Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg arra a...

Hogyan tanítsam meg arra a kutyámat hogy hozza vissza a labdát?

Figyelt kérdés
sehogy se megy :(
2013. ápr. 15. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Olvastam egyszer erről, bár használnom nem kellett, mert az én kutyám mindent visszahoz :) A lényeg az volt, hogy egy teniszlabdát, vagy hasonló kisebb labdát kivágunk egy kisebb vágással és teszünk bele jutalomfalatot. Ezt eldobjuk és a kutya a szag miatt úgy is rá fog menni, aztán mikor nem bírja kiszedni belőle a falatot, akkor mi odamegyünk és kiszedjük neki. 2x, 3x ezt megcsináljuk, utána pedig már nem megyünk oda. Valószínűleg oda fogja hozni a labdát, hogy szedjük ki. Egy idő után pedig már el is lehet felejteni a jutalomfalatot, mert automatikusan odahozza az eldobott tárgyat. Ez nem tudom, hogy mennyire működik, mert ahogy írtam, még nem próbáltam ki!
2013. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legyen nálad két db játék. Dob el neki az egyiket. Mikor megfogja, akkor mond neki, hogy "Hozd vissza!" és keltsd fel a figyelmét a másik játékra, ami ott van nálad. Ha visszahozza, akkor jutifalat, és dobd el neki a másik labdát. Ha nem hozza vissza, akkor dobd el neki a labdát, vedd el a másikat és folytasd. Előbb utóbb lesz olyan alkalom, mikor a szájában felejti a dolgot és akkor kell megdícsérni.
2013. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ezt már csináltam hogy kettő tenisz labda volt nálam és akkor el dobtam az egyiket és vissza hozta mert látta nálam a másik lasztit.
2013. ápr. 15. 19:02
 4/10 A kérdező kommentje:
és arra hogyan tanítsam meg hogy amikor sétálok vele akkor ne húzzon mert olyankor fulladozik és egyszerűen nem hagyja abba, bármit csinálok.
2013. ápr. 15. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor leelőz téged azonnal fordulj meg nagy lendülettel, szó nélkül és rántsd magad után. Ha addig nem húz, akkor úgy 8-10 lépés után fordulj csak vissza.
2013. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
neked így ment?
2013. ápr. 15. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Természetesen mindig következetesnek kell lenni, olyan nincs, hogy olykor ráhagyom a kutyára, hadd húzzon, úgy persze nem lehet eredményt elérni.
2013. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős és milyen fajta a kutya?
2013. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

jan fennel : tanuljunk meg kutyául .

olvasd és alkalmazd.

kutyaiskolák honlapjai : falkavezérség átvétele .keress rá.

séta közben a halti segíthet .( ez csak ideiglenes,és csak addig míg megérted, mit-hogyan tegyél.)

a megfelelő időben adott jutalommal ( kaja ) minden elérhető ) persze nem árt ,ha a kutya éhes.

kaja 2 napig felejtős.

a 3 naptól minden kaja kézből, jutalmazásként !

az etetési idő addig tart amíg a kutyával foglalkozol.

nem köszönünk a kutyának amikor hazaérsz és Ő JÖN ODA HOZZÁD !! mindíg akkor köszöntöd, ha te hívtad oda !

ezek működő technikák, de van még sok sok más .

2013. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát kb két éves és keverék kis testű...nem olyan kicsi de azért nem nagy
2013. ápr. 16. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!