Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A kutyám kan. És a barátnőm kutyája szuka. Ismerik egymást, együtt járunk sétálni minden második nap. A szuka tüzel most és a kutyám ki van fordulva magából. Egyfolytában vinnyog, ugrál, kezelhetetlen. Az a baj, hogy a barátnőmék ott laknak tőlünk 100 méterre és a kutyám kitalálta, hogy megszökik át a "barátnőjéhez". Sokszor reggel átszökik és egész nap ott van. Az a baj, hogy ez ám neki se tesz jót, mert 3m-es kerítést küzd le, és 3 méterről leugrani a betonra az amúgy 40 cm-es marmagasságával és a tacskó lábaival nem éppen egy csoda érzés. Amúgy is térdkalács ficamos. Most ki van kötve. De azt meg nem viseli el. Egyfolytában nyíg, meg vonyít meg visít meg ugrál. Amúgy is egy örökmozgó kutya. Szerintetek?

2013. ápr. 11. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás nem jutott az eszedbe?
2013. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én ivartalanítatnám, mind a kettőt. Szerinted mi mást tudsz csinálni?
2013. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De az nem lehet, hogy ha ivartalanítom is rákapott erre, hogy így ki tud menni és meg tudja magát sétáltatni?
2013. ápr. 11. 19:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Három ivartalanított kutyám van egyik sem sétáltatja magát. Mondjuk egy jó kerítés, és persze nevelés is hasznos.
2013. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kerítés 2 méter magas ha nem több. Sehol nem fér ki. A fene hitte volna, hogy még ez se akadály neki. Hogy neveljem amikor nem vagyok itthon? Amikor itthon vagyunk illetve este nem megy el, csak miután mindenki elment. Nekünk is van még egy kutyánk. Ő se szökik, de ez a kis vakarék, csak megcsinálja. Várom az ötleteket, hogy hogyan lehetne megnevelni ha esetleg ivartalanítás után is szökne.
2013. ápr. 11. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:
javítsatok ki ha tévedek, de ha jól tudom ez az egyik pozitívuma az ivartalanításnak, hogy nem fog elcsatangolni, meg tüzelő szuka után járni, továbbá mondta a kérdező, hogy már átszökött a szukához úgyhogy valószínű meg is termékenyítette ezen is gondolkodjatok el, hogy vagy ivartalanítás vagy kölyök nevelés.
2013. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
[link] egy ilyen kerítés, ha felül is hálós, garantáltan belül tartja a kutyát - ha már semmi más nem használ.
2013. ápr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért szökik mert érzi a tűzelő nőstény szagát, ivartalanítás után nagyon valószínű hogy nem fog szőkni. De a helyedben a barátnőmnek is szólnék hogy minnél előbb ivartalaníttason ha csak nem akar kölyköket ami elég magy felelőtlenség lenne.
2013. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítva van,nem lesznek benne nemi hormonok,amik ilyen extrém erőfeszítésekre ösztönöznék.Érdemes a barátnővel is ezt tenni,hogy ne tüzeljen.ha pörgős az eb,a séta kevés neki,Le kell mozgatni,ha tudod.
2013. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták, elsősorban ivartalanítsd. Ez mindenképpen ajánlott, későbbi prosztatarák is elkerülhető. Én a mi esetünket tudom leírni, náluk így történt:

Kiskora óta szökős volt, és akkor még tapasztalatlan gazdik voltunk, hetente csak egyszer-kétszer vittük ki. Ez nem volt neki elég, no meg a hormonok is hajtották. Nálunk az ivartalanítás és a mindennapos séta megoldotta a már-már berögzült szökési kényszerét. Aztán elmentünk vele suliba, nem jártunk sokat, de éppen elég volt, hogy megtanuljam, hogy kell a kutyát tanítani, kivívni a tiszteletet és ma már problémamentes, kiegyensúlyozott élete van és boldog.

2013. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!