Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a kutyusomat,...

Hogyan vegyem rá a kutyusomat, hogy engedje, hogy sétáltassam?

Figyelt kérdés
Most 4-4 és fél hónapos a keverék kiskutyám (Yorki-fox terrier), és már volt szoktatva nyakörvhöz, és elviselte, de ha ráteszem a pórázt és próbálok vele sétálni(egyenlőre csak az udvaron) , akkor lefekszik, és ha húzom, hogy hátha feláll, és jön vele, akkor elkezd nyüszögni. Kérlek segítsetek..!! :)

#sétáltatá
2013. ápr. 13. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Jutalomfalat/játék/hosszúpóráz+otthagyás. Valamelyik működni fog. Húzni semmi értelme, azzal csak ellenállásra buzdítod, laza pórázon csald magaddal.
2013. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vidd ki, el fog feledkezni a pórázról annyi lesz az új élmény. És ne húzd.
2013. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha jutalomfalattal se tudod rávenni, hogy elinduljon, akkor vidd ki és indulj el póráz nélkül. Ha kellően eltávolodsz tőle, akkor rohanni fog utánad, és amikor már melletted van, akkor menet közben rácsatolhatod a pórázt is. De ne húzd! A következő megálláskor/elinduláskor valószínűleg megint nem fog magától elindulni, akkor megint lecsatolod és otthagyod. Segíthet a dolgon ha többen vagytok, esetleg másik kutya is megy veletek. A falkaösztön úgyis utánatok viszi. És természetesen ezt csak olyan helyen csináld, ahol nem érheti baj a kicsit!
2013. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezzel a lecsatolóssal, annyi a baj, hogy nem akar kijönni se az utcára,és a mi utcánkban nagyon sok kocsi járkál, és nem akarom, hogy valamelyik elüsse :/

De megpróbálom, köszi :D

2013. ápr. 14. 18:42
 5/10 anonim ***** válasza:

próbáld meg a kapuban rárakni, kinyitni az ajtót, kiállni az utcára. utánad fog menni. (vagy kihívhatod jutalomfalattal, bármivel) Hidd el, még nem találkoztam olyan kutyával, akit kint a továbbiakban zavart volna a póráz. Ha abszolút nem megy, vidd ki olyan helyre, mondjuk kocsival, ahol nyugodtan elengedheted és majd ott rakd rá. De nem lenne szabad, hogy gond legyen vele utcán se. Csak egyszer kell rájönnie, hogy ha póráz van rajta, akkor mehet ki sétálni, továbbiakban imádni fogja. Bent persze, hogy nem szerette, semmi értelmét nem látta.

Anniy még, hogy ne hagyd majd neki kint, hogy rágja a pórázt.

2013. ápr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyik se működik, ma mindet kipróbáltam :(
2013. ápr. 16. 18:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Mit csinál, ha kint vagytok?
2013. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És mindet csak tíz másodpercig próbáltad, vagy szántál rá időt is?
2013. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ha kimegyünk, akkor csak ül, és nem megy sehova :/

Igen szántam rá időt, majdnem 3 órát :)

2013. ápr. 26. 17:50
 10/10 anonim válasza:
nekem a goldenem kezelhetetlen volt ha ráraktam a pórázt. ajtónál lecövekelt és nem tudtam elhúzni. egyszer bedoptam kocsiba és kimentünk szántóföldre. azóta nem az a baj ,hogy nem jön hanem amíg el nem fárad addig nagyon húz :P
2013. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!