Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy egy jólneve...

Miért van az, hogy egy jólnevelt kutya is megharaphatja az embert?

Figyelt kérdés
Ha olyan a szitu bizony megharapja, de a macskák ha törődés mellett nőttek fel, soha nem lennének képesek durván megharapni.
2013. ápr. 9. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/178 anonim ***** válasza:
98%
tévúton jársz barátom...
2013. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/178 anonim ***** válasza:
93%

Jólnevelt kutya nem harap.

A macska viszont így is-úgy is karmol, mivel őt nem lehet nevelni, öntörvényű.


Még valami esetleg, vagy mára befejezted a kutyások hergelését?

2013. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/178 anonim ***** válasza:
89%
ha jólnevelt, nem harapja meg az embert..
2013. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/178 anonim ***** válasza:
96%

mert a macskák karmolnak.

Legkedvesebb macskás emlékem, mikor vidéken fél órán át dögönyöztem a nagymamám macskáját, dorombolt ezerrel, majd amikor abbahagyta, és föl akartam állni, végigszántotta a lábam. És nem csak úgy, hogy szeretetből kiengedte a karmát...

2013. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/178 anonim ***** válasza:
96%
Ja, és azt lehagytam -de előttem többen is leírták- a kutya nem harap meg csak úgy.
2013. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/178 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam hogy csakúgy hepiből megharap a kutya. Ha totál feszült helyzetbe kerül a kutya, simán belekap a gazdájába is. és nekem ne mondjátok, hogy milyen gonoszok a macskák, és hogy ők csak úgy karmolásznak meg harapnak. Az én cicám is került már totál stresszes helyzetbe, és olyankor csak nyávog és fenyegetőzik, meg pl múltkor megsebesült és le kellett kezelni, ő meg megharapott, de csak figyelmeztetés képpen. Gátlás volt a szájában, egy seb sem esett rajtam, pedig szorította a bőrömet és az kellemetlen volt. De nem bántott! Kutya ilyet miért nem tud? :(
2013. ápr. 9. 22:58
 7/178 anonim ***** válasza:
97%

Életösztön. Ha a macskáidból hiányzik, ott valami gáz van.

Egyébként a kutya is képes finoman harapni, meg figyelmeztetni, az is elég nagy gáz, ha a tiédnek nem megy.

De amúgy valószínűleg annyi a titka a téves feltételezésednek, hogy nem láttál még életét féltő macskát, kutyát viszont igen. Állatvédők pontosan jól tudják, hogy egy stresszes macska ezerszer veszélyesebb egy kutyánál. A macskabefogás sérülés nélkül művészet.

2013. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/178 anonim ***** válasza:
96%

A kutya max akkor kap oda, ha pl. verekedésbe keveredik, és a gazdi ki akarja húzni. Hátul nincs szeme, és abban az idegállapotban odakaphat, de csak azért, mert nem látja, hogy ki van mögötte.

A macskák ennél sokkal sunyibbak. Egy régi ismerősöm szobacicája egyszer úgy nekiment minden ok nélkül a nőnek, hogy pont a fő ütőerénél karmolta végig.

2013. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/178 A kérdező kommentje:
Hát akkor az életveszély, és ezek szerint megint nem lehet elítélni a macskákat!
2013. ápr. 9. 23:05
 10/178 A kérdező kommentje:

De ha egy kutyából próbálnék kihúzni egy tüskét? Mi történne? vajon?

ja, és persze, tuti, hogy a macska ígyis úgyi rossz. Gonosz ha karmol, de elfuserált ha nem...

2013. ápr. 9. 23:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!