Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelosok! Hánykor keltek...

Panelosok! Hánykor keltek reggel, hogy levigyétek a kutyust? Milyen fajta?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 11. 20:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%

7 körül, 2 éves beagle ivartalanított fiúcskám van :)


Reggelente is el van engedve legalább egy órára, és délután is.

Ilyenkor tanulgatunk is. :)

2013. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
90%

Ugyan kertes ház, de nyárig bent alszik éjjel napi két sétával. Esti séta általában 17 és 20 közt van, közben megkapja a vacsiját is. Ha 20 körül érünk haza, akkor már nem feltétlen pisiltetem meg, jön be, esetleg még eszik kicsit és alvás. Ma például 19.30-ra értünk haza, kajált egy keveset, azóta házat őriz...hamarosan megyek ki, utolsó pisiltetés és irány a benti helye.

Reggel általában 8-9 közt, de van, hogy csak 10-kor rakom ki az udvarra, ekkor felmászik a kinti kanapéra, nem is pisil igazán...sokszor úgy kell keményen kiküldeni, mert még aludna...nagyon sokáig bírja

2013. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
76%
Ja, roti-nj keverék, 5 éves lesz...kimaradt, hogy ébredés után fél óra-óra séta, vásárlás, ügyintézés...esti séta 2-3 óra időjárástól-kedvtől függően engedelmes, trükk gyakorlással, nyáron úszással, bringázással, bandázással, játékkal
2013. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

8-9, néha 10-kor visszük le először, én itthon vagyok kisbabával, ezért nem kell fixen korán ébrednem.

Viszont este a legutolsó séta későn, 10-11 körül van.

Staffordshire terrier szuka

2013. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Én is kertesházban lakom. A kutyám annak ellenére, hogy eredetileg a kertbe szántuk, igazi kanapékutya lett. Amikor itthon vagyunk akkor bent van és amíg nem lesz folyamatosan 20 fok fölött a hőmérséklet, addig bent alszik.

Este kb. 20-21 körül kapja meg a vacsit, azután már fekszünk is aludni.

Simán átdögli az éjszakát. És egész kényelmesen ellustulna még akár délig is. Van amikor szó szerint ki kell tuszkolni az ajtón, hogy ugyan menjen már ki. Egy hónapban talán 3-szor felébreszt, hogy dolog van.

9 hónapos, 20 kilós szuka.


De ha úgy van, hogy nagyon beteg vagyok, pl. néhány hete 42 fokos lázzal feküdtem, még felállni is nagyon nehezen tudtam... el nem mozdul mellőlem. Nagyon nem csinál semmit, csak fekszik az ágy mellett, pedig kinyitottam az ajtót, hogy irány pisilni. Megvárta, hogy hazajöjjön a férjem, játszottak egy keveset és utána kéredzkedett ki.

2013. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem teljesen panel amiben lakom. Társasház, de nem olyan 10 emeletes. Reggel negyed hatkor kelek, fél hattól negyed hétig sétálunk, héttől suliba indulok. Délután amikor hazaérek, akkor is van egy gyorsabb kis pisilős valami. Majd este 6-7 órakor van a nagy séta, olyankor főleg jó időben elmászkálunk másfél, két órákat is. Hála istennek viszonylag hamar elfárad ha ismeretlen új helyre megyek vele. Amúgy egy 4 éves amstaff keverékem van.
2013. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
7-kor kelek és 1/2-9 kor viszem le. Nj.
2013. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én változó, hogy mikor kelek, mivel jelenleg nincs munkám, így párom napirendjéhez igazodunk.

Amikor éjszakás, hatkor kelünk, lemegyünk elé.

Amikor reggeles, 5fele megyünk le.

Amikor délutános, akkor én igyekszem felkelni hozzájuk, de nehéz egyedül felkelni:D úgyhogy van, hogy csak 8-10fele, de ilyenkor általában éjfélkor még lemegyünk, egyébként 9fele van az utolsó séta.


Két beagle és egy keverék.

Viszont érdekes, hogy a keverékem kicsi kora óta ébreszt, ha kell neki, a beagle 2 év után végre rászokott, hogy szóljon, legalább mászkáljon a szobában, mert a parkettán kopog a körme és arra felébredek, de a pici egyáltalán nem szól. Így van, hogy nagy ritkán már nem tudja tartani a pisit, és becsurgat, úgyhogy mostanában elveszem éjszakára előlük a vizet (nem árt nekik) és azóta nincs egy baleset sem.


Régen meg amíg, csak a nagykutyám volt a sulihoz igazodtunk. 6kor keltünk, hazaértem 2-3-4fele, rögtön nagyséta, és utána este 8-9 bandázás a többi kutyással.


A legrosszabb, amikor párom délutános, mert olyankor borul meg igazán a rendszer, és engem bombával is nehéz felkelteni, úgyhogy általában 5 ébresztőt húzok... De egyébként van, hogy simán délig is bírnák, ők se szeretnek korán kelni. A kicsit hajnalban úgy kell kirángatni sétálni:)))

2013. ápr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá korábban kelnem mint szoktam. Hétköznap esténként olyan 9 körül szoktunk hazaérni a sétából, másnap reggel 07:30 körül viszem le, aztán irány a meló.

Hétvégén este 10 körül érünk haza a nagy sétából, másnap akár délben is ráérek levinni, és még akkor sem azzal kezdi, hogy rohan és pisil.

Ő egy törpeuszkár.

2013. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Firestorm ***** válasza:
100%

Mi 6-kor kelünk a sétához,mert anyu dolgozik,leviszi 6kor olyan 7-ig utána bevásárolunk és megy dolgozni.

A legközelebbi séta attól függ,hogy Ő felsége mikor hajlandó felkelni,de olyan 2 körül megyünk le,aztán olyan 5 kor mindig megyünk futtatóba ott 1,5,2órát töltünk és egyből indulunk anya munkahelyéhez 7kor aztán jövünk haza,addigra már olyan fáradt,hogy később nem igényli már a sétát.


Fél éves stafford és pit keverék.

2013. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!