Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak? (...

Milyen kutyát válasszak? ( olyan irjon lehetőleg, aki ért a harci kutyákhoz, masztiffokhoz, juhász kutyákhoz)

Figyelt kérdés

a szomszédaim pitbullt meg rottweilereket tartanak ( a jelenlegi kutyámat is nagyon féltem tőllük), de az egész utcában jellemző a harci kutya, ill. kaukázusi tartása, ezért olyat szeretnék, aki megtudja magát védeni, de engem sosem bántana és akiket én engedek be a kapun szinén

intelligens,könnyen tanítható, szófogadó kutya kéne

(lehetőség szerint, olyat keresünk ami nem harci, de mégis erős, mivel a család attól idegenkedik)



2013. ápr. 6. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Én a Németjuhász ajánlom. Nagyon olkos, erős, gyorsan tanuló viszont barátságos is.
2013. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
jelenleg is németjuhász kau keverékem van, nagyon szeretem ( kezdetben nehezen nevelhető volt), de nem hiszem, h megtudná magát védeni
2013. ápr. 6. 13:25
 3/16 anonim válasza:
staffordshire terrier
2013. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Ha nagy az udvar és van kedvetek egy kissé komolyabb szőrápolásra, akkor komondor. A szőrét ápolni kell, viszont emiatt a szőr miatt elég valószínűtlen, hogy összefutna olyan kutyával, aki meg tudná harapni... Ha a szőrzet ápolása problémát okozna, akkor kuvasz (én legalábbis ezt a két fajtát választanám a helyedben, ha elég nagy térrel rendelkezel).

A nyáj őrzésére használt juhász kutyákról tudni kell, hogy nagyon intelligensek, hisz sokszor kellett önálló döntéseket is hozni. Engedelmesek, a család tagjait védik, ha nincsenek rangsorproblémák, akkor akit beengedsz, azt ő is beengedi. Következetes de nem erőszakos nevelés kell nekik, viszont nagyon trükközésre nehezebb őket rávenni.


Ezek mind olyan dolgok, amelyeket fajtaleírásokban olvastam, ill. kiállításokon gazdákkal beszélgetés közben hallottam, mivel nekem sajnos nincsenek olyan körülményeim, hogy komondorom legyen.

2013. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Leonbergi, bernáthegyi, újfoundlandi, berni pásztor
2013. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Azt még megnézném, hogy az újfundlandi hogy védi meg magát. Amúgy én is komondort javasolnék, de csak megfelelő szaktudás és hozzáértés mellett.
2013. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
a kommondor mit igényel? a szőrével kell járni kozmetikushoz?
2013. ápr. 6. 19:36
 8/16 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Minden kutya megvédi magát, támadni nem fog az újfoundlandi, de már méretéből adódóan sem könnyű ellenfél.
2013. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Most azért kell neked "kemény" kutya,mert a szomszédaidnak is az van??


Amúgy minden nevelés kérdése..."megtudja magát védeni,de engem sosem bántana"...

Nekem staffom van,ha arra kerülne a sor,(persze csak ha nem vagyok ott),megvédené magát,de engem sosem bántana.Viszont nekem nem azért kellett Ő,mert a szomszédban is ez van.

2013. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!