Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az országban vajon hány...

Az országban vajon hány kutyát altatnak el évente? Emberek, miért vásároltok, miért nem mentetek életet?

Figyelt kérdés
Most nem az elenyésző számú törzskönyvezett kutyavásárlókra gondolok, hanem akik olcsón szeretnének ilyen olyan kutyát. Tudjátok mi mennyi kutya kerül altatásra? Lehet, hogy nem úgy néznek ki, mint amilyent elképzeltek, de ők is kutyák, és meg kell halniuk :(

2013. ápr. 14. 19:20
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Bár a törzskönyves kutyát vásárlóknak is szólhat a kérdés.
2013. ápr. 14. 19:23
 2/34 sippara ***** válasza:
83%
Nem, nekik pont nem. Aki törzskönyvvel, tenyésztőtől vásárol kutyát, az azért tesz így, mert akármilyen okból is, de ő egy bizonyos típusú kutyára vágyik. Az, hogy konkrét elképzelései, céljai vannak valakinek kutyavásárláskor, nem hiszem, hogy elítélendő lenne.
2013. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim válasza:
16%
Rájössz maj hogy a világban nagyobb tragédiák is vannak.. pl afrika,észak korea stb
2013. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Na megjött a 2 tipikus válasz, ami általában szokott lenni. Amíg állatok halnak meg, és szeretnék kutyát, nem azt nézem milyenek céljaim vannak, bár egy mentett kutyákkal is lehet sok dolgot elérni, hanem megmentenék egy életet. Elhiszem, hogy sokan nem így gondolkodnak, sajnálom.

A világ más problémái pedig jelenleg nem ide tartozik, ez a kutyák kategória.

2013. ápr. 14. 19:35
 5/34 A kérdező kommentje:

[link]


Őt pl. hétfőn altatják, mert senkinek nem kell :(

2013. ápr. 14. 19:42
 6/34 sippara ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy nem értesz hozzá. Akárki akármit mond, ha valaki dog dancingre, agilityre, szánhúzásra, vagy terelésre keres kutyát, nem fog megfelelni bármelyik megmentésre váró eb.
2013. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Sajnos ilyenek az emberek, önzőek. Most leharaphatjátok a fejemet, attól még így gondolom.
2013. ápr. 14. 19:54
 8/34 anonim ***** válasza:
22%

gondolom neked is menhelyes kutyád van... örülj magadnak hogy te milyen tökéletes szent vagy!

én jól elvagyok a "szaporított fajtajellegű" kutyáimmal.

pont lesz*rom ha más kidobja a kutyáját mert megunta. én nem teszek ilyet úgyhogy nem az én hibám a sok altatott kutya. így sajnos tenni sem tudok ellene.

majd ha legközelebb egy keverék kutya fog kelleni akkor elmegyek egy menhelyre! addig is maradok az amúgy tökéletes fizikai és szellemi egészségnek örvendő FAJTATISZTA (és nem jellegű! mert az nem érdekel hogy más minek nevezi) kutyáimnál. a világ nem tőlük és nem tőlem rosszabb! én őket akartam hát őket vettem meg.

majd ha valaki ad 200ezret legközelebb én is tenyésztőnél fogok vásárolni.

és mielőtt valaki okoskodna: azért mert viszonylag olcsón vettem a kutyáimat még bőven el tudom látni őket.SŐT...!

2013. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Ha vkinek konkrét célja van a kutyával pl vadászik,agility stb akkor egy adott fajta szükséges,mert bizonyos sportokban,versenyeken egy keverék kutya nem biztos,hogy rendelkezik azokkal a tulajdonságokkal amikre a gazdának szüksége van..

pl. ha vki vizslát szeretne vadászat céljából és eleve olyan tenyészetből veszi ahol a kutyák szülei rokonai is vadász kutyák akkor már a kutya vérében van a dolog és kölyök korban fejlesztik a képességét egy 2 éves menhelyi keveréket nem biztos,hogy hozzá lehet szoktatni a puska zajához, vagy felkutassa a vadat stb..

vagy pl agility-re se alkalmas mindeféle kutya a legjobb a border,na már most ha vki tényleg versenyezni akar szintén egy keverék nem lesz olyan alkalmas rá..


Akinek konkrét célja van a kutyával,őrző-védő,versenyek ,kiállítások azok jó tenyészetből vegyenek kutyát!


Aki csak egy házi kedvencet szeretne ott a menhely,fajtamentés!


amúgy ha nem altatnák a kutyákat a menhelyen,gyepin,akkor rengeteg kutya lenne,ezeket ki látja el? ki fizeti az orvosi költségeket? mikor még így is alig élnek egyiknapról a másikra a menhelyek...


lehet lefogtok pontozni,de pl egy idős vak vagy süket kutyát hiába,hogy egészséges elaltatnám,mert őszintén szólva nem sok esély van,hogy gazdira talál,sajnálom az ilyen kutyákat,de egy idős 10 év feletti kutyát senki nem fogad be...nem csoda ,hogy sok az idős kutya..inkább az idős betegesebb kutyákat kéne első sorban altatni..nem a fiatalabbakat..persze nem azt mondom,hogy ez jó,de ez "jobb" lenne..


a szaporítást kéne megállítani és nem lenne ennyi kutya a menhelyen!

2013. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Aki képes a vadászatra, annak elhiszem, hogy nem olyan az érzelmi világa, hogy meghatja egy állat elaltatása, hisz ő is ezt teszi, kilövi az állatokat, még ha kell is, mert túlszaporodás van, nem mindenki képes erre.

Sport- szép és jó sportolni a kutyával, de még jobb lehet életet menteni. Elcsépelt szavak, de igazak.

Nincs kutyám, más állatim vannak, mentettek.

2013. ápr. 14. 20:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!