Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan ivartalanítása?

Kan ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Van egy kan kutyám(1 éves) aki agresszíven viselkedik más kanokkal szemben(nem olyan súlyos).Ha ki ivartalaníttatom akkor ez az agresszió és domináns viselkedése csökkeni fog?

Vagy már késő?


2013. ápr. 7. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Sosem késő! ;) Jobb későn mint soha!! ;) SZerintem csökkeni fog.
2013. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
nem fog. A domináns kanok ilyenek. nem kell őket összeengedni. Vagy neveld meg.
2013. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már domináns kant, akinek csak rontott a viselkedésén az ivartalanítás, mert ugye ahogy megszűnik a kan szag, még pofátlanabbul próbálkozik be nála a többi domináns kan, tehát jobban provokálják a többiek, ő meg ha már megszokta, hogy ilyen helyzetben agresszívan reagál, akkor ezen nem fog változtatni.

Végül a kutyaiskola oldotta meg a problémát.

Neveléssel együtt akár lehet is értelme, de önmagában egész biztos, hogy nem old meg semmit.

2013. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Csökkentheti,ha a tesztoszteron pörgeti,de mellé nevelés is kell.Ha egy nagyon kanos kutya,azért biztos nem ront a dolgon,inkább segít.
2013. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..és persze én is neveléssel együtt gondoltam a dolgot:)
2013. ápr. 8. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, én az ivartalanítás mellett vagyok, de nem fog javulni. Mi 11 hónaposan ivartalanítattuk ki a kutyánkat, aztán mikor elérte az 1 éves kort, utána úgyanez történt nálunk is, hogy a domináns kanokkal (és most már domináns nőstényekkel is) állandóan vitázott. A lányokkal persze finomabban, de a kanokkal..huuu.... mindent kirpóbáltam, de nem vált be, úgyh elvittem egy kutya suliba, népszigetibe. Nagyon nagyon drága, de szerintem megéri. vagyis nekem tetszik ah ott tanítják a kutyát meg a gazdit. Egyenlőre még csak 1 órán voltunk, de már ott nagyon sokat mutattak nekem h ilyenkor mit kell csinálni. Ha teheted vidd el suliba, vagy valakitől lesd el h hogyan tudod kordában tartani, mert ha tovább lesz ilyen a helyzet belefog ivódni a kutyába ez a viselkedés és utána már nagyon nagyon nehéz leszoktatni őt róla. Másfelől gondolom neked sem kellemes h mindig meg kell fognod a kutyidat h ha bejön egy kan a parkba, futtatóba, vagy ahol éppen vagytok. Engem már nagyon zavart ez :( :(
2013. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!