Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaoltás után (főleg a...

A kutyaoltás után (főleg a kisebb méretű kutyusok) miért betegednek meg?

Figyelt kérdés

Tavaly a kis Pulikutyánk eboltás után hetekig beteg volt, viszont volt akinek az eboltás után hasonlóan kis termetű ebe 2napra rá elpusztult.

Lehet, csak túladagolták véletlen az injekciót, lehet csak véletlen, de kíváncsi vagyok kedves véleményetekre.



2013. ápr. 12. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ember is lehet beteg lehet az oltástól, ha legyengített kórokozót juttatnak a szervezetbe. Ezért nem oltanak, amikor meg vagy fázva, mert akkor sokkal veszélyesebb.

A konkrét esetre: Én vissza nem mennék olyan helyre, ahol megölték a kutyát. Az orvosnak ellenőriznie kell, hogy egészséges-e mielőtt beadja és ha valami baja van, akkor azt kezelni elsőként. Amúgy tuti az oltásba halt bele? Nem lehet bélcsavarodás, vagy valami hasonló, amit a doki sem láthatott előre?

2013. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az emberek, a legyengített vírust kapják meg oltáskánt. Ott is jelentkezhetnek mellékhatások (nekem mindig mondta az orvos, hogy mire számítsak), láz meg egyebek. Embereknél is volt hogy nem csak lebetegedtek, hanem komolyabb bajok is lettek, vagy még rosszabb (nyilván ezt nem reklámozzák). Szerintem ugyanígy van a kutyáknál is, ők is egy gyengített verziót kapnak meg. Nekünk szerencsére semmi baja nem volt, nem pörgött annyira, végig aludta a napot oltás után, de ennyi. Gondolom itt is vannak extrémebb esetek, mikor napokig beteg a kutya, vagy éppen bele hal (már ha konkrétan ebbe hal bele).
2013. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

van egy 5 és egy 6 kg-os kutyám..

az 5 kg-os amikor kölyök volt 2-3 hónapos(akkor 1 kg lehetett bár nem tudom ,sztem kevesebb volt,havanese a fajtája nah mind1) amikor kapta az oltás sorozatokat akkor az egyiknél kicsit kedvtelen lett,meg hányt..de másnapra semmi baja nem volt.


amúgy egyik kutyánknak sincs semmi baja az oltástól!


hetekig beteg egy oltástól azt kétlem,ott vmi más is volt a háttérben..

mert az oltás mellékhatását ha jelentkezik azt kialusszák a kutyák másnapra..

2013. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak nem volt baja tőle.


De valóban, csecsemő is halt már meg oltás miatt, csak ezt nem fogják mondani, de a sajtó néha felkap egy-egy esetet. Elég ritka, de megesik. Vannak szülők, akik nem is hajlandók oltatni a gyereküket. Mondjuk ez büntetendő.


Biztos neked is volt olyan osztálytársad a suliban aki az oltás után nem ment be, mert belázasodott.


Ez kutyáknál is így van. Mondta is az orvos, hogy aluszékonyság, hőemelkedés, étvágytalanság megeshet.

2013. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!