Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire terriert egyedül...

Staffordshire terriert egyedül lehet hagyni egy kistestű kutyával?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék pár év múlva egy amstaffot(fajtamentőktől) viszont van egy bichonom.Lány kutyám van és lányt tervezek örökbe fogadni..

A meglévő kutyámat nem tervezem ivartalanítani,mert már 10 éves és a doki szerint már nem is ajánlatos az ivartalanítás..egy nyugodt barátságos kutyáról van szó..


természetesen ha staffi nincs ivartalanítva akkor elviszem dokihoz,kutyasuliba terveztem vinni..az első időkben itthon lennék ,hogy minden rendben menjen...


olyan staffit szeretnék aki tesztelve lett kutyákra..

viszont ha nagyon rizikós a dolog akkor inkább lemondok erről a fajtáról..mert bezárni nem akarom egyiket se ketrecbe míg egyedül vannak itthon, illetve valószínű ,hogy nem mindig tudom magammal vinni az egyiket a munkahelyemre..


sok sztorit hallottam pl hogy gazda jelenlétében jól viselkedett egy staffi a yorkikkal,aztán ahogy a gazdák elmentek otthonról a kiskutyákat megölte..nem tudom mi igaz ebből..de ezt elszeretném kerülni..


kan-t azért nem szeretnék,mert dominánsabbak mint szukák...


bármi ezzel kapcsolatban érdekel! :)


2013. ápr. 6. 14:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,hirtelen kanra gondoltam.Nálunk a kanokat csinálják ennyiért,de ugye az altató súlyra megy.

Mindennel együtt egy 6 kg-os szuka kutya,az én dokimnál max. 12ezer.

Bp.től nem messze (Piliscsaba),állatorvosi rendelő.Normális,steril körülmények.

2013. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Firestorm ***** válasza:

köszönöm :)

Ivartalanítás nagyon fontos a szuka kutyáknál.Mi is várjuk az első tüzelést,hogy lehessen utána vinni.Sok betegséget meg tudsz vele előzni,méhgyulladástól kezdve a rákig elég sok mindent.Rákra nem 100%os sajnos,de csökkenti annak a kialakulását.Mondjuk 10éves kutyusnál nem tudom mennyire lehet rizikkós.Ha elvileg erős a szíve és egészségügyileg minden rendben van,akkor nem lehet probléma nála.

2013. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Semmi gond :)


Nem számítana igazából mennyi az ivartalanítás,de még a szüleim fizetnek elég sok mindent a kutyámra mivel én még nem dolgozok.Most fogok érettségizni és szeptembertől megyek tanfolyamra ami 4 hónap utána ha minden jól megy akkor tudok dolgozni és rakok félre az ivartalanításra..bár 11 éves kutyát nem tudom mennyire éri meg még ivartalanítani,de majd ha ott lesz az idő megkérdezem a dokit,hogy mennyire kockázatos,mert ha az akkor inkább nem..

2013. ápr. 7. 16:47
 14/19 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted.Nem azért kellene ivartalanítani,mert esetleg kölykei lesznek.

Hanem mert az a tény,hogy ivaros egy kutya,betegségek kialakulásához vezet.Első két helyen áll a gennyes méhgyulladás és az emlődaganat.Mind a kettő halálos kimenetelű is lehet és idős korban jellemző.Ha nem ivartalanítod,akkor ezeknek a betegségek kialakulásának a kockázatát növeled.És ha már kialakult a betegség,akkor egyrészt sokkal drágább az orvosi költség,másrészt nagyon szenved tőle az állat.Harmadrészt,egy gennyes méhgyulladásos műtét 50x nagyobb kockázat egy idős kutyánál,mint egy mezei ivartalanítás.

2013. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

én értem,hogy beteg lehet a kutya!!


de ha kockázatos a műtét akkor nem vállalom be!

egy idős kutyánál amúgy is kockázatosabb minden,de majd az orvos véleményét is kikérem!

2013. ápr. 7. 18:58
 16/19 Firestorm ***** válasza:

Itt abszolút szó sem esett arról,hogy a kérdező attól tartana,hogy vemhes lesz a kutyája,hanem a kockázati tényezőket tartja szem előtt,amit egy felelősségteljes gazda tesz.

Én sem biztos,hogy szívesen bevállalnék egy műtétet egy idősebb kutyusnál,ha bármilyen komolyabb kockázati tényező van.

2013. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

köszi Firestrom,te megérted!


Leírom,hátha így érthetőbb..na mind1..

Egy idős kutyánál több a kockázat!Egyszóval sem hoztam elő a kiskutyákat mivel már 10 éve simán megtudom oldani,hogy ne menjen hozzá kan,meg panelban lakunk,illetve a kutyásokat ismerem és előre szólok,hogy ne engedd ide,mert tüzel,nálunk 2-3 ember kivételével mindenki pórázon sétáltat.Leginkább a szukák vannak elengedve :)amúgy meg egy 5-6 kg-os kutyát felkapok lazán ha esetleg kóbor kan kutyát látok,de 3 éve még kóbor kutyát sem láttam itt!!

Lehet,hogy a műtétbe bele hal vagy nem tudom,mert nem bírja vmilye.Aztán műtét nélkül meg lehet élne akár 3-5 évet is és öregségében pusztulna el vagy kéne elaltatni..

Tudom,hogy komoly a szukáknál a méhgyulladás!!

De azt is írtam,hogy jövőre amikor lesz pénzem akkor elviszem dokihoz és kikérem a véleményét illetve vmi gyors tesztet csináltatok,hogy mennyire egészséges vagy bármi és ha azt javasolja,hogy kockázatos,akkor inkább nem műtettem meg!

Ha ne adj isten megkapná ezt a méhgyulladást akkor inkább elaltatom,nem akarom,hogy szenvedjen.Idős korban sokkal kockázatosabb mindenféle beavatkozás.



Teljesen eltértünk a tárgytól,aztán jössz ide az ivartalanítással amivel tisztában vagyok,hogy mivel jár!!

2013. ápr. 8. 16:50
 18/19 A kérdező kommentje:

előbb felhoztam a kiskutyás témát is egy kicsit,de a lényegen nem változtat és a műtét kockázatától tartok!

Amúgy elég sok(12-15) szuka kutyát ismerek/ismertem és alig vannak ivartalanítva(3 vagy 4 azt hiszem) és 15 évig vígan éltek az ivarosok is.Nem akarok általánosítani,mert bármi lehet.Főleg,hogy a másik kutyánkat 5 éve kellett elaltatni mert daganatos volt a lépénél:(

Azt hittem velünk ilyen nem fordulhat elő,de mégis :(

Szóval tisztábban vagyok mindennel!!

2013. ápr. 8. 16:56
 19/19 A kérdező kommentje:

és ezt az ivartalanítási dolgot leszeretném zárni!!


Innentől az írjon akinek a kérdéssel kapcsolatban van vmi hasznos infója!


Ha vki nagyon nem bírja inkább üzibe írjon!

2013. ápr. 8. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!