Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyáim nem...

Mit tegyek ha a kutyáim nem ismerik fel egymást?

Figyelt kérdés
Most hoztam haza a kutyámat a kutyakozmetikustól,és a másik két kutyám nem ismeri fel a szagát. Külön kellett zárnom őket mert bántják egymást. Mit tegyek?Várjak amíg visszajön a szaga,de nem rosszabb ha több ideig nem látják egymást?
2013. ápr. 12. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Az se normális hogy bántják.. és az se hogy nem ismerik fel... Mit csináltál mikor haza vitted? hogy reagáltál te? hogy a kutyák? stb
2013. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát hazavittem pórázon,de a kerítésnél beljebb nem jutottunk mert a többi elkezdett acsarkodni,utána meg pórázra raktam a többi és próbáltuk úgy összeismertetni őket de megszagolták és elkezdtek morogni egymásra,majd oda is kapta egymásnak.
2013. ápr. 12. 20:03
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Már ott hatalmas gondok vannak, hogy bántani akarják. Ez súlyos nevelésbeli vagy szocializációs hiányosságra utalhat.
2013. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó hagyjuk látom itt mindenki csak a hülye nevelésről papol.Láttam már korábbi kérdéseknél h ha egy gazdi vmit nem tud akk már egyből úgy állítják be hogy milyen hanyag,felelőtlen gazda,pedig szerintem aki itt is segítséget kér az igen is törődik a kutyájával.Nem nem szocializációs,vagy nevelési probléma,bár az is lehet mert az egyik kutyám menhelyi a másikat meg az utcáról fogadtuk be és lehet hogy nekik kölyökorukban ez kimaradt.Egyébként eddig akkor miért nem bántották egymást és miért nem voltak eddig soha agresszívek,nem most hoztam ide egy idegen kutyát, hanem a már jól ismert barátjukat. Ha nem tudsz használható tanácsot adni akkor ne is ítélkezz ismeretlenül légyszíves.
2013. ápr. 12. 20:33
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Ilyet még nem hallottam! Három kutyám van ez egyiknek januárba műtötték mindkét lábát ,amikor hazaértünk vele még kába volt, és bűzlött a fertőtlenítötől de a másik kettö mégis felismerte.
2013. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De a te kutyádnak bizonyára nem nyírták le a szőrét az egész testén és biztosan nem fürdették meg illatos kutyasamponnal sem,és valószínűleg a bűzmirigyét sem tisztították ki. Nem a problémára szeretnék rájönni ,mert azt pontosan tudom csak egy megoldást szerettem volna,mert sajnálom szegénykét:S.
2013. ápr. 12. 20:49
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Mivel teljesen abnormális viselkedés ezért láttatlanba nem igazán lehet rá mit mondani. Ezért kérdeztem meg hogy mi történt pontosan mikor hazaértél... de erre persze nem kaptam pontos választ.
2013. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Miért lenne abnormális viselkedés. Itt a pontos válasz ha ennyire szeretnéd:kiszálltam a kocsiból a pórázon vezetett, frissen kozmetikázott,ivartalanított kan kutyámmal.Az ajtóhoz vezettem majd beléptünk az udvarra,ezután hátrasétáltunk a hátsóudvarra,ami egy kerítéssel van elválasztva és ott várt minket a szuka és a 9 hónapos kan kutyám.Meghallották egymás hangját és elkezdtek nyüszíteni mert már alig várták,hogy találkozzanak. Először úgy tűnt,felismerték egymást,de amint a kerítésen keresztül megszagolták egymást a két másik elkezdett morogni. Próbáltuk pórázon közelíteni őket egymáshoz,de mikor újra megszagolták a kozmetikázottat megint morogtak és odakaptak,erre válaszként a kozmetikázott kutyám is odakapott.Elhoztuk őket egymástól,próbáltuk egyenként odavinni őket a kozmetikázotthoz,de ugyan ez történt(bár a szuka eleinte kedves,próbált ismerkedni).Ebből gondoltuk hogy az illatos kutyasampon az oka hiszen a hangját felismerték,a kinézetét és a szagát,pedig nem.-mellékesen:tavaly ivartalanították,egy napig nem volt itthon és akkor egyből felismerte a szuka kutyám,semmi probléma nem volt,mondjuk akkor még nem volt a 9 hónapos kan.
2013. ápr. 12. 21:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Öblítsétek le kicsit tisztavízzel sokat nem ér de hátha segít. Vigyétek el sétálni(jó sáros idő van hátha kicsit vissza tér a kutya szaga az esőtől)


A 3kutyát külön külön mutassátok be egymásnak Azaz akit nem ismertek fel azt mutassátok be egyszer a 2.nak egyszer a 3.nak egy idegen helyen lehetőleg olyan helyen ahol még nem jártak.


A póráz amúgy azért volt rossz ötlet mert csak még feszültebb lett tőle a helyzet. Jobbat nem tudok sajnos mondani.. ha ez se válik be akkor házhoz kéne hívni a cerbit vagy egy tükrös oktatót..

2013. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ez utóbbi valóban hasznos és holnap reggel első dolgom hogy kipróbáljam.A pórázproblémát pont most olvastam és sajnos igazad lehet. Még egyszer köszönöm.
2013. ápr. 12. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!