Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves, szuka, puli-pumi...

1 éves, szuka, puli-pumi kutya csípkedve kergeti a másik kutyákat?

Figyelt kérdés

Nagyon mozgékony, tanulékony, okos, aranyos kutyus, viszont folyamatosan ugat. Ha pórázon van, ha szabadon. Ha a téren jön egy új kutya, ordítva sprintel felé. Sajnos a féltő gazdik nem értik meg, hogy nem akar ő senkit bántani, szóval elég kellemetlen tud lenni. Ma viszont egy kölyökkutyust el kezdett kergetni, mint egy birkát. Szegénybe bele is csípett. Leszidni nagyon nehezen lehet, ha rámorgunk, leteremtjük, csóválja a farkát és boldogan liheg az arcunkba. Nem sokszor kell leszidni, szabadon gyönyörűen megy, körülöttünk köröz, mindig figyel ránk. Trükköket, apportírozást, agilityt is szépen megcsinálja.

Hetente legalább négyszer megpróbáljuk kivinni a térre, ott minden délután összegyűl egy kutyás csapat. Olyankor órákig futkosnak, játszanak. Abban reménykedünk, hogy szocializálódni fog annyira, hogy ne ugasson. Apportírozással próbáljuk lefárasztani, de 2 órás intenzív játék után is, 2 perc fekvés után azonnal pörög.

Hogy szoktassuk le a folytonos ugatásról, más kutyák tereléséről? Milyen foglalkozásokat, trükköket ajánlotok, ami lefárasztja agyilag, testileg?



2013. ápr. 8. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne rendszeresen elvinni terelni!
2013. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erre mi is gondoltunk. Szegeden ismer valaki olyan helyet, ahol van erre lehetőség?
2013. ápr. 8. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen!

[link]

2013. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Mi is hasonló problémákkal küzdöttünk a mudinkkal. Már az első terelés után abbahagyta a többi kutya csipkedését. De az ugatás, odarohanás és lefáraszthatatlanság ma is áll.

Szellemi és fizikai lefárasztásnak az agility nagyon jó, s mi mostanában megyünk ÖV-re majd. :)

2013. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon jó lenne, ha el tudnánk menni egy terelésre! Ott vannak feltételek, vagy nem baj, ha kezdő a kutyus?
2013. ápr. 8. 21:33
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért vannak ott a szakemberek, hogy megtanítsanak rá, hogyan kell csinálni. Én még nem láttam élőben ilyen terelést, de gondolom ezt is fokozatosan építik fel és biztos azon is múlik, hogy a kutya ösztönösen mennyire csinálja jól elsőre.
2013. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. :)
2013. ápr. 9. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha kezdő a kutyus.

Egyet nem szabad elfelejteni: a birka is érző lény. Alapvetően mindig is a terelőkutya volt a birkáért és sosem fordítva, ekként is kell bánni vele. Ha nagyon erős, tépős ösztöne van (mint az én egyik mudimnak), akkor már a kezdetektől fogva keményen kell fognod a kutyád.

Minden esetben igaz (de egy igazán ösztönerős kutyánál különösen), hogy valójában neked többet kell tanulnod, mint a kutyának, mert ő már alapból tudni fogja, hogy keríteni kell, a birkát a gazda felé kell tolni... Persze, neki is meg kell tanulni egy csomó mindent, de a legelején mindig a gazda a tudatlanabb. :D

2013. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én mudim ugyanezt csinálta. Nem lehetett lefárasztani, plusz kiszökdösött az utcára és a bicikliseket terelte. Végül elvittük nagybátyámhoz, most marhát terel, kb. 5 perc alatt levette, hogy miről van szó, és NAGYON BOLDOG. Tanítani nem kellett, inkább ő tanított engem, hogy mit szeretne csinálni...
2013. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!