Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, az ilyen...

Mit gondoltok, az ilyen kutyának a kutyafuttatón a helye?

Figyelt kérdés
Ma lejött egy pasi a kutyafuttatóra a kutyájával, volt ott vagy 10 másik kutya. És azt mondta, hogy a kutya alapból nem bánt senkit, de nem szeret játszani, és ha más kutya játszani akar vele, akkor támadhat. De akkor miért hozza a kutyáját egy olyan kutyafuttatóra, ahol a kutyák szabadon vannak és játszani akarnak egymással? Normális dolog, hogy minden más kutyás figyeljen arra, hogy az ő kutyája ne menjen oda ahhoz az egy kutyához? Ti mit szólnátok ehhez?
2012. nov. 11. 22:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Igazad van, ugyanakkor neki is le kell jönnie valamikor, szerencsétlennek. Illetve hiába tartja ő távol a kutyáját, ha a tiétek odamegy.
2012. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Tegyen szájkosarat a kutyájára, meg figyeljen rá, és oda megy, ahova akar. Én sem járnék egy ilyen kutyával közösségbe, de most ha neki valamiért ez fontos, mert mondjuk nem tudja máshol elengedni, nem lehet kitiltani. Nyilván egy alapos helyreigazítás kéne annak a kutyának meg a gazdájának is, de amíg ez nincs meg, köztes megoldást kell találni.
2012. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
Az anyum kutyája is anti-szoc. Le mennek, mert a szomszéddal a kutyasétáltatás során szokták tartani a kapcsolatot. :) Eleinte a többi kutya hívta játszani, illetve ugráltak rá. Ilyenkor a anyum blökije rájuk mordult, volt mikor odakapott, na de sose úgy, hogy meg is harapja őket. És a többi kutya megértette, hogy hagyják békén. Míg anyumék beszélgetnek addig az ő kutyája elsétálgat a réten, vagy lefeküdd a lábához.
2012. nov. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
61%
Az autónak meg a kocsiúton van a helye. De kell rá műszaki vizsga és a vezetéséhez kell jogosítvány is. Tegyen érte a gazdi, hogy a kutyája jól viselkedjen és ha nem, akkor ő alkalmazkodjon a normális kutyásokhoz! Tehát menjen olyankor, amikor nincsenek mások. Mondjuk éjszaka vagy hajnalban.
2012. nov. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Csak nem tartom normálisnak, hogy az összes többi kutya alkalmazkodjon egy ilyen agresszív miatt. Nem igazán tűnik úgy, hogy nevelni vagy szocializálni akarná, szóval nem a rehabilitáció része a program. Félek, hogy egyszer baj lesz belőle, és akkor ő majd csak annyit mond, hogy de hát szólt előre. Hogy lehetne az összes többi kutyának megtanítani, hogy minden másik kutyával játszhat, kivéve ezzel az eggyel nem?...
2012. nov. 12. 08:09
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

mégis miért lenne kötelező, hogy a kutyafuttatón sétáltatott kutya szeresse a többit?

nem behívható kutyát ne eresszünk szabadon és kész. ha én nem vágyom más kutyák vagy emberek társaságára akkor nem is tehetem be a lábam a futtatóra? ha az illető kézben tartja a kutyáját és ő maga el tudja hívni a többitől, akkor igen, a többieknek kell annyira megerőltetni magukat, hogy a saját kutyáikat is kézben tartják legalább ennyire.

ha nem ez a helyzet és a morcos kutya is szabadon kószál, nem behívható, akkor szerintem is jogos a felháborodás.

2012. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Megtanulják, ha az a kutya korrektül kommunikálja, hogy hagyják békén, és a gazdák is ráerősítenek, elküldik őket onnan. A gazdával meg ha akkora paraszt, nem kell szóba állni, hátha elszokik onnan. A kiközösítés nagy úr.
2012. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nagazi: a kutyafuttató szerintem elsősorban a kutyák társas életének, játékának, barátkozásának a helye. Ha nem akarom, hogy a kutyám más kutyákkal találkozzon, akkor kiviszem a határba valami szántóföldre... Ezért fura nekem az egész, hogy ha nem akar barátkozni, játszani, akkor mégis mit keres a futtatón?
2012. nov. 12. 08:51
 9/30 anonim ***** válasza:
60%

szerintem pedig a kutyafuttató kutya futtatásra, sétáltatásra való.

nyilván, ha az ember (meg a kutyája) amúgy is magának való típus, és megteheti, akkor egyedül lófrál a mezőn, de ahol kutyafuttatót kijelölnek, ott azért teszik, mert nincs a közelben egyéb terület, ahol lehetne kutyázni. illetve ugye a mezőn sem szabadna pórázról elengedni a kutyákat... tehát ha az ember be akarja tartani a szabályokat de a kutyáját is lemozgatná, akkor nem marad más lehetősége.

kerüljétek el, ha ő is elkerüli a társaságokat, akkor nincs rá okotok, hogy fújjatok rá. a kutyáitokat meg annyira neveljétek meg, hogy behívhatók legyenek, ez alapvető kellene, hogy legyen.

2012. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
Nagazi, nincs igazad! A kutyafuttató a kutyák szociális életének a színtere. Amelyik antiszociális, annak nincs helye a közösségben. És nehogy már mindenki más alkalmazkodjon ehhez az egyhez!
2012. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!