Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik az aranyosa...

Szerintetek melyik az aranyosabb, taníthatóbb, emberközelségesebb? a palotapincsi vagy a yorki?

Figyelt kérdés
kettő kutya között őrlődöm, mindkettő aranyos, és nagyon tetszik, de olyan kutyus kellene nekem, aki kitart mellettem, és szeretné a gazdiját.

2013. ápr. 5. 12:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
igazából csak ezen a két fajtán gondolkodtam. ezek olyan picik meg aranyosak :) volt már husky-m, németjuhászom, amerikai bulldogunk és kaukázusink van jelenleg, de én szeretnék egy benti kis kutyát :)
2013. ápr. 5. 13:30
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Pincsim van és imádom.:) Igaz szaporítótól kaptam, tudom nem lett volna szabad onnan venni de mára már többet tudok mint akkor.

Jó helyről vedd mindenféleképpen!! A yorki talán kicsit "könnyebb" fajta. Könnyebb bennük kiigazodni,A pincsiket tanítani is nehezebb, a miénk nem is valami gyerekbarát. Nagyon szeretem, mindig mellettem van, kicsit szúrós a természete de feltétel nélkül szeret és nagyon értelmes is.

Azt ne feledd, hogy nem csak külső alapján kell kutyát választani! És mégegyszer kihangsúllyozom csak és kizárólak TENYÉSZTŐTŐL vegyél kiskutyát. Eszedbe se jusson expressze,apródon,vaterán nézelődni.

2013. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha fajtatisztát akarsz, az azt jelenti, hogy tk-es, tenyésztőtől származó, garantáltan egészséges kutyát akarsz. Egy ilyen kutya vételára 60-70e-től kezdődik! A tk nélküli kölykök keverékek, menhelyen is ugyan olyan aranyos keverékeket kapsz, mint 40-50e-ért szaporítóktól.
2013. ápr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem a palotapincsi tetszik nagyon, bár nekem nincs, egyszer voltam olyanoknál, akiknek pincsi van, és nagyon tetszett nem csak kinézet alapján.

Egyébkén úgy tudom hogy a palotapincsinek több betegsége lehet mint a yorkinak, ezért ezt is vedd figyelembe!

2013. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat! külsőleg is tetszik, de egyértelmű, hogy belülről is figyelembe venném! azt hallottam a yorkik, főleg a kislányok nagyon igényesek..
2013. ápr. 5. 18:47
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fajtisztának bármilyen kutya megfelel.



Amúgy a yorki egyáltalán nem öleb, kemény patkányfogó vadászkutya (terrier!!), és ha nem nevelik meg, nem mozgatják eleget egy méregzsák lesz belőle.


A palotapincsi nyugisabb, szobakutyásabb...


De ezek fajták, nem fajok...

2013. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem yorkit válassz. Szerintem cukibb is és könnyebb tanítani. :)
2013. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!