Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak? (...

Milyen kutyát válasszak? ( olyan irjon lehetőleg, aki ért a harci kutyákhoz, masztiffokhoz, juhász kutyákhoz)

Figyelt kérdés

a szomszédaim pitbullt meg rottweilereket tartanak ( a jelenlegi kutyámat is nagyon féltem tőllük), de az egész utcában jellemző a harci kutya, ill. kaukázusi tartása, ezért olyat szeretnék, aki megtudja magát védeni, de engem sosem bántana és akiket én engedek be a kapun szinén

intelligens,könnyen tanítható, szófogadó kutya kéne

(lehetőség szerint, olyat keresünk ami nem harci, de mégis erős, mivel a család attól idegenkedik)



2013. ápr. 6. 13:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

igazából minden kutya meg tudja magát védeni ha arra kerülne a sor. :)

én simán ajánlom a rottweilert:) és nem értem mi ez a 'harci kutya' dolog. nekünk is rotink van. kis gyerekek közé is odamerem engedni, ha arról van szó engem a legkisebb félelem nélkül megvéd( ez nem azt jelenti hogy nekitámad az utcán az első embernek aki egy rossz szót szól ) persze kell neki az hogy foglalkozzanak vele, én a kutyasulit is ajánlanám .

2013. ápr. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10-es válaszóló : nem azért kell kemény kutya, h felvágjak, hanem, h meg tudja magát védeni a szomszédaim kutyáitól, mert eléggé agresszívak

bár azt hittem, h ez egyértelmű

2013. ápr. 7. 12:40
 13/16 Firestorm ***** válasza:

Közép ázsiai juhász,Cane Corso,rhodesian ridgeback,roti,Moszkvai Őrkutya,Bandog.

Ez utóbbi biztosan oda tenné magát,ha arra kerülne sor,hogy rátámadnak.

Illetve Bullmasztiff

2013. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ezt most nem értem... azért veszel egy kutyát, hogy MAGÁT meg tudja védeni a szomszéd kutyáktól? O.o pláne hogy már van egy kutyád... ennek mi értelme? :|


én először is azonnal elköltöznék arról a környékről és utána egy olyan kutyát választani amilyet igazán akarok, nem pedig olyat ami csak "meg tudja védeni MAGÁT"


ez a dolog nekem kicsit biceg :/

2013. máj. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Mit számít az, hogy a szomszédoknak milyen kutyái vannak? Ha normális kerítés van úgysem jutnak be, ha pedig ivartalanítasz valószínűleg bunyózni sem akarnak majd annyira.
2013. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Zowie ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a harci kutyázást könyörgöm. Minden kutya olyan lesz, amilyennek a gazdái nevelik. Nem fajta függő, hogy a kutya intelligens, szófogadó lesz, csak rajtad múlik. És miért kéne olyan kutya, ami megvédi magát? Nem hinném, hogy bemászkálnak a szomszéd kutyák. És az, hogy téged sose bántana szintén nem fajta függő, a te hozzáállásodon múlik, hogy viszonyul hozzád a kutyád. Nekem amstaffom van de nem tarom harci kutyának, mert nem úgy lett nevelve. Bármilyen fajta kutyából lehet egy agresszív idegroncsot nevelni.
2014. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!