak! Nekem már az engedelmes 1 is hatalmas dolog volt a kutya 1 éves korában, és 3 éves korára jutottunk el az engedelmes 3-ig. Közben belekóstoltunk a nyomkövetésbe is, de nem mindenkinek van hozzá affinitása, hogy komolyan csinálja. Az egész kutyázás csak egy játék. Szórakozás. Kellemes időtöltés. Ebbe nem fér bele, hogy elérhetetlen célokat hajkurásszak. Elmúlt a kutyám négy éves és nagyjából most jutottunk el odáig, hogy talán egy BH vizsgát meg tudnánk csinálni, de nincs rá igényem. Miért is lenne? Semmi pluszt nem kapnék vele. A BH egyszerűen elavult. Nincs benne ÖV, nincs benne ügyességi rész és nincs benne nyomkövetés sem. Az igények egynegyedét fedi le, azt is csak jóval nehezebben teljesíthető kezdeti szinten. A BH nem felel meg a 21-ik századi követelményeknek, bárhogy is véditek és bármennyire is szidjátok a K99-et. Az IPO meg marad egy kis fanatikus szűk réteg játékszere. Ha olyan nehézségi fokra vágyom mint a BH vagy az IPO, akkor a K99 magasabb szintjeiből tudok válogatni. Erre viszont nem fog sor kerülni. Arról nem tehetek, hogy változik a világ és ti nem tudjátok, vagy nem akarjátok követni a változásokat. Ez a ti egyéni szociális problémátok.
2013. ápr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Kedves 85% -os válaszoló, áruld már el nekem hogy mik a XXI. század követelményei? Szerintem nem változott abban a tekintetben semmi, hogy az emberek kézben tartható kutyát akarnak, akikkel elérik azt a célt, amire vették.


Én a magam részéről abban látom ennek a vizsgarendszernek és a tükörmódszernek a veszélyét - igen, a veszélyét - hogy egy tanfolyamrendszer keretein belül egy steril és irányított környezetben végiglöködik egy tematikán a gazda-kutya párost, a gazda nem tanul meg se kutyázni, se kutyául. Abban a környezetben valahogy teljesít, kinn a nagybetűs Életben meg összecsúsznak a dolgok. Persze akkor a mindenki más a hibás, miért nem tükrözi meg a kutyáját...


Amúgy meg nem csodálkozom hogy három év alatt jutottál el ebben a szánalmas K99 rendszerben az 1 -től a 3 -ig, ha minden idődet itt töltöd. Tudod többet kéne kutyázni és kevesebbet netezni, sokkal jobban érezné magát a kutyád tőle...

2013. ápr. 5. 07:38
 33/48 anonim ***** válasza:
34%
Látod, ez a baj veled, hogy meg akarod mondani, hogy ki mit csináljon, ki mit szeressen. Nem tudod elfogadni, hogy más embereknek más a fontos. Nem OV-nek hívnak téged véletlenül?
2013. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 A kérdező kommentje:
Azt te akarod megmondani, csak az "én" szó helyett a "piac" szót használod.
2013. ápr. 5. 08:00
 35/48 anonim ***** válasza:
0%
Fáj az igazság, hogy igény van rá?
2013. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Hogy a kutyázásnál maradjunk, az összevissza szaporított, adott fajtának látszó keverék kutyákra occsó pénzért is van igény...de pont ez termelte ki a kutyázás ezen magyar vadhajtását.


Ugyanis nálunk van a legtöbb kutya a lakosság számarányára kivetítve és azok legtöbbje ilyen. Nos, ezek a kutyák komoly munkára alkalmatlanok, amit súlyosbít az hogy az ilyeneket tartók túlnyomó többsége annyit tud a kutyáról, hogy elöl eszik, hátul meg sz@rik.


És hát az ilyen is kutyázni akar a semmitérő kutyájával, de komolyan nem tud, erre rátelepült egy iparág, hogyha komolyan nem megy, akkor menjen komolytalanul. Ezért vizsgázhat le egy adott pályán pórázon végigcibált kutya engedelmességre és ezért vizsgázhat le egy pár száz méteres jutalomfalat-szőnyegen végigmenő kutya nyomkövetésből. A gond az hogy sokaknak ez a kutyázás.


Nos, többek közt ezért nincs a K99 komolyabb körökben elismerve.


Szóval ha már fájdalom, az nem fáj hogy igény van rá, az azért már sokkal inkább hogy miért. Ugyanis ez a magyar kutyás társadalom végtelen igénytelenségének az egyik markáns kórtünete.

2013. ápr. 5. 09:06
 37/48 anonim ***** válasza:
66%

Elvakult vagy. Nem állja meg egyik állításod sem a helyét. Hogy te nem értékeled a K99 vizsgáit, az egy dolog. De hasonlítgatni bármely formájú kiképzés hasznosságát, felesleges, mert nem ugyanarról szólnak.

Munkakutyázom már túl a 30 éven. Számomra ez a fajta elfoglaltság a hozzá való kutyával a hobbim. Viszont nem minősítem le a tükrösöket sem, mert a család kedvencének tartott kutyánál is elérték, hogy az emberek menjenek tanulni "kutyául". Aztán, hogy milyen vizsgákat csinálnak meg a kutyáikkal, már teljesen mindegy. A vizsgázás valahol egy motíváció a gazdának arra, hogy valóban képes a kutyájával elérni valamit.

A gond ott van, amikor egyik képzés fanjai köpködik a másikét. Márpedig köpködik,mint te is.

Élni és élni hagyni !!!!!

Kultúrált ember így tesz. Még ha kutyája van, akkor is.

2013. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Akkor most kérem a konkrétumokat hogy mi nem állja meg a helyét és miért, mert ez így csak elterült mint a furulyaszó a Nagyalföldön.
2013. ápr. 5. 10:01
 39/48 anonim ***** válasza:
50%

"És hát az ilyen is kutyázni akar a semmitérő kutyájával,"


Nem vagy kutyás. Aki ilyen szemmel méri a kutyásokat, azzal felesleges akár egy szót is váltani.

2013. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Ilyen "XXI. századi" kutyás nem is vagyok.


De nem is célom hogy az legyek.

2013. ápr. 5. 10:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!