Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Óangol bulldog tenyésztő (Old...

Óangol bulldog tenyésztő (Old english bulldog) az országban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne ez a kutyus, kifejezetten ez a fajta. Nagy szerelem már nagyon régóta a bulldog fajták, és most úgy döntöttem, hogy szeretném bővíteni a családunkat. Nem kell nekem, hogy kiállítási kutya legyen, csak hobbi céllal tartanánk. Így aki tud megbízható tenyésztőről, az kérem jelezze. Előre is köszönöm a segítségeteket!

2013. febr. 19. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Most akkor ez a fajta nem egyenlő a sima angol bulldoggal?
2013. febr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon ritka fajta, igazából még nem kiforrott. A célja az volt, hogy a már kihalt régi angol bulldogot visszatenyésszék ilyen-olyan fajták bevonásával. Hát felemásra sikeredett.
2013. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem egyenlő az angol bulldoggal. Úgy mondanám, hogy olyan, mint az angol bulldog, csak szívósabb változatban, kevesebb nyűggel. Valóban elég ritka, még. Azért gondoltam, hogy kiírom, hátha valaki tudja az ismerősének az ismerőséről, vagy bárkiről, hogy ilyesmivel foglalkozik.
2013. febr. 19. 22:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Van itthon egy az óangolhoz nagyon hasonló projekt sport bulldog néven: [link]

Nem ismerem őket és nem is láttam még tőlük kutyàt, csak én is keresgéltem egy időben és őket találtam.

2013. febr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előbb leírtam. Az óangol bulldog nem más, mint a már kihalt régi angol bulldog más fajtákból való visszatenyésztési kísérlete.


Anno az angol bulldog a XIX. században az egyik legvérmesebb fajta volt. A mészárosok alkalmazták arra, hogy a kis termetű angol marhákat a vágóhídon sakkban tartsák, megpróbálják lefogni. Később ez "sportként" is népszerű lett. Amikor a "bikahecc"-et betiltották, egymás ellen kezdték el verekedtetni őket. A kutyaviadalok egy idő után unalmassá váltak, mert ezek a kutyák a 35-45kg-os testsúly miatt lomhák voltak, nem voltak látványosak a harcok.


Ekkor kezdtek el terriereket keverni hozzájuk és létrejöttek a half&half kutyák, amelyekből később kialakultak az angol "harcikutya" fajták (angol staffordshire bullterrier, bullterrier), majd még később az amerikai fajták (amerikai pit bullterrier, amerikai staffordshire terrier).


Ebben az időben indult be a kiállítások világa, ahova az angol bulldogok a vérmességük, agresszivitásuk miatt nem voltak alkalmasak arra, hogy egyáltalán kutyák és emberek közé vigyék őket. Itt kezdődött az angol bulldog sajnálatos áttenyésztése egy kisebb, lomhább, mára már önállóan életre képtelen verzióba a mopsz bekeverésével. Ez a ma ismeretes angol bulldog.


A régi angol bulldog legközelebbi rokonai az amerikai bulldog, amely gyakorlatilag néhány ismeretlen amerikai fajtával vagy keverékekkel történő keresztezések révén jött létre. Ők hasonlítanak a legjobban a régi angol bulldogra, de nem azok.

Illetve még a német boxer közeli rokon, ugyanis az a régi angol bulldog és a mára már szintén kihalt müncheni boxer keresztezéséből jött létre.


A XX. században néhány emberke a fejébe vette, hogy ilyen-olyan keresztezések révén küllemileg és jellemileg is létre akarnak hozni egy fajtát, ami hasonlít a régi angol bulldogra. Ez lett az óangol bulldog fajta. Bullmasztiffot és egyéb molosszereket kevergettek addig, amíg azt nem kapták, ahol most tartanak.

2013. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Őket én is megtaláltam, csak nem szimpatizálok a feltételeikkel.
2013. febr. 20. 08:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja és lehagytam még a bullmasztiffot, ami a régi angol bulldog és az angol masztiff összetenyésztéséből jött létre.

Az angol vad- és parkőrök bajban voltak, mert az orvvadászokat az angol masztiffal nem lehetett elfogni. Azok termete ugyan riasztó, de lomha állatok révén és a zsákmányosság alacsony szintje miatt nem futottak a bűnöző után. Kellett nekik egy fajta, amelyik nem csak elrettentő, de meg is fogja az embert de úgy, hogy közben nem is marcangolja szét, mint ahogy a régi angol bulldog tette volna. Keverték a két fajtát és így jött létre egy az angol masztiffnál kisebb, de pörgősebb kutya, amelyik viszont nem harap, mint a régi angol bulldog, hanem feldönti az áldozatát és csak végszükség esetén használja a fogait. Ez lett a bullmasztiff.

2013. febr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt az igen terjedelmes ismertetőt :)
2013. febr. 20. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Beszéltél velük? Vagy honnan tudod a feltételeiket? És mik azok egyébként?
2013. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!