Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, jó dolga lenne...

Mit gondoltok, jó dolga lenne így egy kutyának?

Figyelt kérdés

A szüleim és én egy 33 négyzetméteres garzonban élünk, de van egy hétvégi házunk.

Én nagyon szeretnék kutyát, szüleim megengednék, ők is szeretik, és az ellátását a következőképpen gondoltuk volna:

Anyám egész nap itthon van, nem dolgozik. Ezért amíg én iskolában lennék, addig ő levinné sétálni, addig vinné, amíg el nem fárad.

Miután hazajövök az iskolából, hétfőn és szerdán másfél, kedden és csütörtökön fél, háromnegyed órám lenne levinni a második sétára, este pedig még elvinném egyszer olyan 1 órás sétára. Köztes időkben, ha el kell végeznie a dolgát pár percre bármikor le tudnánk vinni. Persze nem csak sétáltatva lenne, szeretgetném, játszanák vele stb.

Pénteken általános renddel kezdődne a nap, de mikor hazaér apám, indulnánk a hétvégi házba ahol van kert, tudna futkározni, és ugyanúgy vinném sétálni, csak ilyenkor kifulladásig. Vasárnap délután, este fele utaznánk haza.

Minimum golden retriever méretű kutyust szeretnék, nem muszáj fiatal,sőt, 1 éves minimum lenne, de akár idős is lehet. Nem szeretném, ha rossz dolga lenne, szerintetek tudna egy 33 négyzetméteres lakásban, ilyen "beosztás" mellett jó életet élni?



2013. ápr. 11. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletes lenne így a kutyádnak. Menj el egy menhelyre ha nincs konkrét terved! :)
2013. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem a lakás mérete az elsődleges a legtöbb esetben. Egy megfelelően lefárasztott, nevelt kutya 5 négyzetméteren is csak alszik.

A szobatisztaság szempontjából az első hetekben akár 2-4 óránként is le kell vinni wc-re a kölyköt, de mivel anyukád otthon van, ez a gond is megoldva.

Felnőtt kutyának napi két hosszabb séta, játék, más kutyákkal és 1-2 wc lehetőség elég lakásban tartva is. Sztem vállalhattok így kutyát

2013. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Ő lenne a legboldogabb kutyus, ha ilyen szerető családba kerülne. :)
2013. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra számítsatok, a goldi bizony szépen termeli a szőrt. Tehát vállalni kell a takarítást utána. Sűrűbben az eddigieknél.
2013. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyának bőven elég az a hely, ahol kényelmesen le tud feküdni, ha egyébként megfelelően lefárasztjátok és eleget foglalkoztok vele. Még annyit, hogy a fizikai fárasztás kevés, tanítani is kell és gyakorolni vele. De összességében nagyon jó helye lesz a kutyának! Bár több ilyen lenne. :)
2013. ápr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt mondhatom mint a többiek jó helye lenne nálatok a kutyusnak
2013. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jó dolga lesz nálatok :) (amúgy gondolj csak bele, hogy milyen körülmények között tartják őket a menhelyen, annál nehezen tudnál rosszabb alternatívát kínálni)
2013. ápr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi foglalkozással nagyon boldog lenne nálatok egy kutyus. :)

Csak annyi, hogy ilyen pici lakásba egy ilyen szőrtermelő állatot nem vállalnék, mert durva lesz a takarítás. De ez a kutyának tök mindegy, neki jó dolga lesz, és ha titeket nem zavar a rengeteg szőr, akkor hajrá. :)

2013. ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, örülök neki, hogy így gondoljátok, mindenkinek ment a zöld kéz :) A "golden retriever méretű" alatt pedig nem azt értem, hogy goldit szeretnék, hanem, hogy egy kb. akkora vagy annál nagyobb kutyát, goldi biztos, hogy nem lesz, mert egyszerűen nem illik bele a családunkba. Menhelyi keverék lesz :)
2013. ápr. 12. 17:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Nemsokára, ha minden jól megy, jön a kutya. De most hatalmas kétségeim támadtak. Mit gondoltok, nem lenne önző dolog, ha hazavinném? Hisz lehet, hogy más kertet is tudna neki biztosítani és szeretné is...
2013. ápr. 28. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!