Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám szándékosan nem akar...

Kutyám szándékosan nem akar engedelmeskedni az ül és pacsi meg ilyesmi parancsra. Miért?

Figyelt kérdés

Pár hónaposan hoztuk jó helyről, tenyésztőtől. Nagyon okos kutya, jó természetű, jó idegrendszerű. De amikor azt mondom neki hogy ül, akkor megilletődik és kicsit remegni is kezd. Nagyon nehéz rávenni h leüljön, pedig tudja mit akarok. Egy nagyon finom falatért is hosszas mondogatás után ha leül..de akkor is úgy, hogy elfordul, mintha nem is miattam tenné, de aztán visszanéz rám, hogy akkor megcsináltam, megkapom a falatot? Meg direkt elnéz másfelé, és néha-néha rám pillant sunyin, vagy félve inkább..tényleg annyira okos kutyus, hogy már túl okos ahhoz hogy be csicskuljon? Vagy miért nem csinálja?


Lehet hogy az még a baj, hogy csak 1 hete van nálunk? Már nem szégyenlős meg semmi, és nagyon szeretjük egymást, felszabadultan játszunk. Csak ez a megilletődés nem stimmel...



2013. ápr. 7. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét.Én nem treníroznám,hagynám,hogy megszokja a helyet.Mivel kölyök sokkal hamarabb elveszti az érdeklődését egy feladat ìránt.Csak néhány alkalommal szabad végrehajtani és ha már nincs kedve nem szabad erőltetni.Az meg természetes,hogy a jutalomért dolgozik,az elején,így motiváljató a legjobban.Később ahogy szorosabb lesz a kapcsolat már azért fog dolgozni,hogy nekünk megfeleljen,de az új dolgok tanítása mindig jutalmazással történjen,ami lehet kaja,magasabb szinten pedig a kutya valami kedvenc játéka,mondjuk a labda.Motiválatlan kutya ,ha még oly okos is ,nem lesz együttműködő.
2013. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem sokáig, az előző kutyámnál is így csináltam, ott rendben volt minden. Remélem, hogy tényleg csak azért ilyen, mert még oldódnia kell.
2013. ápr. 8. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!