Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megunták a tápot a kutyáim?

Megunták a tápot a kutyáim?

Figyelt kérdés

Nem,nem engedem a hisztit 5 percig van lent a kaja,de már 2 hete alig esznek csak pár szemet vagy egyáltalán semmit..

Nem akarom,hogy vmi egészségügyi bajuk legyen,mert nem esznek rendesen..

Napközbe nem kapnak semmit..szóval nem értem..


már vettünk nekik farhátat amit megfőzünk és oda adunk nekik aztán egy darabig ezt kapják majd..


2013. márc. 9. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne legyen lent 5percig se. Odaadod ha nem megy oda hozzá egyből akkor elveszed. Nekem a pincsim 1hónapig húzta 1-1 szem táppal. Ha 6hétig nem esznek egyébként akkor se lesz szervi bajuk.


Hozzáteszem hogy mi ezt akkor kezdtük el mikor anyám mondta hogy milyen sováncs a kutya pedig mindig van előtte kaja.. 2hónap alatt felhízlaltam a rendes súlyára úgy hogy az első hónapban alig evett valamit..


A farhát egyébként magában nem kielégítő táplálék. Ha csak azt kapnak olyan szorulásuk lesz hogy szép lesz nézni.

2013. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
rizst is kapnának mellé,meg répát..
2013. márc. 9. 10:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Ami fontos: milyen táppal etetted őket eddig? Megették szívesen? Milyen idős kutyákról van szó? Esetleg milyen fajta?


Ha van türelmed és időd főzni, és azt szívesen megeszik, akkor nyugodtan átállhattok a házi készítésű kosztra. Farhát, csirkenyak, csirkemáj, rizs, répa, alma, kefir, joghurt, tojás, stb. kielégíti a kutyák igényeit.


Ha sem időd, sem lehetőséged nincs főzni, akkor meg kell oldani ezt a problémát. Egy jó minőségű szuperprémium tápnál a kutya nem teszi meg, hogy éhezik...ha napokig nem is eszik, előbb vagy utóbb éhes lesz és megeszi.

2013. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mátyás97 ***** válasza:

Én nem vagyok egy gazdag típus. PL. Ma ezt csináltam nekik:

-Pedigree száraz eledel

-Rizs

-Megmaradt maradék az ebédből

-Zöldség

-Vitamin

...

Ezt eszi egy 2 éves Golden Retriver kan, és egy 8 éves Skót juhász szuka! És teljesen egészségesek. Persze ezt séta után szoktam nekik odaadni, akkor a legéhesebbek. De ugye te viszed sétálni?

2013. márc. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet.Eddig Friskiest meg Pedigree-t ettek,farháttal,vagy konzervvel esetleg ami az ebédből maradt.Mindent megettek mindig ma a tegnap beáztatott tápot dobhattam ki.3 hete rendeltünk nekik Brit tápot,mert itt mindenki el volt ájulva tőle,hogy milyen szuper.Na ezt nem eszik,még megvan több mint a fele a 15 kilós zsáknak.Ha végre elfogy,maradunk a Friskiesnél,nem érdekel itt kinek mi a véleménye róla.Azt szeretik,a 9 hónapos Németjuhászom azon nőtt fel,hatalmas,és egészséges.A 3 éves keverék kutyám is azt eszi évek óta, életvidám és játékos.
2013. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A pedigree-t és társait azért szeretik a kutyák mert tele van mesterséges ízfokozóval. Előbb-utóbb hozzászokik a kutya ahhoz, hogy az elé tett táp nincs tele mesterséges ízekkel és meg fogja enni.


Természetesen mindenkinek szíve joga azzal etetni a kutyát, amivel akarja, de higyjétek el, nem a levegőbe beszélünk, néhány embernek itt több tíz éves tapasztalata van abban, hogy miként lehet normálisan kutyát nevelni, felnevelni.

2013. márc. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Aldi Romeót kapnak már 3 hónapja,mert nincs pénzünk a drágábbat meg venni eddig Acanát kaptak..


kistestű kutyák..


ha lesz pénz vissza térek a minőségibb tápra..

2013. márc. 9. 22:22
 8/12 A kérdező kommentje:
1,5 és egy 11 éves kutyáról van szó.
2013. márc. 9. 22:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha utánna nézel a BARF etetésnek ( akár főzözött változatban is jó) akkor rájösz hogy olcsóbb hússal etetni a kutyát csak kis odafigyelés kell.


7600ft és 8600ft a 15kilós pedigré táp.. Ugyan ennyiért megveszed a BRIT-et ami sokkal jobb. Vagy én is ennyit költök a kutyáimra úgy is hogy húst kapnak zöldséggel plusz némi kiegészítővel. (jelenleg nyulatnyesedéket meg pulykafarhátat)

Nah szóval a pedigré és az összes ilyen nem olcsó hanem qrva drága.. ennyi erővel főzhetnél a kutyának rizst is.. pont ugyan ott lennél tápanyag tartalomba.

2013. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Aldi Romeó úgy tudom azért jobb mint a Pediggre..


BARF étrend elég bonyolult, már régebben utána néztem..

annyira pontosan kell betartani mindent...egy darabig kibírják ezt, utána minőségire vissza váltok..de amíg nincs pénz addig nem tudok..

2013. márc. 10. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!