Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terriert egyedül...

Staffordshire terriert egyedül lehet hagyni egy kistestű kutyával?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék pár év múlva egy amstaffot(fajtamentőktől) viszont van egy bichonom.Lány kutyám van és lányt tervezek örökbe fogadni..

A meglévő kutyámat nem tervezem ivartalanítani,mert már 10 éves és a doki szerint már nem is ajánlatos az ivartalanítás..egy nyugodt barátságos kutyáról van szó..


természetesen ha staffi nincs ivartalanítva akkor elviszem dokihoz,kutyasuliba terveztem vinni..az első időkben itthon lennék ,hogy minden rendben menjen...


olyan staffit szeretnék aki tesztelve lett kutyákra..

viszont ha nagyon rizikós a dolog akkor inkább lemondok erről a fajtáról..mert bezárni nem akarom egyiket se ketrecbe míg egyedül vannak itthon, illetve valószínű ,hogy nem mindig tudom magammal vinni az egyiket a munkahelyemre..


sok sztorit hallottam pl hogy gazda jelenlétében jól viselkedett egy staffi a yorkikkal,aztán ahogy a gazdák elmentek otthonról a kiskutyákat megölte..nem tudom mi igaz ebből..de ezt elszeretném kerülni..


kan-t azért nem szeretnék,mert dominánsabbak mint szukák...


bármi ezzel kapcsolatban érdekel! :)


2013. ápr. 6. 14:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
elfelejtettem oda írni,hogy 1-2 esetleg 3 éves kutyát fogadnék örökbe..
2013. ápr. 6. 14:27
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően van nevelve, akkor nem lesz baj. Ismerősöm egy helyen tart egy yorkiet és egy staffot. Imádják egymást.
2013. ápr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
csak azért is gondoltam,hogy esetleg gond lehet mivel már egy felnőtt kutyát vennék magamhoz,persze ha levan tesztelve és jól kijön a kutyákkal akkor nem hhiszem,hogy gond lesz,mellette kutyasuliba szeretném vinni ott is kutyák közt lehet :)
2013. ápr. 6. 17:57
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy baj lenne. 3éves keverék kutyámat eddig mindig külön tartottuk a palota pincsimtől. Volt egy időszak nyáron amikor együtt aludtak kint és semmi probléma nem volt belőle. Másik kutyánk 4évesen került hozzánk még az agresszió jeleit sem mutatta a többi kutyánkkal szemben.
2013. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

rendben,így megnyugodtam :)

első 1 hétben tuti,hogy itthon leszek egész nap,sokat viszem majd őket sétálni,hogy szokják egymást..

2013. ápr. 6. 19:33
 6/19 anonim ***** válasza:

Elég furcsa dokid van,mert a szukák idős korban jelentkező legelterjedtebb betegsége a gennyes méhgyulladás,emlődaganat,amikor az ivartalanítás hiánya miatt alakulnak ki.Mind a 2 halálos kimenetelű is lehet,ha nem kap időben orvosi segítséget és iszonyatos fájdalommal jár a kutyának.


Amúgy csatlakoznék az előttem szólókhoz.Plusz a fajtamentők úgysem adnak oda olyan kutyát,aki agresszív a más kutyákkal szemben,ha tudják hogy neked is van kutyád.

2013. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hát bánom,hogy nem ivartalanítattam amikor fiatalabb volt,de most már így idősen,nem akarom műtétbe cibálni meg jelenleg anyagilag se állunk úgy,hogy 20-30 ezret vagy többet kiadjak ivartalanításra..még tanulok és nem dolgozok..anyáméknak így is sok gondjuk van..a staffit is azért szeretném csak pár év múlva,amikor már lesz önálló fix keresetem meg minden és akkor maximálisan én látom el a két kutyát..el is szeretnék költözni,de az már tényleg csak a pénzen múlik:)
2013. ápr. 7. 11:10
 8/19 Firestorm ***** válasza:

Nyugodtan lehet őket együtt tartani.

Igaz az Én kutyám stafford és pitbull mix és kölyökként került ide,de már az elején tisztázva lett,hogy ki a falkavezér a 2 kutya közül és az a 14 éves yorkink volt.Ezt mi úgy oldottuk meg,hogy mindig a yorki kapott először enni és a másiknak végig kellett néznie,ahogy szép komótosan megeszi az ételt és utána a yorki táljába csempésztünk pár falat ételt,mintha ő hagyta volna ott és utána mehetett csak oda a staffi. (Valahol olvastam ezt,hogy mindig először a falkavezér eszik és utána a másik és,hogy a falkavezér hagy pár falatot mindig az alatta lévő kutyának).Aztán a következő az volt,hogy a a staffit szépen hanyatt fektettük és a yorkinak hagytuk,hogy körbe szimatolja ilyen kialakult az alárendeltség.Soha az életben nem próbálkozott a yorkinál sem ugrálás sem fellökés és egyéb durva módszerekkel.Ha megunta a yorki a sok millió puszit tőle ráförmedt és azonnal a helyére ment a staff.Sajnos azóta már el kellett altatni a yorkit,de az utcán sem packázik kisebb méretű kutyákkal.Na jó,ha yorkit lát azonnal megy és puszilgatja őket :)


[link]

2013. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás,egy bichonnál kb 6-7-8ezer ft.Nyilván nem egy állatkórházban kell csináltatni,de még ott sincs 20ezer :)

Pont az öregsége miatt kellene ivartalanítanod,mivel mint már említették,MAGAS a kockázata a betegségeknek.Plusz a kutya szervezetét is leterheli a folyamatos tüzelés.Nem gondolkodsz vmi felelősen kérdező.

2013. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak! :)


------------------------------

7-8 ezer hol?


mert ahová mi járunk doki 20 ért csinálja..

egy 6 kg-os kutyának..


ha már dolgozok januártól elvileg akkor rakok félre pénzt és ivartalanítom!!


de nem tudom 9-10 ezerért hol csinálják meg annyiért szukának, a kanokat szokták kb ennyiért..

2013. ápr. 7. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!