Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történne, ha kölyök kutyáma...

Mi történne, ha kölyök kutyámat elengedném szabadon a parkban?

Figyelt kérdés
Nincs pórázhoz szoktatva. De azon elmélkedtem, mi lenne ha kb már az első sétálós héten elengedném a parkban. mellettem maradna? Visszajönne, követne?
2013. ápr. 12. 21:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ melyik korszakban van.
2013. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
Az enyémet 3 hónapos koráig, ha akartam volna se tudtam volna elhagyni, folyton a nyomomban volt. 3 hónapos kora körül kezdett nyílni a világ felé, onnantól minden érdekelte , mindenhez és mindenkihez oda akart szaladni :)
2013. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem nem maradna melletted.Nem ismer még annyira, mivel még kölyök sok új dolog van neki a parkban :)
2013. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Az enyémet 3 hónapos koráig, ha akartam volna se tudtam volna elhagyni, folyton a nyomomban volt. 3 hónapos kora körül kezdett nyílni a világ felé, onnantól minden érdekelte , mindenhez és mindenkihez oda akart szaladni :)
2013. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
A kölykök általában el se mozdulnak a gazdi mellől. Nyugodtan engedd el, kérdező. Egyébként is minél később csatolod le a pórázt róla, annál nehezebben fogja megszokni és megtanulni azt, hogy szabadon is figyeljen rád, maradjon a közeledben.
2013. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem távolodna el messzire, melletted maradna. Én már 8 hetesen póráz nélkül vittem a parkba. Ilyenkor még komoly kötődés valóban nincs a gazdi felé, szóval szinte bármely nagyobb ember vagy kutya csoporttal elmenne, de csak úgy egyedül nem fog elkóricálni. Ráadásul ott vagy mellette, tehát úgysem téveszted szem elől.
2013. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%
Ha melletted is marad, én akkor sem engedném el a helyedben mert rajtad kívül más ember (kutyák, állatok stb) is vannak, és lehet, hogy ők nem akarják, hogy odamenjen hozzájuk, vagy egy agresszív kutyához odamegy, vagy kiszalad az autó elé. Mert ugye még nincs kiképezve, és nem is lehet ilyen korban tökéletes. Ez felelőtlen.
2013. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Azonnal elengedtem az összes kutyámat. Nagyon jó gyakorlás a név megtanulásához és a behívás rögzítéséhez. Sok jutalomfalatot használj és olyankor menjél amikor kevés kutyás van kint hogy eleinte ne zavarjanak.
2013. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Én is elkövettem ezt a hibát. A kutyám szépen követett is amíg a második sarkon elő nem tűnt egy felnőtt kan rottweiler és bele nem robogott. Szegény kutyám hazáig kergette. Még szerencse, hogy nem ütötte el közben egy kocsi vagy bántotta valaki és hogy tudta haza az utat. Persze utóbb kiderült, hogy épp az a kutya (mert a legtöbb nem ilyen) nem akarta bántani, csak hát egy macska méretű kölyök akinek ez volt az első sétája és nem volt ideje szocializálódni, és még nincs kiképezve, nem hiszem, hogy lehetne hibáztatni. A másik kutyámat az első sétáján egy német juhász támadta meg, de ő már pórázon volt és meg tudtam védeni... Hacsak nem remeteként élsz valami elhagyatott helyen, felelőtlenség.
2013. ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
A parkban nem járnak autók. Egy csöpp szőrgombóctól meg talán még az se fél, aki amúgy kutyafóbiás.
2013. ápr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!