Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes Border Collie kiskuty...

10 hetes Border Collie kiskutyam 3 napja van nalunk. Este nem akar egyedul maradni, sir, csak akkor alszik ha valaki lejon es virraszt mellete. Nem akarom kinozni, nem tudom mi tevo legyek mert nem tud pihenni senki sem ejszaka?

Figyelt kérdés

#Kiskutya alvasa #ejszaka.
2013. ápr. 8. 14:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez kutyafüggő, ha kinti kutya, és már azonnal önállóságot követeltek tőle, meg hogy szokja meg az egyedüllétet, akkor hagyhatjátok egyedül, túl fogja élni az első pár éjszakát. Mi ezt csináltuk az első kutyánkkal, ő kerti kutya volt, elsősorban őrző-védő, de persze szerettük is. A második kutyánkat, aki most van, meg kifejezetten kinti-benti kutyának szeretnénk, és hogy megszokja a közelségünket, így (főleg hogy még nem elég nagy a kerthez) bent alszik velünk a szobába. Az meg teljesen igaz., hogy ha sír, akkor nem szabad vigasztalni meg simogatni, viszont ha abbahagyja a sírást, akkor meg lehet simogatni, dicsérni.
2013. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is vedd figyelembe, hogy a kutyáknak nem anyuka kell, hanem falkavezér. Tudom, hogy sokszor megfeledkezik erről az ember, mert a kutya is családtag, de rossz neveléssel ártasz neki.

Amit csinál teljesen normális ebben a korban, sőt pont ebben a korban kell megalapozni az ,,egyedül maradsz néha" rendszert.


Mint már írták (és ha nem hiszed el tényleg azt tanácsolom keress fel általad megbízható hozzá értőt), nem szabad ugrani minden sírásra. A kutyusnak hiányzik a kutyamama ez normális, de a mamakutya se marad vele egész nap, a kölyköknek önállóságot kell tanulni. Apránként kezd el tanítani az egyedüllétre, gyakoroljatok: hagyd egyedül kb. 10 percre, ha sírni kezd menj vissza és szídd meg, majd menj ki újra. Ha nem sír akkor is menj vissza 10 perc után és dicsérd meg, adj neki jutalomfalatot. Nyújts meg ezeket az időket apránként. Pár hét után meg fogja tanulni, főleg, mert a collie-k gyorsan tanulnak.

A sírós éjszakákat ezekkel a gyakorlattal kiküszöbölheted.

De semmiképp se válaszd a könnyebb módszert, hogy beviszed magad mellé estére, vagy kirohansz valahányszor sír. 3 napja van csak az új környezetében, teljesen normális, hogy sír, de ha most nem alapozod ezt meg, nagyobbacska korára az fog rögzülni benne, hogy ,,mindig van mellettem valaki, csak szólnom kell". A kutyának meg kell tanulnia, hogy néha egyedül marad. Ha nem tanítod meg neki szét fogja szedni házat, kertet valahányszor egyedül marad, vagy késel aszerint az idő szerint amit ő megszokott.

Amit még tanácsolni tudok: ha a kiskutya eléggé le van fárasztva nap végén könnyebben elalszik. Lehet kicsit jobban le kellene fárasszátok, főleg, hogy collie. Lehet a fekhelyet is meg kéne változtatni, mert nem jó neki. Én ezeket tudom tanácsolni neked. Sok sikert!

2013. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Majdnem egyetértek az utolsó válaszolóval, de szerintem felesleges leszídni. Egyszerűen csak hallgatózz az ajtónál, és ha abbamarad a sírás, aza jutalom, hogy visszamész. Ha megint sírni kezd, kimész a szobából stb. A szidás is egyfajta figyelem, és sokszor a figyelemfelhívás miatt nyüsszögnek.
2013. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!