Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fedeztetés? Hányadik napon...

Fedeztetés? Hányadik napon vigyem el a kanhoz?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves német juhász kutyám. Most (tegnap) kezdett el tüzelni. Mikor érdemes elvinnem a kanhoz? Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 12. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha ez a kérdés felmerült benned, akkor egyáltalán nem érdemes elvinned a kanhoz!
2013. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszike az off-ot!

Sikerült végre elérnem a tenyésztőjét (mivel a kutya nem Mo-ról származik, így kicsit bonyolultabb a kapcsolatfelvétel, kommunikáció).


Félreértés NE essék: a kutyám tkv-es, chipes, többszörös fajtagyőztes, munkavizsgás, tenyészszemlés, örökletes betegségekre szűrt (mentes minősítésekkel!).


...és tudom, hogy nem itt kellett volna megkérdeznem, de egyszerűen nem tudtam elérni a tenyésztőjét...

2013. ápr. 12. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
9-14. nap között a nagy általánosság. Én az 5. naptól csináltatok kenetvizsgálatot, és amikor a kenet nagyjából jó, akkor nézünk progeszteront.
2013. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehéz elhinni, hogy mindezek megvannak, és még mindig nem tudod legalább az elméletet. Ráadásul van annak a kutyának egy állatorvosa is, aki feltételezhetően felkészítette őt is meg titeket is, hogy mi vár rátok.
2013. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
53%
Oda engedsz egy másik kutyát és ha annak félre csapja a farkát vagyis megáll neki akkor viheted.
2013. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 12:18-asnak köszönöm! Akkor hétfőn el is viszem dokihoz... ő majd pontosabbat fog tudni mondani. :)


Az utána válaszolónak: mi van, ha nem tudom az elméletet?! Semmi! Majd megtanulom idővel! A kiállításokról sem tudtam semmit, mikor megvettem a kutyámat, mégis megtanultam mindent (a tenyésztő sokat segített e téren)! Ez most egy másik része a dolgoknak, ami szintén új ismereteket jelent. Semmit sem tud az ember egyből születése után, hanem idővel tanulja meg. Ezt a kérdést is csak azért tettem fel, mert egyszerűen nem tudtam elérni a tenyésztőjét a kutyámnak, akitől ezt megkérdezhettem volna.

2013. ápr. 12. 12:55
 7/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Feltétlen nézd meg a kan papírjait is.

Legalább ugyanolyan minősítettnek kell, hogy legyen, sőt még jobbnak.

2013. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm zsuszabazsa! :)


A tenyésztője már talált kettő hozzá megfelelő kant, majd közülük választunk.

2013. ápr. 12. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Vidd el vérre és ott megmondják biztosan melyek a termékeny napok, egyébként minden kutyánál változó!
2013. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!