Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a gyerekem se tápszert (5 fajtát próbáltam), se tejitalt (2 ízben), se rizstejet (3 fajta ízesítéssel), se gabonatejet nem hajlandó inni? Se reggel, se este.

Figyelt kérdés

15 hónapos lesz, 5(!!!!!) hónapja próbálkozunk. Most már csak reggel szoptatok, ennyi tejet iszik egész nap és kész. Nagyon-nagyon-nagyon nem akarok elkezdeni többször szoptatni, de mi a fenét csinálhatnék?

Elegem van az egészből.



2013. márc. 10. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta tápszert próbáltatok?
2013. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Picinek ekcémás volt, ezért HA tápszert írt fel a doki kezdésnek: milumil pepti plus 2, milumil Ha optima 2, aztán jöttek a sima tápszerek milumil sima(?), nestlé lactogen, humana valamelyike, tejital: nestlé junior natur, milumil banános, emellett a sinlacot is próbáltuk hígabban. Kakaóval ízesítve sem issza meg.

Volt egy idő amikor néha reggel ivott 20 ml-t, néha este meg 50-et, akkor azt hittük valami elindult, hát nem. Másnap már 0.

2013. márc. 10. 20:50
 3/13 anonim ***** válasza:

15 hónaposan már szinte eheti ugyanazt, mint egy felnőtt. Tejtermékből is -ha nem allergiás, bár ezt nem írtad- mehet sajt, joghurt, kefír, túró, tejföl. Ezeket is bele számíthatod a "tejfogyasztásába".

A tejpépeket próbáltátok? Azt általában szokták szeretni a babák.

Mindkét lányomnak volt olyan időszaka, amikor nem akarták meginni a tápszert - egyszerűen besokalltak az egyforma ízektől-, és mivel nekem addigra sajnos már semmi tejem nem volt, fontos lett volna a megfelelő tápszerfogyasztás. Ilyenkor náluk az ízesített tápszer vált be, pl. vaníliás és banános. Aztán áttértünk a kakaózásra, az mindig nyerő. Most már óvodások a lányaim, tehát állíthatom, hogy nem lett ezektől semmi bajuk! :)

2013. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nem allergiás a kicsi a tejre, akkor adj neki tejet, ha nem allergiás rá tényleg.

Nálam a gyerekek, kopkop nem allergiásak a tejre, és rettentő sokat bírnak-akarnak inni belőle (kakaó, simán)

Plusz joghurt, sajt formájában fogyasztják.

2013. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most látom, már próbáltátok a kakaót meg az ízesítetteket.

Szerintem egy pár napig hagyd ki a tápszert. Nem lesz tőle semmi baja, adj neki napközben több folyadékot, levest. Ha még külön főzöl neki, akkor a főzelékét sűrítheted egy kis tápszerrel, csak hogy megnyugtasd magad.

2013. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez van/volt nálunk is. Végül én feladtam a tápszert. Irattam fel Milupa Milumil HA rizspépet (vanilia ízű). Ezt kanállal eszi este és reggel. Szerencsére rögtön elfogadta, és így végre abba tudtuk hagyni a szopit!
2013. márc. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem tejallergiás, mehet a tehéntejből kakaó, vaníliás ital, tejeskávé, karamell, tejbegríz pl. Plusz a tejtermékek: joghurt, kefír, sajt, túró, egyebek.

Semmi baj, ne aggódj, nem kell többször szoptatnod! Megértelek, bár én kihúztam a szoptatással a lányom 18 hónapos koráig, akkor már én is úgy álltam hozz, mint te most... Ha 6 hónapos lenne, teljesen oké lenne, hogy aggódsz, de már elmúlt egy éves, semmi okod a pánikra! :)

A fiam miután abbahagyta a tápszert, egy ideig semmilyen formában nem fogadta el a tejet, én is ideges voltam emiatt, ő akkor sajtot, túrót, joghurtot evett, és ennyi. Semmi baja nem lett, és végül szép lassan hozzászokott a tejhez is. Sosem erőltettem, csak mindig megkínáltam, aztán már azon kaptam magam, hogy a 2 deci sem elég neki reggel belőle! :)

egy 13 éves, és egy 2 éves anyukája

2013. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Köszi a tippet az utolsó válaszolónak, kipróbálom a rizspépet is! Nálatok mennyi idős volt a gyereked, amikor átálltatok a rizspépre?

2013. márc. 10. 22:46
 9/13 anonim ***** válasza:

A lányom nagyon válogatós volt, így kipróbáltuk a Hipp folyékony tápszert. Műanyag flakonban van, 1 literes. A lányom imadta, és tenyleg elég jó íze is van.


[link]

2013. márc. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sima tej, kakaó, joghurt, krémtúró, tejszelet.Szerintem mehet neki. Nálunk semmi tápszert és társait nem ette (itta) meg, se tejpép, se egyéb. Így hát nem volt sok választásom. A rendes, tejet és kakaót szereti és mindent, amit felsoroltam. Soha, egy korty tápszert nem ivott. Most 17 hós. (már egy hónapja nem szopik egyáltalán)
2013. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!