Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet kutyát...

Szerintetek lehet kutyát verés nélkül nevelni?

Figyelt kérdés
Itt most nem arra a veresre gondolok,hogy szegèny kutyát egyfolytában csak ütik,hanem az időben,jòkor kapott pofonokról.

2013. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
33%
Ne üsd meg elég ha rá szólsz megszidod de semmi képpen se üsd meg!
2013. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
53%
Lehet. Ne üsd meg, mert azt ő megjegyzi.
2013. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem kell megalázni azzal h megütöd. A félelem meg a tekintély nem ugyanaz. Elég intelligensek ahhoz, hogy a hangsúlyból tudják h rosszat csináltak.
2013. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 NightV válasza:
90%
Verés nélkül igen,fizikai jelzések nélkül nem. Nézd meg ,hogy viselkednek egymással ha pofátlan valamelyikőjük,először figyelmeztetnek (morgás) ,vagy a türelmesebbek többször,aztán odakapnak vagy megrángatják egymást. Ez semmi mást nem jelent számukra (egy nyaknál megrázás,vagy egy oldalbabökés,egy kisebb ütes) ,mint azt,hogy ITT A VÉGE,IDEJE BEFEJEZNED . Nem lesznek tőle lelki sérültek . Persze a "bűntett" súlyosságához mérten kell fegyelmezni,ha egy kölyökkutya megrágja a gatyádat nem ugyanaz jár mintha a kamasz vagy felnőtt bevédi a kajáját ,vagy lehugyozza a párnádat (volt már itt ilyen kérdés:D)
2013. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
57%
Csak verés nélkül lehet nevelni egy kutyát! A rúgás, ütés számukra bántalmazás, semmilyen információval nem rendelkezik, nem tudják értelmezni, mivel ilyen viselkedés nem szerepel a kommunikációs készletükben.
2013. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
23%
Igen, sajnos vannak nagyon makacs kutyafajták ahol egyes egyedeket muszáj megverni. Nem jellemző mindenikre mert változó a személyisége fajtán belül. Viszont a gyakori verés megboszúlja magát, évente egyszer, max. 2 szer bőven elegendő de kimondottan olyankor tanácsos ha nagyon mérges vagy ráésy a szép szó már több alkalommal nem használt.
2013. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
57%

Aki fizikai fenyítéssel nevel kutyát, az teljesen alkalmatlan arra, hogy határozott falkavezér legyen. Egy kutyát nem megfélemlíteni kell, hanem elérni, hogy figyeljen rád.

Ami szerinted egy jó időben jött pofon, az szerintem egy határozott nem! Eddigi életem során mindig bejött, és nem egy munkavizsgás kutyám volt már.

2013. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 zsuzsabazsa ***** válasza:
72%

Ige lehet kutyát verés nélkül nevelni.


De némely esetben azért gatyába kell őket rázni.

2013. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
50%
Csak úgy lehet szerintem. Amíg segghülye voltam a kutyákhoz azt gondoltam, hogy ha rosszat csinál csúnyán elverem, és majd engedelmeskedik. Persze ezzel csupán annyit bizonyítottam neki, hogy képtelen vagyok őt fegyelmezni, gyenge vagyok, ezért az erőszakhoz nyúlok. Aztán tekintélyt szereztem, és azóta a hangom vagy akár csak egy nézés is bőven elég a kontrollálásához. Arról nem is beszélve, hogy utána mennyire mocskosul éreztem magam, hogy megalázom a védtelen lényt, akit szeretek.
2013. ápr. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%
Nálam a behivás az egyetlen olyan feladat, amiben nem ismerek kegyelmet. Volt olyan , illetve van olyan kutyám, akit igencsak meg kellett tépni, mire tudatosodott az agyában, hogy a "hozzám" mit jelent. Amugy sosem bántanám őket. felesleges. (Dob)
2013. ápr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!