Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járhat egy kutya önvédelemből való megölése?

Figyelt kérdés
Tegnap páromra a saját udvarára behatolva rátámadt az utcabeli egyik kutya. (nem az első eset, de eddig csak morgott vicsorgott, és többször lett szólva a gazdának is) Dulakodott párom a kutyával és olyan szerencsétlenül fogta meg, hogy az megfulladt. Párom bepánikolt és elásta, ám egy kedves ismerős szólt a gazdának mi történt és most az feljelentést akar tenni állatkínzás vádjával. Mire számíthatunk? Páromnak nincs priusza, sosem volt gondja a rendőrséggel sem. Imádja az állatokat, és nagyon jó bánik velük, ezt tanúsítani is tudjuk nem egyen nem ketten. A szomszéd többszörös figyelmeztetés ellenére sem zárta be vagy kerítette el a kutyáját, s mikor én is ott tartózkodtam, nekem is volt konfliktusom vele, hogy átjött hozzánk és nem akart pl kiengedni a házból, stb.

2013. ápr. 13. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos MO.-n nem veszik komolyan az állatvédelmet, úgyhogy ne aggódj szerintem. Viszont jó ha tudsz szerezni egy embert aki alátámasztja, hogy többször is gond volt a kutyának, és szóltatok a tulajnak is. Max pénzbüntetést kaptok de azt sem hiszem...bizonyítsa be h nálatok pusztult el...nem lesz gond belőle sztem
2013. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
*kutyának helyett kutyával
2013. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

Elég durván foghatta meg, ha megfujtotta, egy kutyát nem olyan egyszerű megfojtani...

Nagyon érthet a párod a kutyákhoz.. ha nem tudta elkerülni a dulakodást....

2013. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan hogy hogyan halt meg, de annyi biztos, hogy nem szánt szándékkal bántalmazta, csupán védekezett. Sajnos párom saját udvarán történt az eset.... Viszont ha jól tudom, akkor sem chippelve és oltva sem volt. Egy... fogalmazzak úgy..... nem jó környéken él párom.. Tele van... nem épp magyarokkal....
2013. ápr. 13. 11:09
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Ez önvédelem, nem lesz belőle semmi. Sőt, ha sérülést szenvedett el a párod, akkor még ő tehet feljelentést és kártérítést követelhet.

A saját birkodon önvédelemből már az embert is megölheted.

2013. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
*birtokodon
2013. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Jogos önvédelemből embert is ölhetsz, nemhogy kutyát. Ha feljelentenek mehet a kontra feljelentés gondatlan veszélyzetetés miatt, ugyanis a kutya nem önálló jogi személy, minden tette a gazda felelőssége.

Egyébként meg az ilyet helyesnek tartom, mert el lehet mondani olyat, hogy a gazda hibája, meg nem a kutyának kell nevelnie magát, de mondjuk mi van, ha széttép egy gyereket a kutya? Akkor ki lehet tenni az ablakba, hogy ki a hibás. A piszkos munkát is el kell végezni, és objektíven nézve a dolgot ez is egy megoldása a problémának. Akinek meg nem tetszik húzzon oda és oldja meg jobban, ne a karosszékből okoskodjon...

2013. ápr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3%
Rendben, hogy önvédelem, de engem is támadott már meg kutya, és az én kutyámat is, és mind2 esetet le tudtam kezelni, gyilkolás nélkül! Nem tudom hogy lehet megfojtani önvédelemből egy kutyát! Nagyon érthet hozzájuk! Kisebbeknél a grabancánál fogva odébb kell hajítani, nagyobbaknál (ilyet sosem mondok) de inkább rúgjon bele, minthogy MEGFOJTSA. Nem igazán értem, ha van kutyátok, akkor javaslom az ALFA kuyaiskolát, ahol főleg gazdákat tanítanak, hatalmas sikerrel, és ott az ilyen helyzetek lekezelését is megtanítják! Kérdésedre visszatérve, nem hiszem, hogy gond lenne, mert a magyarok ilyen szempontból "nem 100asok",nem veszik komolyan.
2013. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelem, ahogy rád támad egy kiskutya, mondjuk egy foxi vagy egy jagd, amit esélyed sincs grabancon ragadni és elhajítani. Vagy mondjuk egy rottweiler vagy egy kaukázusi és te belerúgsz. :-)
2013. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
ne haragudj, de miért kéne már értenie mindenkinek a kutyához. ha az életem mulna rajta, én is megfojtanám. és te is , meg mindenki. Ne bosszants már fel azzal, hogy kutyasuttogót kellett volna játszania.
2013. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!