Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most olvasok egy könyvet...

Most olvasok egy könyvet amiben az van ha a gazdi az ember elesik, földre kerül, akkor az a látszatot kelti, hogy gyenge és a kutyája rátámadhat, ez most vicc vagy z mennyire igaz?

Figyelt kérdés
sztem nem olvasom tovább mert ez hülyeség, volt egy kutyám akivel estem, lerántott a bicikliről de nem direkt, utána ott nyaldosott és sajnált ... de nem értem ,hogy ilyent miért írnak, vagy valamit félreérthettem ?
2013. ápr. 7. 18:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Egyszer valaki föltett már hasonló kérdést, és az egyik válaszoló írta, hogy egyik nap elesett, és a kutyája ott ugrált rajta, azt hitte, hogy játék. Másnap megtörtént ugyanez.

Aztán napokig azon röhögtünk, hogy valaki hogy képes 2 egymást követő napon elesni :D


Amúgy ez baromság, semmi valóság alapja nincsen.

2013. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha normálisan van nevelve nem fogja bántani a gazdáját meg senkit sem. De az igaz, hoyg egy földőn fekvő ember egy nem jól szocializált kutyánál támadást válthat ki.
2013. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát nekünk van két kutyánk és ha a párommal játszunk, hülyéskedünk aki épp alul van vagy gyengébbnek tűnik arra "rámennek" a kutyák is, mármint nyaldosnak, ugrálnak, meg harapdálnak de úgy ne fájjon. Tudják, hogy játék, de mindig a "gyengébbre" mennek, akkor is ha nem a földön van/vagyok csak láthatóan kiszolgáltatottabb helyzetben. Nem tudom, hogy ez normális-e, egyébként egy szóra abbahagyják.
2013. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

egy normális kutya-gazda kapcsolatban ilyen természetesen nem fordulhat elő. egyszer a nagymamám csúszott el télen az udvaron, az akkori kutyánk (kaukázusi kan) odament hozzá, mellé feküdt és hagyta, hogy a mama a szőrébe kapaszkodjon, aztán felállt és felhúzta őt is.


viszont a kutyatámadásos balesetek többsége így kezdődik... a veszélyeztetett korosztály (idősek, gyerekek) főleg akkor vannak kitéve egy neveletlen és/vagy ideggyenge kutya támadásának, amikor elesnek, esetleg sikoltozva kapkodnak.

2013. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha egy elfogadható idegrendszerű, már egy kicsit is nevelt, szocializált kutyáról van szó, akit nem bántalmaztak komolyan soha és nem veréssel próbáltak nevelni, ilyen biztos nem fordul elő gazdával szemben. Bizonyos különösen erős védőösztönnel rendelkező fajtáknál el tudom képzelni, hogy idegen emberrel szemben történhet ilyen, de gazdával, családtaggal szemben soha! Én ritkán szoktam annyira boldognak látni a kutyáimat, mint mikor elesek, elcsúszok. Azonnal rohannak hozzám, bújnak az ölembe, nyalnak körbe, alig bírok tőlük felkelni is. Nem tudom milyen könyv ez, de hatalmas nagy baromság ez az állítás.
2013. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is hülyeség , megkérdezem a nagyszüleimet ők azt mondják hogy régen nem foglalkoztak a kutyával teljesen elhanyagolták őket épp hogy csak etették még az oltások se voltak beadva de sose harapott meg senkit a kutya a családban Szerintem Ha a kutyát szeretik , alapszinten nevelik törődnek vele akkor ilyen nem fordulhat elő
2013. ápr. 8. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!