Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbolondult a kutyám? PLS...

Megbolondult a kutyám? PLS HELP ME! . Xx

Figyelt kérdés

Van egy kisebb labdája és azt állandóan hordozgatja magával a szájába...Amikor beül a házába maga mellé teszi és védelmezően takarja...Nagyon aggódom.Nappal nem szokott bent ülni...És ha elveszem tőle nagyon nyöszörög.


Nincs ivartalanítva és soha nem volt még kölyke.


Miért ilyen? Tudok neki valahogy segíteni?



2013. ápr. 13. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon esélyes az állvemhesség, ezért hordozza és védelmezi a labdát(kölykét) és ezért nyöszög ha elveszed tőlle. Javasolnám a kutya orvoshoz vivését és mielőbbi ivartalanìtását.
2013. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor tüzelt? Valószínűleg álvemhes, a labdáját a kiskutyájának tekinti. Ha tejet is termel, akkor biztos, nézd meg. Ez nem csak komoly lelki gyötrődés a szukának, de ez a fölös tejtermelés növeli az emlődaganat kialakulásának kockázatát.

A következőket teheted:

- vedd el a labdáját és az összes egyéb olyan játékát (jellemzően plüssök), amelyek kölyökként funkcionálhatnak

- kapjon kissé kevesebbet enni

- ne simogassátok, kényeztessétek

- mozogjatok, játszatok, tanuljatok vele sokat, hogy ne legyen ideje belesüppedni ebbe az állapotba

- ha nagyon súlyos (sok tejet termel), akkor állatorvos tud felírni erre gyógyszert, de az is csak akkor működik, ha ezt betartjátok

- mindenképp menjetek állatorvoshoz, hogy konzultáljatok a z ivartalanításról, ugyanis ha egy szuka egyszer álvemhes lesz, könnyen lehet, hogy a következő tüzelései után is az lesz.

2013. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítást nem tudom megtenni mert még kiskorú vagyok és a szüleimtől függök...szóval ők erre nem adnak pénzt...de a többit megcsinálom
2013. ápr. 13. 09:30
 4/15 anonim ***** válasza:
A többi választ én is jónak tartom, főleg az utolsót, valószínű az álvemhesség. Mindenképp vidd el dokihoz! Én is kiskoru vagyok, de nekem a szüleim is akarták az ivartalanítást eredetileg, szal könnyű dolgom volt, de neked is meg kéne győzni őket. Arra majd adnak pénzt, hogy ha kiskutyák születnek és senki nem veszi meg őket, eltartsad mindet? Vagy mehetnek majd a menhelyre? Szerintem beszélj velük!:))
2013. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Felelősségteljes vagyok!!

Nem hagyom hogy más kutya közelébe mennyem szóval nem lehet terhes.

A .... szüleim biztos hogy nem költenének egy forintot se egy kutyára.Nekem nincs pénzem.Nem kapok semmi ünnepkor amit félre tehetnék.14 éves vagyok és az én szavamat lesz*rják...

Nem tudok mit tenni...

2013. ápr. 13. 14:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Álvemhes, ez biztos. Sétáltasd sokat, a játékokat vedd el tőle. Kapjon kevesebbet enni, és ne simogasd olyan sokat, főleg ne a hasát, mert az elősegíti a tejtermelődést.

2-3 hét alatt elmúlik, és ha nincs lehetőségetek az ivartalanításra, akkor vigyázz rá mindig, ha tüzel.

És örülök, hogy felelősségteljesen gondolkozol :)

2013. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Az álvemhesség hihetetlenül megnöveli a méhgyulladás és rákok esélyét! Menhelyen esetleg kérhettek támogatást, hallottam már olyanról, hogy beszálltak az ivartalanítás árába, illetve kereshettek a közelben ivartalanítási akció. De ha egyáltalán nem akartok költeni a kutyára így sem, az lesz a legjobb mindenkinek, főleg a kutyának, ha kerestek neki egy felelős gazdát.
2013. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Ezért tessék másik gazdát keresni neki, aki hajlandó fizetni is a kutyáért az állatorvosnak! Ha megbetegszik a szüleid akkor sem állnák az orvosi költségeket? A kutya érdekeit nézd, ne a sajátodat!
2013. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a kutya érdekeit nézem...
2013. ápr. 13. 19:02
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak őszintén válaszolj rá, ha séta során történne valami baleset vagy a kutya megbetegedne, fizetnétek az orvosi kezeléseket?
2013. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!