Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha húz oda a...

Mit csináljak ha húz oda a kutyákhoz séta közben?

Figyelt kérdés
Eddig nem nagyon csinálta ha meg mégis akkor csak rá kellet szólni. Tegnap elmentünk sétálni és ahogy az úton a kutyák ugattak minket mindig húzott a kutya irányába. A kis méretű kutyákra nem figyelt csak a nagy méretűekre (pl.: német juhász). Hiába szóltam rá még az orrára is rácsaptam de semmi reagálás. 9 hónapos és miért épp most kezdte el? És akkor eddig miért nem csinálta?
2013. ápr. 11. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Legyél határozott. Ne engedj neki. Rángasd meg a porázt, de ne csak meglóbáld hanem tényleg rángass bele a nyakába, hogy rád figyeljen. Esetlen ráhúzhatsz a seggére a póráz végével. Meg lehet kövezni a tippjeimért, de a kutya nem fog belehalni te pedig nem leszel állatkínzó. Egyszerűen csak semmibe vesz a kutyád. Most kamaszodik. Ilyenkor kell a legszorosabban fogni. Határozottság és nem tutujgatás és menni fog.
2013. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Már észrevettem h. mikor rászólók csak rám néz és mintha direkt nem azt csinálná mint amit parancsolok neki. Erre gondoltam én is h. biztos elérte a kor vele járóját.

Biztos nem hal bele mert szívós jószág:) De már csináltam én is a pórázrángatást. Szövet fojtónyakörvvel szoktam vinni de nem nagyon hatja meg az sem...:/

2013. ápr. 11. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg vidd oda a kutyákhoz játszani, mert egy ilyen fiatal kutyának szüksége van a szocializációra
2013. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
van itthon neki 3 játszótárs... sétánál eddig az volt a minimum h. ha sétálunk akkor mellettem megy és nem rángat. Direkt rá volt szoktatva de most hirtelen 2 séta óta ezt csinálja.
2013. ápr. 11. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is: mennyit mozoghat a séták során teljesen szabadon? Ha nem tudja kellően levezetni az energiáit, ne csodálkozz, hogy húz.


Másodszor: mennyit találkozhat más kutyákkal? Csak a te többi kutyád nem sokat ér, mellettük nem fog a fajtársaihoz megfelelően szocializálódni! Hetente többször kell (és kellett volna eddig is) vinni más kutyák közé, hogy velük is tudjon kommunikálni. Pont olyan ez, mintha egy kisgyerek csak a szüleivel lenne, vele egykorúakkal, más emberekkel soha nem is találkozna!


És harmadszor: a póráz fegyelmet nem lehet se ütéssel, se csapkodással, se veréssel elérni. Több jó módszer is van, az egyik, hogy mindig szó nélkül azonnal megfordulsz és magad után rántod a kutyát, amint leelőz és csak jó pár lépés után fordulsz vissza. És bár én nem szeretem, de a fojtó nyakörv még beválhat, de ahhoz szakképzett segítség kell, egyedül ne használd, mert rengeteget árthatsz vele!

2013. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mai napig csináljuk az elfordulást séta közben. Heti 3-4-5-ör járunk el mellette otthon játék szinte naponta (talicskázni szoktunk az meg lefárassza néha rendesen:))

a fojtónyakörv 5 hónapos kora óta megvan szóval hozzá van szokva. Nincsen lehetőségem kutyafuttatóba vinni szocializálódni mert nincsen sehol a környéken a tisztpartra szoktunk menni vagy az utcánk végén van egy kisebb pusztaság ott szoktunk futkározni. más kutyákkal:

hát az egyik haveromnak van egy szinte ugyan olyan kutyája ő meg nem ér rá mindig jönni mert dolgozik meg stb. vele szoktak játszani... volt már példa rá h. a parton is rám szóltak h. póráz szájkosár stb. nélkül ha meglátnak bejelentenek. De volt már arra is példa h. öten körbe vettek minket és ott simogatták játszottak vele és volt velük egy argentin dog... vele jól elvoltak igaz mind2-en pórázon mert állítólag a dog agresszív volt ezért nem engedte el a gazdája. hát megpróbálom minél több kutyával megismertetni. De azt viszon nem kerítéseken keresztül kéne...:/ Van egy hely ahol minden sétánál meg kell állni egy bulli keverék kutya:D ott megállunk nyalakodnak szaglásznak utána mehetünk tovább...:) Ennyi elég lenne neki szerintetek?

2013. ápr. 11. 21:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Kamaszodik és megkérdőjelezi a pozíciódat.Kezdi érezni az erejét is.Ha el tud húzni akkor vesztes helyzetbe kerülsz.Nem elég sajnos csak a pórázfegyelmet gyakorolnod,más területen is bizonyítjanod kell,ki irányít.Szabályokat kell felállítanod,amit minden esetben betartatsz vele.Ilyen az pl., hogy te lépsz ki elsőnek a kapun és ő csak akkor mehet ki,ha már ott várakozik és hívod,visszafelé meg te lépsz be elsőnek,ő meg csak hívására jöhet.
2013. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bizony kamaszodik. a fojtónyakörvvel kapcsolatban létezik egy hatalmas tévhit: azért mert fojt már nem is húz a kutya. csakhogy nem mindegy hol van a fojtó a kutya nyakán. ha az átlagos részen helyezkedik el, a kutya ugyanúgy húz. fel kell tenni egészen a fül mögé így maximálisan lehet irányítani a kutya fejét. lényegében ebben van a titok. így érezhetően nagyon finom mozdulatokra is reagál a kutya (balra fordulunk vel, jobbra fordulunk vele pl.).


magát a "fojtás" funkciót abban az esetben használjuk ha a kutya nem megfelelően viselkedik és szeretnénk kizökkenteni abból az állapotból. ilyen pl. amikor már a fülek hegyez, test megmerevedik mielőtt elhúzna a kerítésnél levő kutyákhoz. ilyenkor lehet egy határozottat de NEM ERŐSSET rántani oldalirányba. így a kutya a kellemetlenség hatására a gazdira figyel. ilyenkor még lehet mellétoldani egy tiltást is hogy megértse, az nem elfogadott viselkedés a részéről ha ide oda cibálgat, illetve nem oda megyünk ahova ő akar. a legjobb ha már az érintett területnél pár lépésnyire vagy ahol el szokott kezdeni húzni először rászólsz a kutyára határozottan, ha nem "fejezi be" tehát a testjelei egyértelműen mutatják hogy hol van az esze (a másik kutyához fog menni) akkor egy határozott rántás mellé tiltószó. ilyenkor meg is állhatsz és addig ne indulj amíg szemmel láthatóan rád nem koncentrál. ha a kutya fele bámészkodik, tiltás. ne feledd ha sikerült normálisan elhaladni azt mindig dicsérd.


jó esetben már az bőven elég hogy jó helyre kerül a nyakörv nem szükséges rántgatni mert tényleg nagyon jól érezhetően szabályosan kézben tudjuk tartani a kutyát. jacaslom egy kicsit a hétköznapokban bekeményíteni. pl. figyelj hogy te menj ki először az ajtón. általában engem nem zavar ha a kutya megy ki, de ha nem viselkedik, nem figyel rám akkor többek között ezzel is bekeményítek. igaz ha tudja hogy nem vagyunk haverban alapból mögém utasítja magát amíg fel nem oldom. figyelj a kajára. figyelj arra hogy semmit nem kaphat még egy morzsát sem anélkül hogy meg ne dolgozott volna érte. szóval minden ilyen falkavezéres témában keményíts rá ha esetleg a jó magaviselete miatt eddig ezeket nem tartottátok anyira be. ahogy érezhetően és láthatóan kezelhetőbbé válik úgy lehet lazítani és lassanként visszatérni a régi kerékvágásba.


íme a képek hogy helyezkedjen el a nyakörv:


ROSSZ!


[link]



JÓ!


[link]


[link]


figyelj arra hogy mindig pontosan így álljon, amint lejjebb csúszik vissza kell igazítani a fül mögé hogy írányítani tudd a kutyád.

2013. ápr. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a jónál amásodik kép valamiért eltűnt mindenesetre az első is tökéletesen megmutatja a lényeget.
2013. ápr. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az eddigieken kívül azt is kipróbálhatod, hogy mielőtt a necces kapuhoz értek, kajával eltereled a figyelmét, majd ha rád figyel és nem balhézik, odaadod neki.

Én a kettőt kombinálnám: tiltanék, és ha rád figyel, mehet a kaja.

2013. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!