Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó házi koszt lesz az...

Ez így jó házi koszt lesz az udvaron tartott kutyáknak és macskáknak?

Figyelt kérdés

Rizst és állateledelnek való darált sertéshúst (bőrke meg nyesedék is van benne) főzök össze, majd belekeverek kacsatojást (ez van kéznél, és mi nem esszük meg) és egy kevés házi tehéntejet. Ehhez jön az előző napi kis maradék leves, főzelék vagy tészta, mikor mi, meg tegnapi kenyeret tépkedek bele.

Ezt kapnák délelőtt, este pedig egy kis száraz eledelt.

Ja, és a főzöttből kapnának a macskák is.


(Eddig csak némi maradékot kaptak, nem én etettem őket, de soványak, és én venném kezelésbe az ügyet.)


2013. ápr. 12. 07:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%
Konzervet én is kihagynám azon az áron ikább zöldséget esetleg olcsóbb csontos hús akár farhátat is vehetesz amivel jobban járnak a kutyák.
2013. ápr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Firestorm ***** válasza:

Vagy a konzerv helyett sertés vagy csirkeszívet.

Esetleg zöldség is mehetne nekik,farhát,csirkemellcsont,csirkeláb,csirkenyak,vagy a hentesektől lehet venni az ilyen maradék velős csontot (sertést vagy marhát) azon eltudnának csámcsogni egy darabig :) A mi henteseink az ilyen maradék velős csontot kemény 75 ft/kg-ért adják sőt legtöbbször ingyen :)

2013. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A maradék kenyeret inkább szárítsd meg. Rágcsálni, fogat tisztítani remek.Szárazon bármikor odaadhatod a kutyáknak.
2013. ápr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hű, mennyien írtatok azóta, köszönöm! :D Jelentem, a kaja az utolsó cseppig elfogyott, és olyan csámcsogás ment, hogy ihaj! (Három macsek, két kutya.) Köszi a tanácsokat, akkor konzervet nem veszek és tejet se adok, helyette csontos húst. Zöldséget elvileg megkapják a főzelékekből és a levesből (rokonom menzáról kapja az ebédet, és nem fogy el neki, gyakran vannak ilyen zöldséges cuccok.) Csirkenyakat írta valaki, azt nem fogok, mert jártam úgy, hogy csipesszel kellett kioperálni a kutyus hátsó fogaiból. :(
2013. ápr. 12. 13:39
 15/16 anonim ***** válasza:

Milyen kutyusok egyébként és mennyi idősek?


Ha jó forrásod van húsra és csontos husira, olcsóbban ki lehet hozni, mintha prémium táppal etetnél :)


Én szarvas/őz nyesedéket adok, csirke/pulyka farhátat v nyakat ill. zöldségeket turmixolok neki + kiegészítők. Mindezt nyersen. 50 kg-os kutyámnak a havi etetése (a zöldkagyló kivonattal, lazacolajjal, minden extrával együtt) kb. 6-7eFt.

2013. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nyolc hónapos tacskó és egy másfél éves valamilyen kis termetű keverék.
2013. ápr. 12. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!