Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gerincbeteg kutyák? Tapasztala...

Gerincbeteg kutyák? Tapasztalatok érdekelnének minden fajta gerincbetegségről, amit tapasztalatatok és kezelésükről, gyógyulásról!

Figyelt kérdés

Milyen gerincbetegséget diagnosztizált az orvos nálatok? Milyen fajta kutyusnál? Mennyi idős volt ekkor? Milyen fokozatú volt, mivel kezelte? Esetleg műtét szükséges volt?

Felépült a kezelés/műtét után teljesen, vagy kímélni kellett élete végéig?



2013. ápr. 8. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt az utcánkban egy tacskó. Megműtötték, de csak félig jött helyre. Élete végééig sánta volt és csak részlegesen tudott mozogni. Olyan volt mintha néha érezné, néha nem a lábait. Elég öreg volt már, 10 fölött mikor beteg lett. Nem lépcsőzött amúgy, kertesben lakott.
2013. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
A szomszédomnak volt, egy igazi kuriózum keveréke: rottweiler-tacskó. Nagyon ari kutyus volt, termete tacsi, a rajzolata roti. 10 évig nem volt semmi problémája, de tavaly elkezdett sántítani.Hol a jobb, hol a bal hátsó lábára. Később már a háta simogatására is fájdalmasan reagált. Többszöri injekciózás sem használt, sőt romlott. A végén már lábra sem tudott állni, csak kúszott. Sajnos a vége altatás lett. Az orvos szerint: tacsi betegség. Áll. idős korban a kicsi vagy közepes termetű, hosszú gerincű ( főleg ha túlsúlyos )kutyáknál ez sajnos előfordul- visszafordíthatatlan elváltozások. Én ezelőtt még nem hallottam ilyenről- lehet hogy le is szólnak- de nekem ez a tapaszapasztalatom.
2013. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt nálam ideiglenesben egy boxer, aki egyszer csak nem evett. Azt hittem finnyázik, bár nem értettem, hogy mi az istenért finnyázik egy olyan kutya, akinek minden csigolyája szabad szemmel látható. Aztán azt vettem észre, hogy ha magasabbra teszem a tálját, akkor eszik. Ez volt előszőr gyanús, aztán hidegzuhanyként ért, hogy szegény kutya egyszerűen nem feküdt le este aludni. A fotelben támasztotta a fejét, de nem aludt. Lélekszakadva rohantam vele reggel az orvoshoz, elsőre meg akartak győzni, hogy mellhártyagyulladás, és köptetőt írtak, de ezt kizárt dolognak tartottam, mert kicsit sem köhögött, náthás sem volt előtte, úgyhogy elvittem egy másik orvoshoz, aki rögtön mondta, hogy bambuszgerinc.

Kapott rá ilyen izomlazítót, meg fájdalomcsillapítót, hogy ki tudja pihenni magát, aztán elkezdtünk milgammát szedni és rendbe jött.

Végül pont ezért külföldre adtuk örökbe, mert tudtuk, hogy ennek drága lesz a kezelése és itthoni gazdik nem vállalnák. Nagyon jó helye van, jár fizioterápiára, meg termálvizes kutyausziba, és tök jól van, nagyokat túráznak vele meg minden.

Fizioterapeutát amúgy tudok ajánlani itthon is, meg mostmár uszi is van, de előbb konkrét diagnózis kell.

2013. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Bármi lehet még nálunk is, a porckorong sérvtől kezdve a benyomódásig, gerincvelő rázkódásig, minden.

Bármi is van, azt mondta a doki, h nagyon enyhe, 5-ös skálán, 1-es szintű. Mondjuk mihez képest gyenge, nekem borzasztó volt látni, h egyik pillanatról a másikra, hogy megváltozott a járása. De nem fáj neki, a reflexei elég jók. A mai röntgen sajnos nem lett jó, csütörtökön csinálnak róla egy erősebb géppel újat. Addig is kapott szurit (gyulladás csökkentő) ill. csütörtökön akupunktúrára is megyünk.

A doki említett sok mindent (masszázs, fizioterápia, akupunktúra).

+ mondta a doki, h 90%, h nem kell műteni.

Most 2 hétig kímélni kell mindenképp, aztán meglátják hogy lesz. Már csak azt nem tudom, h tegyük fel, ezek a kezelések használnak, onnantól ugyanúgy teljes életet tud élni? Tud kedvére szaladgálni, birkzni ugyanúgy a kutyákkal, vagy vajon élete végéig kímélni kell ezektől?

2013. ápr. 8. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon attól függ, hogy mi a gond. Ez a boxer teljes életet él, csak néha egy-két hétre leromlik az állapota, olyankor a termálvíz segít neki.

Tudom, hogy parázol, de egyikünk sem fog tudni pontosabb prognózist mondani a neten, mint a dokid élőben.

2013. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm :)

Ezzel is kicsit megnyugtattál :)

Meglátjuk mi lesz.

Azt is mondta a doki, h a sima röntgen általában csak a súlyosabb eseteket szokta kimutatni, de azért megnézi, h pár dolgot kizárjunk.

Valószínű, h a teljes diagnózis az MRI lesz.

2013. ápr. 8. 22:08
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyságrendekkel jobban van!

Szépen rakja a hátsó lábait úgy, ahogy kell, a csípője még ugyan kileng a szokásosnál jobban, de már messze nem olyan gáz, mint volt.

Erős a gyanúm, h gyulladás lehet a szervezetében, ami ráhúzódott a gerincére és a tegnapi gyulladáscsökkentő szuri ezen segített.

Nagyon remélem, h tényleg csak ennyi a baj :)

2013. ápr. 9. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!