Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az gond ha a puliról le...

Az gond ha a puliról le nyirják a szört 1 cm-re?

Figyelt kérdés

csak azért mert az olvastam és hallottam is, hogy a kutya szőre télen fűtt, nyáron hűtt(nem engedei a kutya testét felmelegedni szigetel)


ettől nem lessz baja a kutyának ?


2013. ápr. 12. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Bármennyire is hihetetlen, a pásztorok minden tavasszal megnyírták a pulikat a birkákkal együtt.

2013. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaszőr a napszúrástól is megóvja a kutyát, de nyárra szépen visszanő neki, gyönyörű göndör fürtjei lesznek. Én is most akarom megnyíratni a szüleim puliját, mert amióta elköltöztem, nem tépi tincsekre neki a szőrét senki, és összerasztásodott. Sokkal jobb lesz neki így, nem akad fel mindenbe a rasztái miatt, és a nemezes szőr alatt begombásodhat a szőre.
2013. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól néznek ki megnyírva, rájuk se lehet ismerni! Tisztára kutya formájuk lesz utána.
2013. ápr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

urban legend...


nagyszüleim negyven évig tenyésztettek pulikat, a mai napig van puli a háznál, minden nyáron lenyírjuk őket és nagyon hálásak érte! egészen megfiatalodnak olyankor, sokkal többet ugrálnak, mozognak.

mondjuk én egy centinél azért többet hagynék, mert az éjszakák még hidegek és ha hirtelen veszti el a szőrét, akkor lehet, hogy most még fázni fog. illetve a farkán azért hagyj egy kicsit hosszabb szőrt, mert az is sérülékenyebb. kb 2-3cm-t hagyj rajta, azzal már jól fogja érezni magát, és télre vissza is nő majd a szőre.

2013. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!