Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fiú vagy lány...

Szerintetek fiú vagy lány yorkie? Esetleg előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Ja és nem olyan válaszokat várok, hogy "egyikse ,mert ez egy túltenyésztett vakarcs" meg hasonlók. Nem táska kutyának, hanem barátnak veszem, és azért mert ez a fajta tetszik és nem azért mert mindenkinek ilyen van. A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm

2013. ápr. 10. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

tüzelési időben a kanok egy kicsit megbolondulnak, több ismerősöm már kölyökként (már amikor lehet) ivartalanította a kan kutyáját (nem csak yorkikat) és ettől függetlenül tüzelő szuka esetén mindegyik kicsit megbolondul..


szukáknál ami hátrány a tüzelés,de ivartalanítással meglehet oldani..


én a szukák mellett vagyok :)

bár nekem mindig is szuka kutyáim voltak voltak :)

2013. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
jajj bocsi 2x írtam a "voltak"-ot :D
2013. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Firestorm ***** válasza:

Igazság szerint,ha ivartalaníttatod,akkor teljesen mindegy :) Bár nekem az a tapasztalatom általánosságba véve,hogy a szobatisztaságot a szukák hamarabb megtanulják mint a kanok.

Tenyésztőt nagyon jól válaszd meg,mert sajnos eléggé túltenyésztik őket.Árra nem lesz olcsó,mi még 2001-ben vettük 30ezerért,ami ahhoz képest elég olcsó volt,hogy tk-s kiskutya volt.Mellesleg tényleg nem számít a nem,a mi kanunk tündéri volt,abszolút nem ágyba kutya volt,mindig tudta hol a helye,semmitől nem félt és nem is acsarkodott egy kutyával sem.

Nagyon nagyon jó kutyát lehet csinálni belőlük,ha megfelelő a nevelés!:)

2013. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindketőtöknek :) Azért válaszok még jöhetnek. :D Utolsó már megvan hogy kitől fogom venni. Anyám egyik barátnője ilyesmiel foglalkozik. A kölyök szüleit is ismerem-(mindkettő fajtatiszta yorkie) És törzskönyvel, chippel stb-vel fogom venni.
2013. ápr. 10. 20:49
 5/13 anonim válasza:
Nagyon jó választás volt a Yorkie:) Én most kaptam egyet,fajtiszta szuka.Nagyon nagyon szeretem, és nagyon fogékony könnyen tanul.Már az első héten mikor idekerült parancsszóra ült,orrával visszaguritotta a labdát.Tündéri kutyus, és rengeteg szeretetet ad, viszont ő is nagyon igényli a szeretgetést,törődés!:) Rengeteget kell vele foglalkozni,de megéri!Ha választanék mégegyszer szukát választanék, mert könnyebben lesznek szobatiszták,de bármelyiket is választod, biztosan jól jársz vele!:)
2013. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm szépen, biztos nagyon cuki a yorkied :) Szerintem is nagyon aranyos, okos kutyák, és engem roh@dtul idegesítenek az ilyen válaszok, hogy: "az csak egy táska kutya" meg "mindenkinek ilyen van" "túltenyésztett dögök" Szerintem elég szomorú, hogy a plázakur@k egy VADÁSZKUTYÁBÓL táskakutyát csináltak :(
2013. ápr. 11. 09:27
 7/13 Firestorm ***** válasza:
Minden nevelés kérdése.Semmivel nem ér többet egy nagytestű kutya (abban az értelemben,ha az ember csak szeretetet és egy okos állatot szeretne,és nem őrzővédőt stb..) mint egy nagytestű.A yorkik alapjába véve nem kényes,besz@ri kutyák,és emellett elég jó jelző kutyák is,ok nélkül soha nem ugatnak!
2013. ápr. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Firestorm ***** válasza:

Csak hogy egy kicsit dicsekedjek!:)

Íme Ő (sajnos csak volt,már nincs köztünk) Diego!


[link]


[link]


A második kép sajnos a halála előtt készült 2 hónapja :(

2013. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Firestorm: szép kutyusod volt. Mi történt vele?
2013. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Firestorm ***** válasza:

Köszönöm!

14 évesen (2hónapja) el kellett altatni.

Délután semmi baja nem volt,aztán estére elkezdett hányni (azt hittem beette a másiktól a csontot és az viselte meg a hasát) reggelre sem javult a helyzet,azonnal elvittem dokihoz,adott hányáscsillapítót meg antibiotikumot és mondta,hogyha nem javul másnap vigyem vissza.Vissza vittem ugyanúgy hányt és nem evett,pisilni is napi 1x pisilt és az az egy is olyan volt,mintha tömény vér lenne benne.Visszavittem,kapott infúziót,amit nagyon nem jól viselt zihált.Vettek tőle vért,és másnap megjött az eredmény,hogy mind a 2 veséje leállt.Ha az infúziós kúrát választjuk még 3 napig élt volna jobb esetben,de fent állt a lehetősége,hogy leáll a szíve,mert nem viselte jól,ráadásul kínszenvedés lett volna neki az a 3 nap,sok-sok fájdalommal és napi 2 infúziós kúrával.

Műtétet nem javasoltak nála kb 10% esélye lett volna,hogy felébred műtét után (mivel egy régi elcseszett műtét következtében epilepsziás lett,azóta sem járunk oda),és még öreg is a szíve nem biztos,hogy bírta volna,így sajnos az Ő érdekében a leghumánusabb módszert választottuk,hogy ne szenvedjen.Még most is néha amikor haza jövök várom,hogy szaladjon elém.

2013. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!