Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8 hetes németjuhász...

Van egy 8 hetes németjuhász keverék kiskutyánk éjszakára kint lehet már hagyni az udvaron vagy fázni fog?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 20:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%
Én arra gondolok, hogy szerintem senki sem mondta, hogy a németjuhász szobakutya, és lakásban kell tartani. Lehet kint tartani az udvaron, természetesen a megfelelő szocializálás, kötődéstréning, és nevelés után. De ha a kutyád már teljesen udvari eb lesz, akkor is minden napos fizikai, szociális és szellemi terhelést igényel.
2013. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Valóban a NJ tenyésztőknél kennelekben vannak a kutyák és ott is ellenek, DE ne felejtsük már el,hogy ott is egy ilyen kiskutya míg el nem kel, addig is az alomban ill az anyjuk mellett van és melegítik egymást.

Ha te már hazavitted akkor igenis legyen melletted amíg kicsi, hogy kellőképpen szocializálódjon, és ezen felül, még a társaságot is igényli mert még kölyök /mint egy ember gyerek./

2013. ápr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ez minden kölyök kutyára érvényes, attól függetlenül, hogy fajtatiszta e vagy sem.
2013. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

Almozni alá? Mi ez, tán ló vagy tehén? :D Kíváncsi vagyok hogy milyen "tenyésztőt" láttál te aki télen/nyáron kint elleti a kutyáját. Eleve kell infralámpa is, hogy megfelelő hőmérséklet legyen biztosítva meg ilyenek + aki egy kicsit is szereti a kutyáját, az nem mereszti bent a meleg lakásban a seggét, míg a kutyája kint vajúdik egy ketrecben. Bár nálatok faluhelyen biztos ez a normális, aki még annyit sem tud, hogy a fajtát mire használják (őszintén, láttál te manapság nyájat terelő nj-t bárhol is? mert én csak obedience-n láttam). Persze, nyilván az kőkorszakban is a szabadban ellett a kutya, de akkor az ember is a tűz mellett melegedett, nem a fűtött lakásban, a tóban vagy lavorban mosakodott, nem zuhany alatt, és magának vadászta a napi betevőt, nem a szupermarket polcáról vette le.


Az teljesen rendben van, hogy egy FELNŐTT németjucit kint tart az ember a kertben, úgy hogy mellette foglalkozik vele eleget (nevelés, tanítás, séta, munka). DE! egy 8 hetes KÖLYKÖT azért elég kegyetlenség kirakni. Oké hogy április van, de azért nincs olyan meleg, mi is télikabátban járkálunk kint, hát akkor szerencsétlen kölyök hogy ne fázna ha még normális bundája sincsen?!

2013. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 44%-os válaszoló, addig rendben van, hogy állandóan azt mondogatod, hogy németjuhásznak kint a helye, lakásban csak szenved, de esetleg egy indoklást nem tudnál írni erre a téves és ostoba állításra? Mégis, mi alapján mondod ezt?
2013. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
47%
2013. ápr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 komp ***** válasza:
72%
..hát igen megoszlanak a vélemények és senkinek nem szeretnék "törést" okozni a hozzászólásommal, de elsősorban "zsuzsabazsa"-val értek egyet...! Nekünk 7 kutyánk van,cs.házban lakunk.A bernáthegyink tavaly novemberben elett, ELŐSZŐR,de el nem tudtuk volna képzelni, hogy felügyelet nélkül hagyjuk őket,rövid időre sem! Most lehet nem normálisnak nézni, de az ágyunk mellett volt az általunk kialakított kennel, éjjel én voltam a "vigyázó",s nappal Férjemmel,de mikor már pihennem kellet Férjem felügyelte a drágáinkat! Ha nyári 40 fok lett volna, akkor is így döntünk!Vannak felnőtt gyermekeink,nem velünk élnek már,tehát félreértés elkerülése végett,nem gyerekpótlók nálunk a kutyák!Számunkra a legfontosabb az elletésnél: inrázás az első napokban,(kb.28-30C),fertőtlenítés, naponta 1x,majd többször,helyük takarítása,(ágyneműcsere),s a FELÜGYELET, mert bármi történhet, össze is nyomhatja,véletlenül bármelyiket. Minden szoptatáskor segítettem - eleinte -,igen,szükséges volt.Aki kinti elletést vállal, őket sem vetem meg,(nincs jogom hozzá)ha megfelelőek a körülmények,de mindenkinek saját felelőssége,a felügyelet.Mi tuti, hogy soha nem fogjuk kitenni őket ellésnél sem, de egyébként éjszakára mindig bent van a 7 kutya, mert sajnálatos,hogy a mérgezések előfordulnak,nagyon féltjük őket!Javunkra szolgál,hogy mindezt megtehetjük,mert itthonról dolgozunk,nyílván mindenkinek más a lehetősége...,ezt is megértem, de azért vállaltuk/juk a fedeztetést,mert az időnk nagy részét a kutyáinkra fordíthatjuk,különben nem tennénk!A leírtak a kutyik szocializálódásában nagyon nagy előnyt jelentenek,ez tapasztalat!S végül,csak az oltások megléte után,(7hetes) engedtem ki,de csak a "dolgára" a kicsiket,felügyelve őket,s a megtartott kislányt(tudom:szuka),egész napra előszőr 14 hetesen!Mindenki szíve szerint teszi,de jobb lenne kizárólag a kutyik érdekeit nézve!Nincs számunkra kintre-bentre való kutya.Ő oda való,ahol a legtöbbet tud a gazdájával lenni!Köszönöm a figyelmeteket!
2013. ápr. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!