Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya gallér levétele...

Kiskutya gallér levétele műtét után?

Figyelt kérdés
3 hónapos kiskutyám van, amit ma műtöttek...eltört a lába..azt csinálták meg..tettek rá gallért...azonban..nem tud enni és inni miatta..szóval levettem..mivel nem piszkálja a sebét nem tudom, hogy visszarakjam e...hisz amíg figyelek rá akk addig úgyis látnám ha azt piszkálná..valamint ugye olyan nagy rá a gallér hogy sem inni sem enni nem tud..nem ér oda a fejéhez semmi..csak félek, hogy az állatorvos meg lecsesz..de hát most...ne egyen meg igyon a kutya??? :D

2013. ápr. 10. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk estére mikor nem figyelsz rá,akkor rakd vissza,de amúgy meg ha tényleg nem piszkálja a sebét,akkor minek az a parabola.Az én kutyámat mikor sérvvel műtötték,napokon át hallgattam ahogy ment neki minden bútornak és koppant marha nagyokat...én is levettem neki.
2013. ápr. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jó..én megértem, hogy megelőzés szempontjából jó...de kül más szempontból pedig baromság...megzavarja a kutyát a pihenésben..mert szegényke nem tudja lerakni a fejét rendesen....ráadásul nemértem....elvileg tudna vele inni meg enni...de olyan pici...nem tud tőle enni.
2013. ápr. 10. 00:26
 3/11 A kérdező kommentje:
a másik meg h úgy bevan neki kötve, h esélye sincs levenni...és piszkálni
2013. ápr. 10. 00:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Az én kutyám mondjuk olyan 2 évesen lett megműtve,szval neki nem volt gond az evés és ivás,de hát igen,az alvás se könnyű és kényelmes így nekik.És egy nyomott orrú mopsz gazdija mit csinál?Mert az tényleg nem tud mást,mint levenni a tányért.

2013. ápr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nappalra levenném, de folyamatosan felügyelném, éjszakára pedig visszatenném rá, bizros ami biztos.
2013. ápr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi kutyánknak két műtétje volt, egyszer sem volt utána rajta a parabola még estére sem. Valahogy kínzásnak találtam rajta (nekimegy mindennek, nem lát rendesen, a hangokat is felerősítette...) Szerencsére ő nem az a fajta, aki piszkálta volna a sebeit. Volt mikor nyalogatta az este, de arra felkeltünk, és mikor rászóltunk akkor abbahagyta. :)

Ha napközben tudod felügyelni, akkor szerintem felesleges rá, estére viszont érdemes feltenni neki.

2013. ápr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom is nem régen lett műtve egy sajnálatos balesetből kifolyólag (folyóparton elvágta a lábát egy összetört sörösüveg),őrá is adtak a kisállatkórházban ilyen gallért,mondván,hogy nehogy piszkálja a kötést.Elvileg 2 hétig kellett vlna rajta hagyni,dehát én már az első nap levettem róla nappalra.1-2 napig estére még felraktam rá,majd megpróbáltam egy másik cselt.Ha nem piszkálta,nem raktam vissza,de amint megláttam,hogy piszkálja,felraktam rá,és leteremtettem.Aztán megértette a két dolog közti összefüggést,és már estére sem kellett neki a gallér!Én tettem rá egy zoknit is a kötésére.Úgy nem koszolódott,és békén hagyta! :)
2013. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én levettem a kutyámról az ivartalanítás után, mert őt is nagyon zavarta. Egyszer odahajolt a sebéhez, rászóltam, és többé nem piszkálta.

Szerintem ha tudsz rá figyelni, akkor semmi gond. Az állatorvos nem fog lecseszni, úgyis látja, hogy szépen gyógyul a seb.

Jobbulást a kis vakarcsnak!

2013. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én is levettem az enyémről egy idő után amikor elütötték, bár akkor nem műtötték, csak nagyon csúnya volt a lába, ez egy nagyon meleg nyáron volt, itatni kellett, mer felállni sem volt kedve, konkrétan miatta vettünk egy szobaventillátort is, aztán hála a 30 foknak és a parabolának, úgy bedurrantak a fülei, hogy azt mondta a doki h ez minden évben elő fog jönni nyáron. és valóban..

[link] ilyen fülei vannak, és nem tudott neki szellőzni rendesen.

2013. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kutyámnak múltkorában volt egy balesete, megharapta egy másik a fejét, ami betályogosodott, és műteni kellett. A fején keresztbe volt egy 10 cm-es vágás, és neki is két hétig rajta kellett lennie a gallérnak.

Eleinte én is sajnáltam, de a kutyák eléggé könnyen alkalmazkodnak, egy napig bénázott benne, aztán már másnap izomból szaladt, meg ugrált, nem zavarta a gallér.

Én rajta is hagytam két hétig, kb két napot vettem le neki, és jól megvakartam a nyakát, meg mikor evett akkor, de amúgy mindig rajta volt, és nem is bántam meg, mert egyszer, kint feltúrta a gallérral a saras földet, és levettem róla, hogy megmossam, kb két percig nem figyeltem oda rá, és megvakarta a fejét, melynek következtében szétnyílt a sebe:S szerencsére nem kellett újra varrni, meg semmi, csak eléggé rossz látványt nyújtott,és meghosszabbította a lábadozási időt egy pár nappal.

Ha te úgy látod, hogy oké, és nem kaparja, szerintem akkor is hagyd rajta, ha nem látod, vagy estére mert ezzel az ő érdekeit szolgálod, és úgyis megszokja, belehalni nem fog.

2013. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!